Domů > Magazín > Blog

Vrátila jsem se zpět do aktivního a šťastného života (Jarmila, 60 let)

Navzdory sportování jsem celý život bojovala s velkou nadváhou. Diety mě stály nervy a nefungovaly. V noci jsem se potila, měla neustále žízeň. Byla jsem závislá na sladkém, stoupal mi tlak. Všechno mě zmáhalo, byla jsem vyčerpaná a odešla do předčasného důchodu, abych si ho vůbec užila.

Celý život nadváha a diety, které nefungovaly

Ahoj Evi, ahoj ostatní v kurzu. Dlouho jsem odolávala, abych se i já podělila o své zkušenosti, ale nyní už to nevydržím. Chci moc poděkovat za kurz, který opravdu vysoce předčil mé očekávání. Zcela mne tyto stánky pohltily a musím říct, že moc jiných věcí nestíhám.

Jak jsem tedy na tom? Je mi 60 let, téměř celý život bojuji s vysokou nadváhou. A to přestože jezdím na kole, chodím na procházky, v zimě lyžuji na nejtěžších alpských sjezdovkách…. Vyzkoušela jsem snad všechny diety a buď jsem zhubla (a byla u toho na nervy) a hned zase přibrala nebo váha nereagovala vůbec. Byla jsem velmi unavená a vyčerpaná.

Celý život jsem pracovala v bankovnictví a už mne to velmi stresovalo. Tak jsem se vloni k 60. narozeninám rozhodla pro předčasný důchod, abych si ho vůbec stihla užít… Každá činnost mne stála velké úsilí. Všechny výživové směry mne nutily jíst více a více živočišných produktů. Dnes vidím, že jsem měla totálně vyčerpaný a zakyselený organismus. Začal mi stoupat tlak, byla jsem závislá na sladkostech, v noci jsem se potila, chodila pít vodu, neboť jsem měla stále žízeň…. Ale teď už díky JJ všemu konečně rozumím!!!

Vrhla jsem se do Jíme Jinak po hlavě

Začala jsem 3.2.2020 jako samouk dle vašich stránek a hned jsem se do změn vrhla po hlavě, nemohla jsem se dočkat začátku Jarní očisty. Všechna doporučení a hlavně vysvětlení, co to s námi vlastně dělá, přímo hltám. Vařím dle stavu ledničky, tzn. vždy si najdu dle suroviny v doporučeném jídelníčku recept a vařím. Dodržuji tak na 90%, občas si dám něco z minulosti, abych uspokojila chutě. Nakonec si potvrdím, že bez toho vlastně mohu být.

Lépe spím, nepotím se a mám 10 kg dole

První měsíc jsem byla velmi unavená a stále jsem spala, klidně 2 hodiny odpoledne. Velmi brzy jsem začala spát výborně i v noci, přestala jsem se potit a pít litry vody. Jsem stále více aktivní, mám lepší náladu a vařím opravdu s radostí.

A teď to nejlepší! Po 2 měsících vyřazuji oblečení vel. 50/52 a sahám do zásob pro odložené menší velikosti. Jsem nadšená! ZHUBLA JSEM 10 KG, V PASE MÁM O 10 CM MÉNĚ!!! Ten pocit se nedá popsat!!!

Co jsem vlastně změnila? Vždyť jsem o zdravé stravě měla již tolik nastudováno i vyzkoušeno. Nejdříve ze všeho jsem začala vařit z čerstvých surovin. Dříve jsem hodně vařila z mražené zeleniny a do zásoby, jídlo jsme často ohřívali. Zpočátku jsem si vařila jednu porci polévky! To byl horor, než jsem si zvykla na tak malé množství. Většinou toho bylo více… Další velkou změnou pro mne byly snídaně. Sice jsem byla zvyklá na obilné kaše, ale s ovocem = na sladko. Musím přiznat, že rýže s mrkví k snídani mi moc nechutnala. Tak jsem si začala vařit 2v1, tedy polévku s obilovinou. Nejlepší byla z dýně hokkaido s bulgurem. Nyní si vařím hustší polévky nebo řídké kaše a jsem v pohodě.

Manžel začal jíst se mnou

Manžel mne velmi podporuje a jí z 50% se mnou jinak. A jak se to přihodilo? Chápal mne, že stále hledám cestu odlehčit tělu. Zpočátku jsem k obědu vařila dvě podobná jídla, stejnou zeleninu, stejnou přílohu a manželovi maso. Snídaně a večeře jsme měli každý jiné. Pak jsem zjistila, jak pokukuje po mém talíři, jak je barevný a plný a že jeho žitný chléb s 10 dkg krůtí šunky k večeři tak lákavě nevypadá. Dávala jsem mu ochutnat. Postupně jsme se domluvili, že jeden den bude oběd a večeře podle Jíme Jinak a druhý den bude mít maso. A funguje nám to!

Je velmi překvapen, jak jídlo dobře chutná. Naše oblíbená zcela nová jídla jsou např. „smetanové“ omáčky z petržele na žitné těstoviny, svíčková dle Jíme Jinak s obilným knedlíkem a seitanem, „huso“ knedlo zelo, boršč s fazolemi, hrachové karbanátky, různé zeleninové směsi, nové obiloviny atp. Snad v životě jsem nesnědla tolik krup jako za toto období. Mnoho let nakládáme vlastní kyselé zelí, vždy jsem z něj vařila tradiční pokrmy, teprve letos jej jíme syrové, konečně! Klíčím semínka, hraju si :-)

Ještě chci doplnit, že jsem 3x držela půst podle fáze měsíce, dělá mi to moc dobře a skvěle to zvládám. Už se přidal i manžel.

Nemám tolik plastového odpadu

Mám ještě jeden postřeh – nemám tolik plastového odpadu, neboť nekupuji jogurty, sýry, šunky. Zato mám téměř denně mísu bioodpadu na kompost!

Díky Jíme Jinak jsem se vrátila zpět do aktivního a šťastného života

Chci moc poděkovat za to, jak váš program vedete, že jste tu opravdu průběžně pro nás všechny. Vaše videa jsou úžasná. Budu s vámi nadále pokračovat i po Jarní očistě, učit se další recepty, je jich tolik, které jsem ještě nevyzkoušela… Na začátku jsem si slíbila, že pokud mne to chytne, dokoupím si ještě kurz Super saláty. Teď vím, že po něm budou následovat ještě Zdravé dezerty :-)

Díky vašemu projektu jsem se vrátila zpět do aktivního a šťastného života. Dnes nás navštívil náš 26 letý syn, který sám bojuje s nadváhou a povídá: “Co je to tu za mladou a usměvavou paní?” TO BYL POCIT!!! Září mi oči a cítím se skvěle!

Díky moc Jarmila

PS: Začínáme Jarní očistu!

Únava, blbá nálada a kila navíc? Nenecháme vás v tom! 😊 Pojďte s tím zatočit. Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček i postavu a zase bude dobře.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Jarmilko, ohromě Vám to sluší! Jak pokračujete a jak se Vám daří po roce s JJ?

Jari, Vy mi neskutečně připomínáte moji mamku. Sportovec jak hrom (vynikající lyžařka, v létě denně na kole, plavání…) a taky nadváha, vysoký krevní tlak, do toho problémy s klouby. Svědí mě prsty, abych jí ten Váš příběh neposlala. Moc bych si přála, aby jí to alespoň trochu “nakoplo”. Přeji Vám spoustu dalších aktivních let 😋

Ukázat další komentáře

Mohlo by se vám líbit

144
70

Videopřání Jíme Jinak 2022 – Uspořádejme si myšlenky

Čtěte více na toho téma

Vyzkoušejte také

5
4

Tentokrát to sedlo (Olga, 41 let)

Cesta k Jíme Jinak vedla přes různé detoxy a diety, které vždycky měly nějaké “ale”. Napoprvé mi to nesedlo, ale podruhé jsem se v tom našla. Z...
11
41

Najednou vidím spoustu věcí jasněji (Naďa, 34 let)

Po dvou dětech jsem měla o 10 kg víc, než jsem byla zvyklá. I když jsem se snažila, nešlo to dolů. Přidaly se různé zdravotní problémy jako velikánská únav...
klub
39
2

Jak na obtíže v klimakteriu – I. díl

Jde o zcela přirozený proces, který by měl proběhnout bez dalších obtíží a ve správnou dobu. Bohatě stačí, že jej mohou provázet i nepříjemné psychické sta...
6
2

Byla jsem totálně psychicky a fyzicky vyčerpaná (Lucie, 37 let)

Byla jsem na tom byla opravdu moc špatně, Nevím jestli více fyzicky nebo po psychické stránce. Čekala jsem, kdy to se mnou sekne. Často mě bolel žaludek, š...
3
14

Strava hmatatelně řeší zdravotní problémy (Milu, 55 let)

Starám se o ležící maminku, vím, co to je pečovatelský syndrom. A protože problémy mám už od 19 let, byl nejvyšší čas udělat změnu. Začala jsem s Jíme Jina...