Skleněné hrnce a formy na pečení značky SIMAX, které znáte z našich video receptů, vřele doporučujeme pro zdravé vaření, pečení i skladování. Pro členy Klubu máme i v tomto roce skvělou slevu 25% na celý skleněný nákup!

Česká firma, české sklo

KAVALIERGLASS je předním evropským výrobcem borosilikátového skla více než 180 let. Společnost nabízí velmi širokou škálu produktů, které pokrývají oblasti domácího, průmyslového, laboratorního a technického skla, trubek a průmyslových přístrojů. Většina produktů společnosti KAVALIERGLASS je distribuována pod značkami SIMAX a KAVALIER.
Většina z nás doma má nějaký ten pekáček či jiné varné sklo značky SIMAX, protože to jsou výrobky, které vydrží dlouho.

V  sortimentu skla pro domácnost naleznete nové tvary konvic a sklenek.

Proč sklo

Velkou výhodou skla je, že se z něj nic neuvolňuje. Je netečné k účinkům horkých a agresivních tekutin. Sklovina SIMAX splňuje hygienické nároky. Nepřijímá příchuti ani pachy. Při skladování, při pečení, ani při vaření.
Lisované výrobky SIMAX jsou tvrzené – při výrobě se cíleně vytváří na povrchu tlakové napětí, které výrobky trvale chrání proti mechanickým a tepelným šokům. Zvyšuje se tím také odolnost proti prasknutí a rozbití.
Já osobně ráda vařím ve skle, protože dovnitř vidím. Ve skleněných konvicích na čaj mám skleněná sítka, která neničí kvalitu bylinkových čajů. Skleněné pekáčky a formy obvykle ani nemusím vymazávat, zvlášť pokud dělám napařované chleby a dezerty. Na skladování potravin také preferuji sklo oproti plastu. U nás doma najdete velkou část tohoto sortimentu a nějaké to varné sklo z Kavalieru vidíte téměř v každém našem video receptu.

Co všechno můžete mít ve skle

V nabídce Kavalieru najdete skleněné hrnce, odměrky, pekáče, mísy, bábovkové formy, formy na koláče či na pizzu, karafy na nápoje, konvice na čaj, sklenice, hrnky, talíře, skladovací systémy, dětské lahve i vázy.

Speciální zboží

Speciální pozornost si zaslouží skleněná brčka (ta plastová jsou ekologickou hrozbou, jenom v USA se jich denně vyhodí 500 mil.) a dvoustěnné nádoby z borosilikátového skla ve formě hrnků, misek a konvic. Fungují podobně jako termoska – udrží dlouho teplé nebo naopak studené jídlo a pití uvnitř nádoby a přitom zvenku nepálí do rukou. Dvoustěnky mají jedinečný design, jednoduché a bezpečné pitné okraje a jsou vhodné do myčky, ledničky i mikrovlnné trouby.

Ruční práce sklářů

Zajímavý výrobek ručně vyráběný skláři na huti je pyramidové víko – pára usazující se ze spoda na víku stéká v podobě kapek do speciálního žlábku, který je kolem dolní části víka, a ne do připravovaného jídla. Pasuje na 2 velikosti hrnců nebo pánví o průměru 28 cm nebo 24 cm.
Dalším ručně foukaným výrobkem je forma na bábovku, která se vyrábí ve dvou velikostech.

 

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu mají slevu 25% na celý nákup na e-shopu www.kavalier.cz . [ přihlaste se ]

Akce trvá do 31.12. 2021.

Seriál: Jak na jaro

materiály
  • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
  • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
  • Jídelníček ke stažení!

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

    • Asi šlo nějakou valentýnskou slevu, Bety. Pokud jste někdo nestihli, nebuďte smutní, ta klubácká platí po celý rok 😉😉

    • Dobrý den Marto, z tohoto e-shopu bohužel opravdu na Slovensko objednávat nejde, týká se pouze ČR. Výrobky Simax můžete nakoupit u distributorů na Slovensku, sleva se však na tyto nákupy nevztahuje.

  1. Tak to je paráda, díky moc za další slevy, určitě využiju 👍 Ještě prosím o informaci, jestli platí sleva opakovaně nebo jen na jeden nákup. Mockrát děkuji 💐

  2. Zobrazit všech 6 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekKyselina listová – doplňky vám ji možná nedoplní
Další článekNoky, dýňové zelí a celerový špek