Domů > Magazín > Blog

Jak nám Luna pomůže ke krásným vlasům

Luna nám může pomoci se spoustou věcí. Dnes si povíme o tom, jak ovlivňuje naše vlasy a jak na to, aby naše vlasy byly krásné a zdravé.

Sama od sebe nám tedy Luna moc nepomůže, ale pokud budeme vědět kdy a jak na to, pak společně dokážeme divy.

Pěkné vlasy díky tatínkovi

Nedá se nic dělat, půjdeme nejprve do historie. Nakonec, Luna je prastará dáma, zaslouží si nějakou historii a úctu. A nejprve jakýsi příklad. Použiji vlastní zkušenost, i když ten příběh znám pouze od mých rodičů.
Takže vlásky. Je to zřejmě neuvěřitelné, ale k pěkným vlasům mi pomohl můj tatínek, když mi byly asi 3 roky. Narodila jsem se r. 1960. Mamince bylo  34 let, tatínek měl tehdy 47 let, tedy byl ročník 1913.  Byla jsem jejich prvním dítětem.  Do 2 let jsem vůbec neměla vlásky, do 3 let jen takové pápěří. To se tehdy vůbec neřešilo, hlavně, že to dítě vůbec je. Avšak tatínek byl překrásný muž, štíhlý, elegantní, sportovec, gymnasta, dokázal cvičit na kruzích, na bradlech, gymnastickém stole (to byla taková obrovská bedna, něco jako cvičební koza, ale široká ze všech stran).  A proč to píšu? Protože tatínkovi bylo líto, že nemám ty vlásky a vůbec, chtěl se ukázat :-) Dneska už to asi ani tak nevyznívá, ale tehdy ve 47 letech byl můj táta borec, se vším všudy.  A tak tatínek našel starého pana holiče, kamaráda, který byl taky podobný ročník, tedy  kamarád +- narozený ještě za “rakouska-uherska”.  Nu a kamarád tatínkovi poradil : “Hele,  musíš tu holku každý měsíc nechat ostříhat ve správný čas. Já ti to napíšu.” A stalo se. Upřímně tatínkovi děkuji a panu holiči taky. Tatínek neměl ani ponětí o nějaké astrologii, ani si asi nikdy neuvědomil nějakou spojitost s Lunou a s určitým znamením, ale stalo se. Prostě uvěřil kamarádovi. Ten měl zcela určitě důležité informace, možná si je sám zjistil nebo ho to naučil jeho mistr. Výsledkem bylo a je, že mám stále kvalitní vlasy. Teprve asi tak před 5 lety jsem náhodou (i když vlastně náhodou to určitě nebylo) našla knížku a tam to bylo jasně napsáno. „Odjakživa lidé v našem kraji chodili k holiči či ke kadeřníku vždy a pouze ….“. Tak kdoví odkud a odkdy jsou dnes zapomenuté informace uložené a hlavně, kde jsou vlastně dnes …. krása, že? 

Lví hříva, lví síla

A teď jak s tou Lunou. Dodnes se říká: “Má vlasy jako hřívu,”, ale proč vlastně? Protože vypadá jako lev? Nebo se snad myslí hříva koně? Nebo dokonce vlasy jsou ovládající silou pod vládou Slunce … každý si to může vyložit o svém. Jsou to totiž jakési prastaré archetypy a my už ani vůbec nevíme, kde se to vzalo. Myslím, že to souvisí s prastarou zkušeností, že tedy hříva lva je symbolem jeho síly a potence, síla krále zvířat a lev je sluneční síla. Král rex musel mít potenci a husté vlasy a musel být silný …  ach jo, máme vůbec, milé dámy, kolem sebe nějakého krále rex se lví potencí?

Jisté však je, že astrologicky Lev rovná se Slunce. Nehledejte přesná označení či slova. Jen to zkuste vcítit. Uvidíte časem, jak to vlastně je. Chvilku mi věřte, tak, jako uvěřil můj tatínek.

Luna a vlasy v praxi

Tak a teď už konečně praktická astrologie. Chci-li mít krásné vlasy, musím si zjistit, kde je právě postavena Luna. Zjistím to v nějakém schopném lunárním kalendáři nebo na některých stránkách s astrologií či a astronomií. V době, kdy Luna prochází znamením Lva, si nechte přistřihnout vlásky nebo si je klidně přistřihněte sami. Stačí malilinko, stačí někde nebo klidně všude.  A to je celé. 😇 Musíme ale ještě vědět, kdy to vlastně je. Luna je ve znamení Lva vždy zhruba 2,5 dne a to vždy zhruba 1x za měsíc. 

Poslední takový termín, kdy Luna vstoupila do znamení Lva byl v neděle – 8.1.2023 – 03:40 hod a zůstala tam do úterý – 10.1.2023 – 16:16 hod.
Tušíte, jak to asi tak je? Zkusí někdo propočítat, kdy bude další dobrá šance? Je tu někdo, kdo by se chtěl naučit základy?

Těším se na vás, milé studentky “Vyšší dívčí” (chlapce bereme taky) 😉

Vaše Jarmila

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

61 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Jana Noor
1. 2. 2023

budu trochu “rebel”, ale my co máme lunární kalendáře, tak nemusíme počítat:-) a můžeme jen tak plynout ….

Ladislava
1. 2. 2023

Ahoj holky, teď jsem z toho úplně vedle jak ta jedle…. Do kalendáře jsem si napsala, že se budu stříhat 4.2. Luna ve Lvu. pak píšete, že to nesmí být v úplňku, takže opět špatně. To mám čekat na další přechod Luny ve Lvu ? Kdy to tedy bude?? Díky za konkrétní datum a radu. Laďka

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Blog
klub
28
2

Vaříme v elementu KOV (podzim) – budujeme silnou imunitu

Biologický podzim začíná už v půlce srpna a odehrává se v elementu kovu. Které potraviny jsou pro něj vhodné a které orgány je třeba posilovat? Co tyto org...
32
3

V pondělí 12. 2. startuje Jarní očista

Dlouho očekávaný kurz za pár dnů začíná. Čeká vás jídelníček s nákupními seznamy na 6 týdnů, video vaření, video cvičení, detox těla, hlavy i domácnosti a ...
5
59

Kvalitní nůž je nezbytný – pořiďte si ho a ušetřete

Pokud nemáte pořádný nůž, bude pro vás zdravé vaření velká otrava. Já se svým nožem jezdím na návštěvy i na dovolené. Nemám nervy na tupé a malé nože. Dobr...
41
3

Chcete změnit své návyky?

Překonat nějaký zlozvyk může být těžké. Ne nadarmo se říká, že zvyk je železná košile. Možná byste si přáli změnit stravovací návyky, začít pravidelně cvič...

Léčivá síla aromaterapie

Pojďme se na chvíli ponořit do světa vůní a navodit příjemnou atmosféru v pohodlí domova. Blahodárné účinky zaručeny.
2
7

Až na vrcholky hor (6. díl)

…broukám si starou písníčku v duchu s Věrou Martinovou cestou na nejvyšší horu Madeiry třetí den naší dovolené. Jak si začnu zpívat, je to dobré znam...