Domů > Magazín > Blog

Představujeme Janu Míčkovou

Při své práci s manažery mohla Jana pozorovat, jak stres a špatné stravovací návyky ovlivňují jejich zdraví. Časem se sama začala zajímat o stravu, sportovní výživu a  bylinky. Má zajímavé zkušenosti a chce se o ně s vámi podělit. Seznamte se :-)

Můj začátek

Já jsem začínala se změnou životního stylu v Anglii. Pracovala jsem tam jako au-pair a měla na starosti dvě malé děti, kterým jsem připravovala i jídlo. Když dostaly na večeři mou zeleninovou polévku, a kousek brokolice k rybím prstům, rodiče byli nadšení. Proti fazolím v divné omáčce a konzervě, které předtím jedly pravidelně, to byl nepochybně velký závan zdravé výživy. Několik měsíců s anglickou stravou mě stálo pár kil navíc, a tak jsem začala s běháním a změnou v jídelníčku. Domů jsem se díky tomu vrátila v ještě lepší formě než před odjezdem.

To už je ale 10 let zpátky. Od té doby mě zdravý životní styl neopustil. Právě naopak, začala jsem se v tom ještě více „šťourat“, abych zjistila, co je opravdu zdravé a co jen tak vypadá. Také jsem zjistila, že každý z nás je originál a vyhovuje mu něco jiného. Jde o to, neztratit energii a motivaci na cestě za zjištěním, co to vlastně je.

Jak to šlo dál

Několik let jsem se věnovala personálnímu poradenství a výuce angličtiny hlavně ve firmách, kde jsem přicházela do kontaktu s manažery. Měla jsem tak možnost na vlastní oči vidět, jak se na nás mohou podepsat stres a špatné návyky ve stravování. Minulý rok jsem se rozhodla splnit si svůj sen a otevřela si vlastní nutriční poradnu. Mým hlavním cílem bylo naučit klienty jak žít zdravěji spojením správné výživy, sportu a bylinek.

Momentálně jsem na mateřské dovolené a připravuji se na první přírůstek do naší rodinky. Dnes už vím, jak moc důležité je správné stravování nejen během těhotenství, ale hlavně před ním. A taky vím, že zdraví našeho dítěte se bude odvíjet od toho, co bude jíst. Naštěstí to jde ve velké míře ovlivnit – hlavně v prvních letech.

Moje role v týmu

Styl a principy, kterým věří Eva s Helenou, jsou mi moc blízké a jsem ráda, že jsme se domluvily na spolupráci. Budu tak pravidelně přispívat různými články, recepty, recenzemi a tipy, jak si zdraví nejen udržet, ale si ho i užívat díky chutnému jídlu. Když budete potřebovat s čímkoliv poradit, neváhejte mi napsat, ráda vám pomůžu.

 

Ing. Jana Míčková

Výživový poradce a Life Style Kouč

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář