Chystáte se do hor a chcete vědět, co potřebujete znát, co nesmíte nechat doma?

Chladu ZDAR !!! a otužilcům obzvlášť.

Jak jsem v minulém článku slíbil, dneska vám nabídnu recept na to, jak nezmrznout na horách.

No ano, milí otužilci a otu-ženy, rozmohl se nám tu takový nešvar.

Jen se podívejte, co píšou v novinách: ,,Tím, že lyžaře můžete letos potkat akorát tak cestou ze Sněžky, ubylo lyžařských úrazů. Narostlo však těch, které si způsobí lidé nezvyklí chodit v zimě po horách. Minulý rok takto příslušníci horské služby museli vyjet na pomoc pěti mladíkům, kteří se v duchu Wim Hofovy metody rozhodli otužit se výstupem na Sněžku s holým hrudníkem.“ A náčelník horské služby dále pokračuje, že kdyby zasahoval on, prohnal by je tak, že by se zahřáli raz dva. Mladíci si totiž s sebou nevzali žádné oblečení a když se jim podařilo dostat na vrchol, zjistili, že už to nezvládnou zpět.
Válej se nám tu ve sněhu šílenci skoro z celý Prahy!

Takže můj recept na to, jak nezmrznout na horách zní: ,,Rozum do hrsti, přátelé.“ ;-)

Příště si na krátkou chvíli odpočineme od otužování a vypravíme se spolu vykonat dobrý skutek.

Chladu ZDAR !!! a slunce na talíři :-)

Martin Rychlý

Pozn. red.: Fota jsou pouze ilustrační ;-)

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

 1. Tak tomu říkám téma. V dnešní době, kdy se otužuje kde kdo, se já halím do prošíváku. Mám totiž z dětství sněhové taruma. Ve školce jsme povinně museli celé 3 roky chodit do sauny pro otužení organismu. Jenže každý organismus snese něco jiného. Po 20ti minutách v horké sauně provoněné heřmánkovou silicí nás nahé, nebohé děti, nahnali na hřiště plné sněhu. Tam jsme se museli v tom sněhu válet a v horším případě nám ve venkovním zamrzlém bazénu vysekali díru a tam jsme se museli potopit. MUSELI. Žádné chceš…nechceš…nemusíš…MUSELI. Dodnes mám hrůzné sny o tom, jak mě ruka drží pod ledem. To, že mi tam jednou někdo ukradl cvičky a já v tom sněhu musela běhat bosá, to velkoryse pominu. Takže ano, přátelé, otužujme se, ale všeho s mírou a podle pocitu každého.

  • Sylvo, podle Vas Wim hadra 🙂. Delam si legeaci. Dost drasticka skolka. Mate pravdu. Je presne, jak pisete.Rozdil mezi lekem a jedem je davka 😉.

   • Wime, v pohodě:-) . Ten můj příspěvek byl docela impulzivní, jak se mi během jeho čtení otevřela dávná traumata. Můj muž se už dlouhá léta celoročně koupe v řece před domem a já si občas tu ranní studenou sprchu taky dám. Vrcholem mé snahy o otužování je, že už spím bez ponožek:-) a ráno po probuzení se jdu jen v pyžamu podívat na balkon, jak je venku…Taky dobrý, ne? Jinak – velmi obdivuji jak jste se do toho všeho pustil. Mám tady na JJ mnoho vzorů a „nakopávačů“ a jedním z nich, jste Vy:-) Děkuji a přeji fajn dny.

    • Jasně, Sylvi, pro některé z nás je to spaní bez ponožek apod. životní vrchol a úplně to stačí 😃👍👍

 2. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekProč jsme nemocní? Najděte skutečnou příčinu nemoci.
Další článekNadýmá vás cibule? Máme trik, jak ji zkrotit.