Při své práci s manažery mohla Jana pozorovat, jak stres a špatné stravovací návyky ovlivňují jejich zdraví. Časem se sama začala zajímat o stravu, sportovní výživu a  bylinky. Má zajímavé zkušenosti a chce se o ně s vámi podělit. Seznamte se :-)

Můj začátek

Já jsem začínala se změnou životního stylu v Anglii. Pracovala jsem tam jako au-pair a měla na starosti dvě malé děti, kterým jsem připravovala i jídlo. Když dostaly na večeři mou zeleninovou polévku, a kousek brokolice k rybím prstům, rodiče byli nadšení. Proti fazolím v divné omáčce a konzervě, které předtím jedly pravidelně, to byl nepochybně velký závan zdravé výživy. Několik měsíců s anglickou stravou mě stálo pár kil navíc, a tak jsem začala s běháním a změnou v jídelníčku. Domů jsem se díky tomu vrátila v ještě lepší formě než před odjezdem.

To už je ale 10 let zpátky. Od té doby mě zdravý životní styl neopustil. Právě naopak, začala jsem se v tom ještě více „šťourat“, abych zjistila, co je opravdu zdravé a co jen tak vypadá. Také jsem zjistila, že každý z nás je originál a vyhovuje mu něco jiného. Jde o to, neztratit energii a motivaci na cestě za zjištěním, co to vlastně je.

Jak to šlo dál

Několik let jsem se věnovala personálnímu poradenství a výuce angličtiny hlavně ve firmách, kde jsem přicházela do kontaktu s manažery. Měla jsem tak možnost na vlastní oči vidět, jak se na nás mohou podepsat stres a špatné návyky ve stravování. Minulý rok jsem se rozhodla splnit si svůj sen a otevřela si vlastní nutriční poradnu. Mým hlavním cílem bylo naučit klienty jak žít zdravěji spojením správné výživy, sportu a bylinek.

Momentálně jsem na mateřské dovolené a připravuji se na první přírůstek do naší rodinky. Dnes už vím, jak moc důležité je správné stravování nejen během těhotenství, ale hlavně před ním. A taky vím, že zdraví našeho dítěte se bude odvíjet od toho, co bude jíst. Naštěstí to jde ve velké míře ovlivnit – hlavně v prvních letech.

Moje role v týmu

Styl a principy, kterým věří Eva s Helenou, jsou mi moc blízké a jsem ráda, že jsme se domluvily na spolupráci. Budu tak pravidelně přispívat různými články, recepty, recenzemi a tipy, jak si zdraví nejen udržet, ale si ho i užívat díky chutnému jídlu. Když budete potřebovat s čímkoliv poradit, neváhejte mi napsat, ráda vám pomůžu.

 

Ing. Jana Míčková

Výživový poradce a Life Style Kouč

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekKuskus se zeleninou
Další článekSalát z vařené zeleniny s arašídovou zálivkou