Domů > Magazín > Blog

Vrátila jsem se zpět do aktivního a šťastného života (Jarmila, 60 let)

Navzdory sportování jsem celý život bojovala s velkou nadváhou. Diety mě stály nervy a nefungovaly. V noci jsem se potila, měla neustále žízeň. Byla jsem závislá na sladkém, stoupal mi tlak. Všechno mě zmáhalo, byla jsem vyčerpaná a odešla do předčasného důchodu, abych si ho vůbec užila.

Celý život nadváha a diety, které nefungovaly

Ahoj Evi, ahoj ostatní v kurzu. Dlouho jsem odolávala, abych se i já podělila o své zkušenosti, ale nyní už to nevydržím. Chci moc poděkovat za kurz, který opravdu vysoce předčil mé očekávání. Zcela mne tyto stánky pohltily a musím říct, že moc jiných věcí nestíhám.

Jak jsem tedy na tom? Je mi 60 let, téměř celý život bojuji s vysokou nadváhou. A to přestože jezdím na kole, chodím na procházky, v zimě lyžuji na nejtěžších alpských sjezdovkách…. Vyzkoušela jsem snad všechny diety a buď jsem zhubla (a byla u toho na nervy) a hned zase přibrala nebo váha nereagovala vůbec. Byla jsem velmi unavená a vyčerpaná.

Celý život jsem pracovala v bankovnictví a už mne to velmi stresovalo. Tak jsem se vloni k 60. narozeninám rozhodla pro předčasný důchod, abych si ho vůbec stihla užít… Každá činnost mne stála velké úsilí. Všechny výživové směry mne nutily jíst více a více živočišných produktů. Dnes vidím, že jsem měla totálně vyčerpaný a zakyselený organismus. Začal mi stoupat tlak, byla jsem závislá na sladkostech, v noci jsem se potila, chodila pít vodu, neboť jsem měla stále žízeň…. Ale teď už díky JJ všemu konečně rozumím!!!

Vrhla jsem se do Jíme Jinak po hlavě

Začala jsem 3.2.2020 jako samouk dle vašich stránek a hned jsem se do změn vrhla po hlavě, nemohla jsem se dočkat začátku Jarní očisty. Všechna doporučení a hlavně vysvětlení, co to s námi vlastně dělá, přímo hltám. Vařím dle stavu ledničky, tzn. vždy si najdu dle suroviny v doporučeném jídelníčku recept a vařím. Dodržuji tak na 90%, občas si dám něco z minulosti, abych uspokojila chutě. Nakonec si potvrdím, že bez toho vlastně mohu být.

Lépe spím, nepotím se a mám 10 kg dole

První měsíc jsem byla velmi unavená a stále jsem spala, klidně 2 hodiny odpoledne. Velmi brzy jsem začala spát výborně i v noci, přestala jsem se potit a pít litry vody. Jsem stále více aktivní, mám lepší náladu a vařím opravdu s radostí.

A teď to nejlepší! Po 2 měsících vyřazuji oblečení vel. 50/52 a sahám do zásob pro odložené menší velikosti. Jsem nadšená! ZHUBLA JSEM 10 KG, V PASE MÁM O 10 CM MÉNĚ!!! Ten pocit se nedá popsat!!!

Co jsem vlastně změnila? Vždyť jsem o zdravé stravě měla již tolik nastudováno i vyzkoušeno. Nejdříve ze všeho jsem začala vařit z čerstvých surovin. Dříve jsem hodně vařila z mražené zeleniny a do zásoby, jídlo jsme často ohřívali. Zpočátku jsem si vařila jednu porci polévky! To byl horor, než jsem si zvykla na tak malé množství. Většinou toho bylo více… Další velkou změnou pro mne byly snídaně. Sice jsem byla zvyklá na obilné kaše, ale s ovocem = na sladko. Musím přiznat, že rýže s mrkví k snídani mi moc nechutnala. Tak jsem si začala vařit 2v1, tedy polévku s obilovinou. Nejlepší byla z dýně hokkaido s bulgurem. Nyní si vařím hustší polévky nebo řídké kaše a jsem v pohodě.

Manžel začal jíst se mnou

Manžel mne velmi podporuje a jí z 50% se mnou jinak. A jak se to přihodilo? Chápal mne, že stále hledám cestu odlehčit tělu. Zpočátku jsem k obědu vařila dvě podobná jídla, stejnou zeleninu, stejnou přílohu a manželovi maso. Snídaně a večeře jsme měli každý jiné. Pak jsem zjistila, jak pokukuje po mém talíři, jak je barevný a plný a že jeho žitný chléb s 10 dkg krůtí šunky k večeři tak lákavě nevypadá. Dávala jsem mu ochutnat. Postupně jsme se domluvili, že jeden den bude oběd a večeře podle Jíme Jinak a druhý den bude mít maso. A funguje nám to!

Je velmi překvapen, jak jídlo dobře chutná. Naše oblíbená zcela nová jídla jsou např. „smetanové“ omáčky z petržele na žitné těstoviny, svíčková dle Jíme Jinak s obilným knedlíkem a seitanem, „huso“ knedlo zelo, boršč s fazolemi, hrachové karbanátky, různé zeleninové směsi, nové obiloviny atp. Snad v životě jsem nesnědla tolik krup jako za toto období. Mnoho let nakládáme vlastní kyselé zelí, vždy jsem z něj vařila tradiční pokrmy, teprve letos jej jíme syrové, konečně! Klíčím semínka, hraju si :-)

Ještě chci doplnit, že jsem 3x držela půst podle fáze měsíce, dělá mi to moc dobře a skvěle to zvládám. Už se přidal i manžel.

Nemám tolik plastového odpadu

Mám ještě jeden postřeh – nemám tolik plastového odpadu, neboť nekupuji jogurty, sýry, šunky. Zato mám téměř denně mísu bioodpadu na kompost!

Díky Jíme Jinak jsem se vrátila zpět do aktivního a šťastného života

Chci moc poděkovat za to, jak váš program vedete, že jste tu opravdu průběžně pro nás všechny. Vaše videa jsou úžasná. Budu s vámi nadále pokračovat i po Jarní očistě, učit se další recepty, je jich tolik, které jsem ještě nevyzkoušela… Na začátku jsem si slíbila, že pokud mne to chytne, dokoupím si ještě kurz Super saláty. Teď vím, že po něm budou následovat ještě Zdravé dezerty :-)

Díky vašemu projektu jsem se vrátila zpět do aktivního a šťastného života. Dnes nás navštívil náš 26 letý syn, který sám bojuje s nadváhou a povídá: “Co je to tu za mladou a usměvavou paní?” TO BYL POCIT!!! Září mi oči a cítím se skvěle!

Díky moc Jarmila

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

10 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Opravdu skvělé, děkuji za příběh..moc držím palce ať to je na pořád.A fajn je, že manželovi to chutná, My dnes měli kari s kokosovým mlékem,zeleninu, rýži a muž ke konci kroutil hlavou a říká, proč mám tolik zeleniny?(trochu cukety, mrkve, papriky)..takže opět jsem nezabodovala😃No ale stále mu to budu chystat takto, myslím si, že více zeleniny by měli konzumovat všichni.
Tak Jarmilko hezký den a ještě jednou díky za krásný tvůj příběh. K.

Anna Řezníková
14. 4. 2023

Mam takový problém, začala jsem s vámi spolupracovat pozdě. Mám již zaplacené díly, ale protože těch meilů s jídlem přišlo příliš (je mne 80 let, vážím 75 kg a měřím 152 cm) , tak se tak trochu v tom systému ztrácím. Mohla bych poprosit o aktualizování pořadí od jara 2023. na adresu annareznikova@seznam.cz
Moc děkuji a přeju hodně zdraví Anna

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

klub
73
2

Jak na obtíže v klimakteriu – I. díl

Jde o zcela přirozený proces, který by měl proběhnout bez dalších obtíží a ve správnou dobu. Bohatě stačí, že jej mohou provázet i nepříjemné psychické sta...
22
14

Strava hmatatelně řeší zdravotní problémy (Milu, 55 let)

Starám se o ležící maminku, vím, co to je pečovatelský syndrom. A protože problémy mám už od 19 let, byl nejvyšší čas udělat změnu. Začala jsem s Jíme Jina...
21
4

Za tři týdny cukr téměř v normě (Milena, 70 let)

Za 14 dní na jídelníčku Jíme Jinak jsem shodila 3 kg. U doktorky na kontrole pak ručička ukázala po dalším týdnu 5 kg dole a cukr v normě. Jestli to takhle...