Kdo by nemiloval oříšková máslíčka a kaši s rostlinným mlékem. My si je vyrábíme všechny doma s tímto skvělým pomocníkem - NutraMilkem. Bez práce do 5 minut vyrobí krémové máslo z jakýchkoliv oříšků a semínek a za méně než 12 minut až 2 l hladkého rostlinného mléka (dokonce i ze soji a rýže).

Jedinečný pomocník NutraMilk

Pokud si často kupujete rostlinná mléka (třeba pro děti) a oříšková nebo semínková másla, tak stejně jako my, uvítáte tuto novinku do kuchyně. Pomocníka NutraMilk, který do 12 minut za vás vyrobí až 2 l rostlinného mléka a do 2-5 minut oříškové máslo (dle typu suroviny). Výhodou je, že si můžete čerstvé ořechové a semínkové máslo, rostlinné mléko i smetanu připravit z jakýchkoliv surovin a kdykoliv, kdy na něj máte chuť (a bez práce). V lednici mléko z NutraMilku vydrží až 6 dní.

Co v něm lze vyrábět:

 • oříšková másla (např. mandlové, arašídové, kokosové, kešu i mix),
 • semínková másla (např. tahini, slunečnicové i mix),
 • mléka z obilovin (např. ovesné, rýžové),
 • mléka z luštěnin (sojové),
 • mléka z ořechů (např. kešu, lískové, vlašské, kokosové),
 • rostlinné smetany (např. kešu).

Co se nám na něm líbí

Ceníme si u tohoto přístroje hlavně možnosti vyrobit si čerstvá mléka a másla doma zcela bez aditiv a cukrů z ingrediencí, které si sami vybereme a hlavně úplně bez práce (na rozdíl od používání pytlíků na výroby mléka a mixéru). Do NutraMilku není třeba ořechy a semena máčet. Lze použít jak syrové, tak opražené nebo pečené ořechy, ale také namočené. A hlavně – vše je v jednom přístroji. Není třeba už žádných cedníků, sítek nebo pytlíků na výrobu mléka.


My jsme si z něj oblíbili hlavně mandlové a sezamové máslo a mandlové a rýžové mléko. Máslo je krásně krémové a mléko zase hladké, bez kousků z původních ingrediencí.
NutraMilk vyrobí množství od 250 ml po 750 ml másla (tj. 1-3 hrnky) nebo až 2 l mléka. Po výrobě másla je nulový odpad, po výrobě mléka jen minimum zbylé vlákniny (takže není třeba nic vyhazovat nebo přemýšlet, kam odpad z výroby mléka využít). V sadě je také samostatný set, se kterým se dají dělat skvěle hladké pomazánky z tofu, ořechů, semínek, luštěnin a dalších dobrot. Vše lze mýt v myčce, takže není třeba nic čistit ručně. Výhodou je také kohoutek, díky kterému se dá mléko či máslo snadno servírovat (napustit třeba do sklenice).

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Domluvili jsme pro vás s firmou Traminal mimořádnou slevu [ přihlaste se ].

Členové klubu Jíme Jinak mají nadstandardní slevu [ přihlaste se ] na značky Kuvings (odštavňovače, fermentor, výrobník sýrů, jogurtovač), Ankarsrum (kuchyňský robot), Eaziglide (nepřilnavé nádobí) Berkey (filtr na vodu) a Yden (sušičky) v e- shopu www.traminal.cz. [ přihlaste se ].

Členové klubu Jíme Jinak mají mimořádnou slevu [ přihlaste se ] na značku Vitamix (mixér) v e-shopu www.traminal.cz. [ přihlaste se ].

Na ostatní značky mají členové slevu 10 % v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj klubácký email a kód:[ přihlaste se ].

Výhoda pro registrované uživatele

Registrovaní čtenáři mají slevu 10 % slevu na celý sortiment v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj registrační email a kód: [ přihlaste se ].

Upozornění
Slevy jsou platné pouze na webu www.traminal.cz a pouze na zboží (tzn. že neplatí na náhradní díly, příslušenství, na zboží ve výprodeji či zboží v akci). Sleva platí pouze pro členy Klubu, ne pro přátele a rodinné příslušníky. Sleva platí do odvolání.

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

S vámi je očista vždy příjemnější

Iva: Každý rok si říkám, že budu šetřit a...

Chutě na sladké jsou pryč (Kristýna)

Kristýna: Ahoj, já mám dnes vzkaz pro ty, co...

První týden kurzu a 2 kg dole!

Lada: Už mi nepnou kalhoty přes stehna a je...

Za 14 dní mám dole 5,3 kg a 5 cm v pase!

Alenaleak: Po 14 dnech mám dole 5,3 kg a...

Behám ako rybička, kila idú dole (Marta)

Marta: Milá Evička, deň po dni varím podľa Jíme...

Recepty v kurzu jsou perfektně připravené

Dudkoa: Jste super, zatím mám za sebou 10. den...

Dáváte mi pocit, že jsem doma

Tammy: Pocit, že jsem doma. Nebo u kámošky na...

Hlavním motivem pro mě bylo sdíleni a inspirace

Pavlína: Dámy, dobrý den. Pro mě je to dnes...

Inspirující kurz pro začátečníky

Lenka: Milá Evo, milá Helčo, ještě jednou vřelé díky za...

Úklid podle vás je super: kuchyň takový vítr dlouho nezažila

Radka: Jsem nadšená ze spousty skvělých receptů a rad....

Zvládl jsem si dva měsíce vařit sám, i když dřív jsem vařit neuměl (Jaroslav)

Jaroslav: Dobrý den, chtěl bych zhodnotit jarní očistu, která...

Moje hmotnost je konečně stabilní

Iva V.: Ahoj Evi, já jsem úplně nadšená ze...

Funguje to: po celou zimu jsme fit!

Eva: Chci moc poděkovat za stránky. Momentálně jsem si...

Konečně více vnímám své tělo

Avka: Ahoj celému týmu JJ a všem, kteří prošli...

Jsem ráda, že jsem se do klubu JJ přihlásila

Katka: moc, moc děkuji za klub JJ, jsem z toho...

Moje váha stále klesá – už je pryč 7kg a 8cm v pase (JanaŘ)

JanaŘ: Ahoj všem, výzvu do plavek jsem zvládla začátkem...

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

Neuvěřitelných 63 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

 1. Dobrý den Evi. Zvazuji koupi Nutramilku, ale chtěla bych se zeptat, zda Nutramilk vyrábí i orechove mouky? Popř. jaký typ mixéru byste zvolila, zda Vitamix nebo Nutramilk. Máte zkušenosti s více přístroji? Napsala byste prosím s jakými? Děkuji za odpověď :)

  • Lucko, Nutramilk není klasický mixér, má stěrky, takže spíš udělá to máslo. Možná, kdybyste ho vypnula dříve, tak by mouka byla. Já ořechové mouky ze zdravotních důvodů nepoužívám, tak vám moc neporadím. Vitamix používám denně na mixvoání omáček, polévek, krémových dezertů, koření apod. Nutramilk na výrobů mlék a másel, ta se ve Vitamixu dělají špatně. Pokud jste s námi v Klubu, máme na přístroje několik tisíc slevu.

 2. Tak také jedna zkušenost, třeba se bude někomu hodit. Neznám Vitamix. Máme doma výkonný Nutribuillet i na horké potraviny. NutraMilk jsme kupovali, protože dcery (14 a 17 let) začaly ještě víc experimentovat v kuchyni, bavilo je raw, smoothie, ořechová másla, veganská mléka. Po roce zkušeností. Nejsme cukráři. Moc nejíme ořechová másla, je to vlastně těžko stravitelné (jako i raw dezerty nebo třeba smoothie), manžel a já je nejíme vůbec a množství, byť minimální, které dcery vyrobí je pořád zbytečně velké a rychle podléhá zkáze (v lednici). Takže pro nás to znamenalo cestu k tomu, že když mají chuť na ořechové máslo, tak si hodně drahé koupí a pořád jíme prostě ořechy a semínka celé a koušeme vlastníma zubama. Navíc po použití Nutramilku je plné jedno patro myčky nebo plný dřez. Máslo tedy dělá nakonec dcera v menším množství v Nutribuilletu nebo mém klasickém malém mixéru s malou nádobou. Rostlinná mléka? Také jsme zjistili, jak píše níže Eva, že jen z namočených nebo rozmixovaných potravin jsou nestravitelná. Máme i soyabellu (na soyové mléko) a můžeme porovnat i tuto verzi. U nás vítězí uvařit dobře obilninu nebo i soyu (tu v papiňáku) a následně dobře rozmixovat (opět stačí Nutribuillet a je jen jedna úzká nádoba do myčky) a hlavně!, přecedit přes plátýnko. Takto dělá dcera obilné mléko 3x týdně a z něj pak i obilný jogurt nebo je jen popíjejí (holky), další 3 členové rodiny obilné mléko k životu naprosto nepotřebujeme, ač jj , ale jak neděláme pudinky a kakaa a nevímco, tak ho vlastně fakt nepotřebujeme. A ořechové mléko dělá stejně z dobře namočených ořechů a olejnatých semínek a třeba i s datlema, ořechy a semínka vysuší na pánvi a pak rozmixuje s malým množstvím vody opět přecedí přes plátýnko. Takže já zvažuji po roce NutraMilk prodat, protože ho dostatečně neužíváme, asi jsme na to už moc dospělí. Ale kdybychom ho nekoupili, tak k této zkušenosti asi nedospějeme.

  • Tak po mé skoro negativní reakci na nutramilk musím přidat novou pozitivní. Najednou s podzimem a zimou u nás běží obden. Dcera ráda ořechová a semínková másla a různě je používá, takže pro ni je tento přístroj nepostradatelný. Když zjistla, kolik stojí, slíbili jsme jí, slíbili jsme jí, že až se osamostatní, může si ho vzít s sebou, vždyť jsme to kvůli ní kupovali. Chtělo to jen správný čas (nebo tu zmínku, že se ho chystám prodat :) . )

   • Tak to jsem ráda, protože já mléka a másla používám málo, ale přesto ho mám na lince a docela ho užijeme i tak.Ani ho neuklízí do skříně, pořád jsem ho totiž nosila sem a tam 😃

 3. Ahoj Evi, chci se zeptat na zkušenosti s ionizatorem vody? A ještě jeden dotaz kde zjistím do kdy mám zaplacené členství. Děkuji a přeji pěkný večer Jana Mertová

  • Jani, tak to bohužel neposloužím, zkušenosti nemám. Ale členství vím :-) To zjistíš, když si klikneš u svého jména (nahoře u přihlášení), tam se ti otevře info odkdy dokdy máš co aktivní.

 4. Dobrý večer i dnes, jsem opravdu nerozhodná, přemýšlím, jestli si koupit ten nutramilk, nebo vitamix, co má který lepšího než ten druhý? nebo josou srovnatelné?Má vitamix neco navíc(lepšího) co nemá nutramilk? A ještě zopakuji dotaz, dá se v nutrimilku uděla to ovesné-obilné mléko, i bez uvaření obilniny? Je pak takové mléko v pořádku?
  Děkuji za odpověď.

  • Vitamix je velmi výkonný mixér, který používám denně. Nutramilk je výrobník mléka a másla, který používám jen velmi zřídka, když něco z toho chci mít. Mléko z uvařené obiloviny je stravitelné, z neuvařené nestravitelné. V Nutramilku dělám jen ořechová a semínková, zbytek dělám ve Vitamixu – rozmixuju uvařené obilí.

 5. Dobrý večer, chtěla bxch se zeptat, jaký je rozdíl ve výrobě mléka v mlékovaru a tady v tom nutramilku.
  V mlékovaru se obilí a oříšky vaří, a v nutramilku ne. Nebo se může uvařit v hrnci a mléko udělat pak v nutr.? Jaký je rozdíl v mléku? Uvažuji o tom NUTRAMILKU, manžel mi ho slíbil k narozeninám, ale nevím, co od toho můžu očekávat. Poradíte prosím?

  • Nutramilk je takovy chytrejsi mixer, ale nevari. Suroviny se tam musi davat suche, kdyz z nich chce clovek ziskat maslo nebo pak s pridanim vody mleko. Da se pouzit i na vyrobu pomazanek a uvarene obili v nem samozrejme jde rozmixovat, ale na to neni potreba extra pristroj, na to staci stolni nebo ponorny mixer. Nutramilk ma vyznam pro toho, kdo casto pouziva roslinna mleka a masla a chce je mut cerstva a domaci.

   • Moc děkuji za rychlou odpověď, jen ještě jedna věc mě zajímá, třeba ovesné mléko udělám bez vaření také? Obilí může být syrové-suché? Je potom takové mléko vhodné? Nebo se tam doporučují dělat mléka jen oříšková a semínková?

 6. Dobrý večer, asi hloupá otázka, ale pokud jsem členem klubu, znamená to, že dohromady můžu uplatnit slevu 30%? děkuji.

 7. Hezký den přeji, Nutramilk mě nadchl, tak jdu objednat. U nás jede mléko a oriskova masla ve velkém a když si spočítám, kolik mě to již stálo (a věřím, že čerstvé je čerstvé)… Raději nepocitat. No už se těším 😉 Jen takový dotaz ze zajímavosti, nic podstatného – když mám zaplaceno členství (asi 2 měsíce), tak bude prodlouženo o další rok? Chápu to správně? Děkuji a krásné dny preji

  • Ne ne, Šárko, to opravdu ne 😃 Roční členství v Klubu stojí 3 tisíce a tyhle peníze můžete ušetřit, když využijete slevu na nákup, protože tyhle přístroje jsou drahé a ušetříte na nich díky klubácké slevě asi 4 tisíce, takže jste vlastně tisíc v plusu. Vy máte splaceno 500 Kč, ušetříte 4 tisíce, takže do nás žádné další roční členství nedostanete, to si pak můžete za 1500 Kč dokoupit, když se vám bude s námi v klubu líbit. A tyhle slevy vám to mohou vrátit v podobě ušetřených peněz na nákupech, pobytech, akcích apod. 😉
   Ještě bych ale doplnila, že rostlinná mléka a ořechová másla by neměla tvořit základ jídelníčku. Je to zpestření, alternativa na přechod z kravského mléka apod., ale není to něco, z čeho bychom měli být živí 😉 Mrkněte na https://www.jimejinak.cz/jak-je-to-s-temi-tuky-mudr-vladimira-strnadelova/

   • Ps: z rostlinných mlék dělám spíš dezerty, např. Kuzu pudink. Místo vody dám rostlinné mléko, k němu např kakao a javorový sirup, nebo čerstvou šťávu z jablek. Z oriskoveho másla dělám zase nutely nebo VašeTofifee na svačinku 😉

    • To je v pořádku, Šárko, vždycky je to o množství a o našem zdravotním stavu. Jen mi šlo o to, aby si někdo nemyslel, že Jíme Jinak je popíjení rostlinných mlík a pojídání oříškových másel, protože to není, to je okrajové doplnění jídelníčku pro zdravé lidi.

 8. Pekny den zelam, chcem sa spytat, ak si chcem objednat viacero produktov a na kazdy plati iny zlavovy kod, ako si to mozem prosim uplatnit? Rozdelit objednavku? To sa mi potom dost predrazi doprava :(

  • Valery, popravdě řečeno, to se musím zeptat, to jsme ještě neřešili. Dám vědět.

  • Tak už mám info, Valery: Buď udělá jednu objednávku, uplatní jeden kód u jednoho zboží a ostatní kódy ať uvede do poznámky objednávky a my pak při fakturaci kódy zohledníme.
   Anebo může udělat každou objednávku zvlášť a uplatnit adekvátní kódy a my ji do faktury dáme jen jednu dopravu, pokud to tedy půjde na stejnou adresu.

 9. Evi, da se v nem udelat i mleko pro deti? Asi to neni ono, kdyz se suroviny nevari, co… Zatim varim co tri dny, u mas je to jedno z mala jídel, ktera prcek nikdy neodmitne😁.

  • Helčo, uděláš v něm ořechové, mandlové apod., ale klidně i obilné, když bude obilí předem uvařené, protože to dobře mixuje a dá se koupit i nádoba, která nemá výpusť, takže ti to navařené obilí pěkně rozmixuje. Pokud jde o obilné mléko místo mateřského, tak tam je dost specifický postup, jak se to vaří a co to má obsahovat. Ořechová mléka nemohou nahradit mateřské mléko a malinkým dětem bych je nedávala, ani my to nemáme jako základ výživy, ale jako zpestření do dezertů apod.

 10. Ahoj Evi,chtěla jsem se zeptat zda nutramilk dá se použít i na mix zeleniny a ovoce..jako například vitamix?

  • Dá, akorát to chce mít i tu nádobu bez filtru a kohoutku na mléko, aby se zbytečně nemusely mít dvě nádoby (vnitřní s filtrem a vnější s kohoutkem na odtok mléka). Jinak nutramilk je skvělý mixer i „pomazánkovač“, dělá super pomazánky.

 11. A jak vám to mléko chutná? Moje děti dě totiž vůbec netváří na žádná doma dělaná mléka, chutnalo jim snad jen ovesné ze sojabely. A´t si hraju s mákem, mandlemi, rýží… Zato milují rýžové a ovesné z DM, které je sice neslazené, ale zřejmě z fermentované rýže, takže oprvdu sladké. Pro tři děti nám doma padne klidně 20 krabic měsíčně, což je docela pálka.

  • případně prosím o porovnání se Soyabellou? Zvažuji totiž, že bych si pořídila ten nový typ, stará láska nereziví

   • To se neda srovnat. Soyabella varila a mixovala, umela kasi nebo polevku. Podle info od ceskeho distributira byla pro vysokou poruchovost (sama jsem odvarila 3 ks) stazena pred par lety z trhu a pro neochotu opravit elektroniku se rozvazala smlouva a didavky do CR uz nejsou. Nekdo sem vozi nekvalitni cinskou verzi.. Toto nevari, ale je to vyrobnik.

 12. Ahojte, ja som ich tolko bombardovala dotazmi ohladom naskladnenia..teraz sa uz da objednat, ale nechce mi to vziat moj zlavovy kod :-( Prosim v com moze byt problem?

 13. Ještě se vracím k Nutramilku a zvažuji jeho využití, aby mi nesloužil jen na mléko a máslo a abych ho mohla i jinak využít, a aby zase nezabíral místo v kuchyni, jaké máte děvčata zkušenosti, přece to není levná záležitost, děkuji.

 14. Evo, ty jsi lepší než Ježíšek, už hrozně dlouho řeším mixéry a přemýšlím jaký koupit hlavně kvůli máslům a mlékům a dnes ráno kouknu a ZÁZRAK 😃, moooc díky.

 15. Zobrazit všech 63 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekMandlový koláč s karamelizovanými jablíčky
Další článekZeleninový nákyp s adzuki fazolemi