Domů > Magazín > Jídlo pod lupou

Co musíte vědět o sušenkách

bez cukru

Lákavé obaly se běžně ohání ještě lákavějším slovním spojením typu „plné cereálií“, ačkoliv výstižnější by bylo „narvané bílou moukou“. A to není zdaleka jediný problém běžných sušenek, které jsou k dostání na pultech supermarketů a dalších obchodů. Pojďme se jim podívat na zoubek dřív, než to udělají ony nám nebo našim dětem.

Zabijácké složení

V konvenčních sušenkách zpravidla nechybí pořádná porce bílé mouky. O tom, jak našemu zdraví škodí, vás asi nemusíme přesvědčovat, i když…věděli jste třeba, že …? Raději se podívejte na tenhle článek. nenašla jsem souhrnný čistě o bílé mouce (jak je dnes šlechtěná pšenice vysokolepková apod.) – je něco nebo mám napsat?

Cukr, starý známý bílý jed, tak ten v sušenkách většinou nechybí. My jsme našli hned 10 důvodů, proč se mu raději zdaleka vyhnout, nebo ho ve svém jídelníčku alespoň stlačit na minimum, když už to jinak nejde. Dáte je taky dohromady nebo pro vás některé budou překvapením?

Tihle dva výtečníci jsou zpravidla doplněni nezdravými kypřidly, konzervanty, aromaty a dalšími škodlivými éčky a promazáni palmovým tukem.

Abychom neházeli všechny do jednoho pytle, ve zdravých výživách nejspíš po důkladnějším pátrání najdete sušenky se sympatičtějším složením. Nicméně ty průmyslově vyráběné, krásně zabalené a lákající z regálů supermarketů jsou skvělým pomocníkem tak akorát k tomu, abychom brzo cítili hlad, únavu a rozházený metabolismus i psychiku.

Podívejme se třeba na Opavia BeBe Rodinné jemné cereální sušenky. Kdo by je někdy neochutnal…

Složení se sice změnilo, protože se výrobce snaží alespoň trochu přiblížit zásadám zdravé stravy, ovšem pořád jde o pochutinu nacpanou bílou pšeničnou moukou a cukrem.

Nechybí ani palmový tuk, kypřicí látky, chemické zlepšovače a umělá aromata.

Nelíbí se nám ani přidané syntetické vitaminy a minerální látky. Přirozeně se vyskytujících vitaminů a minerálů je ve stravě Jíme Jinak dostatek v celé jejich široké škále a my už navíc víme, že ty umělé jsou spíš na škodu.

Jíme Jinak radí

Pokud si chcete pochutnat na BeBe sušenkách, není nic jednoduššího, než zkusit náš recept bez bílé mouky, cukru, éček a dalších zdraví škodlivých surovin. A ještě vám na rozdíl od těch klasických dají energii na několik hodin.

Nebo se pusťte do některého z našich dalších receptů a užijte si sladkou pochoutku s radostí třeba i s malinkými dětmi:

Bez lepku:

Sušenky Jíme JinakPro malé děti:

Bez mouky (paleo)

Spousta dalších receptů na sušenky nebo jiné zdravé dezerty, ale také na hlavní jídla či svačiny najdete na webu Jíme Jinak v sekci Recepty.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Jsem copywriterka s přesahem do práva, ekonomie a online marketingu. Když zrovna nepíšu, pravděpodobně se směju, zpívám, hraju na piano, vařím nebo se učím vidět svět nádhernýma očima svých dcer.

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

18
1

Dítě na klasické stravě sní za den více než 21 kostek cukru. To je 2x víc než se doporučuje

Chcete pro své děti to nejlepší? Ale jak se v té spoustě výrobků v obchodě vyznat? Co jim koupit? Podle čeho vybírat? Podle obalu? Takto vypadá jídelníček ...