Domů > Magazín > Zdraví

Nízký tlak

Zdravím, jím jinak od února, absolvovala jsem jarní očistu, hned s vynecháním masa, mléčných výrobků, pečiva, cukru… cítila jsem se výborně – dostavila se energie, spím lépe a kratší dobu. Zhubla jsem 5 kilo, ale poslední asi 3 týdny se však cítím dost unavená, hlavně dopoledne. Když jsem si měřila tlak, měla jsem např. 99/65. Vždy jsem měla tlak normální nebo trochu nižší, ale nic významného. Přestala jsem pít kávu a černý čaj a kvůli zvednutí tlaku se k tomu nechci vracet (účinek kávy je stejně jen krátkodobý). Zkoušela jsem přidat víc soli, piji ajurvédský čaj na nízký tlak “hypotension tea”, ale únava přetrvává. Co se jídla týče, tak jím celkem dobře, ráno miso polévka a kaše se zeleninou, k obědu nějaká obilovina se zeleninou, někdy s luštěninou a podobně i večeře. Odpoledne ke svačině buď ovoce nebo kousek kváskového chleba, k tomu pickles, domácí sladová musli tyčka apod. Můžete prosím poradit, jak ten tlak trochu zvednout? :) Děkuji!
Alena

Milá Aleno, moc vás chválíme že jste očistu vydržela, podařilo se vám zhubnout a nemáte chuť se vracet ke kávě. Únava může mít spoustu důvodů, ale v souvislosti s tím vaším náhlým nízkým tlakem mi to připadá, jestli vám nechybí dynamická strava. Jestli nemáte příliš jednotvárný  a dietní jídelníček. Určitě bych přidala koření, volila energetičtější způsob přípravy, jako restování zeleniny ve woku, kdy prohazujete zeleninu během přípravy hůlkami či dvěma vařečkami, občas tempuru, používejte víc zázvor, ostřejší kondimenty a výraznější chutě. 

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Nezapomínejte také na dostatečný přísun tekutin. Krev obsahuje vysoké procento vody, proto se zvýšeným pitím vody zvýší i objem vaší krve. Srdce začne pracovat intenzivněji, bude více pumpovat krev po celém těle, což způsobí i zvýšení krevního tlaku. 

Z potravin doporučuji častěji zařadit mandle, mají hodně hořčíku a draslíku, který hraje důležitou roli v udržování krevního tlaku. Také cizrna, fazole, fazolové lusky, hrášek a červená čočka krevní tlak přirozeně zvyšují.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

13 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář