Domů > Magazín > Blog

Jíme Jinak pomohlo vydat třetí brožuru o očkování

Spolek Rozalio (Rodiče za  lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování) již 10 let za nás rodiče oroduje na všech frontách a sbírá příběhy rodin, kterým systém očkování zasáhl do života, abychom i my ostatní věděli, na co dát pozor. Když se chystali vydat třetí brožuru, nebyly po ruce potřebné prostředky na tisk. Rozhodli jsme se, že pomůžeme šířit důležité informace a předali jsme proto Rozaliu 20.000 Kč. Brožura je na světě. Můžete si ji koupit nebo stáhnout zdarma.

Nemáme informace

Když si přečtete pár příběhů v brožurkách o očkování, pochopíte, jak málo my Češi máme o očkování informací. A co je ještě horší, mnohdy je nemají ani samotní pediatři. Při očkování je potřeba brát na zřetel několik zásadních aspektů viz rozhovory s jednatelkou Rozalia Martinou Suchánkovou. Když se postupuje při očkování bezhlavě, může dojít k potížím, někdy k trvalým následkům, občas bohužel k tragedii. Přitom by stačilo mít informace a použít zdravý selský rozum.

Třetí brožura

Během dvou let proto vyšly dvě publikace na toto téma, kde rodiče z Rozalia shromáždili zkušenosti s očkováním. Informací a příběhů však přibývá a zákon se staví víc a víc proti zdravému lidskému rozumu. Bylo potřeba vydat třetí brožuru a dát ji k dispozici lékařům, politikům, kteří tyto zákon schvalují, a rodičům, kteří chtějí mít kompletní informace, aby věděli kdy, čím a jak očkovat své dítě, pokud se pro očkování rozhodnou. V třetí brožuře najdete 69 příběhů rodičů s dětmi. Najdete zde i 6 vyjádření zdravotníků.

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Tištěná verze a PDF varianta 

Brožuru si můžete stáhnout zdarma ve formě pdf nebo si objednat její tištěnou verzi na emailu brozury.ocko@seznam.cz. Brožura stojí 120 Kč (pokrývá pouze náklady na tisk) a svým rozsahem spíš působí jako knížka. Na fotce je vidět u Martiny v ruce.

Objednat si můžete i předchozí dva výtisky. Ceny jsou následující:

  • 1. brožura – 75,- Kč, + poštovné dle ceníku České pošty
  • 2. brožura – 120,- Kč + poštovné dle ceníku České pošty
  • 3. brožura – 120,- Kč + poštovné dle ceníku České pošty

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové klubu Jíme Jinak mají vždycky něco navíc. Třetí brožuru si mohou objednat s 50% slevou, tedy za pouhých 60 Kč.  Pro její uplatnění uveďte při rezervaci svůj klubácký email a heslo [přihlaste se].

 

Brožury ke stažení

Stáhněte si třetí brožuru s příběhy “Jak zasáhl systém očkování do některých rodin” v plné verzi.

 

Stáhnout brožuru

 

Všechny tři díly brožur jsou k dispozici v elektronické verzi ke stažení (klikněte na náhled).

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

To je uzasne zasluzna cinnost!!! Moc Vam fandim, Evi, Heli a Romane, a take dekuji za podporu dobre veci…!! Rozhodne vsechny brozurky stahnu a proctu. Moc me tohle tema zajima. Moc rada bych si je i koupila, abych mohla alespon troskou prispet do mlyna, i kdyz vim, ze tech par penez asi moc nepomuze, ale i tak.. ;) Take bych moc rada mela original brozurky doma. Je to dulezite cteni, u ktereho bych opravdu byla rada, aby se k nemu vracely casem i dalsi generace ;) Myslim, ze moc takovych knizek na trhu neni a je dobre byt o techto vecech informovan, aby se pak kazdy mohl svobodne rozhodnout, jak s temito informacemi nalozi.. Myslite, ze by bylo mozne si je nejakym zpusobem do budoucna objednat i ze zahranici? Dekuji..

Naše 3 deti majú všetky povinné očkovania. V čase najčastejšieho očkovania boli všetci kojení. Žiadne dlhodobé následky sme si nevšimli. Prvá dcéra nebývala chorá, kým nešla do škôlky – čiže až po 3 rokoch antibiotiká. Syn mal prvé antibiotika skôr, súviselo to s tým, že staršia dcéra nosila zo škôlky všelijaké bacily, tak ochorel od nej. (U nás v rodine sa užívajú antibiotiká, keď je to posledná možnosť.) No a ďalšia dcéra začala byť častejšie chorá až vtedy, keď nastúpila do škôlky. Mám známu, ktorá nechce dať svoju dcéru zaočkovať, ani ju nedala – už pôjde budúci rok do školy. Dokola je chorá. Ale je pravda, že stravu má inú ako my. Bola veľmi krátko kojená. No a bežné sladkosti konzumuje bežne a relatívne často. Dokonca aj pred nedeľným obedom. Pri poslednom dieťati som mala ohľadom očkovania dilemu, každé jedno som zvažovala. Pri prvých dvoch deťoch sa táto téma vôbec neriešila. Vtedy bol boom s kojením dlhším ako pol roka. Dokonca ani pôrody sa nerozoberali. Máme rozumnú lekárku, ktorá nás síce nenútila, ale povedala, že povinné očkovania majú podľa nej význam – tiež si musela veci študovať. Ja som to napokon akceptovala aj z celospoločenského hľadiska – lebo existujú aj deti, ktoré nemôžu byť vôbec očkované (ich zdravotný stav im to nedovolí). A som presvedčená, že keby vzniknú podmienky na šírenie chorôb, proti ktorým sa očkuje a ktoré už dnešní lekári ani nevedia, ako vyzerajú, tak by sa rozšírili aj teraz. Tie vírusy a baktérie sú medzi ľuďmi stále prítomné, stačí len vytvoriť podmienky. Napr. obyčajná chrípka – keď sa šíri, tak dosť pomôže, ak sa chorý izoluje od ostatných. Logicky ma to nepustí a zatiaľ stále vidím význam v povinnom očkovaní, aj keď nie je príjemné sa na to pozerať. Samozrejme, lekár musí vedieť, či je dieťa vhodné v danej chvíli (resp. celkovo)
na zaočkovanie. Naša lekárka to brala do úvahy, najmä pri MMR-vakcíne.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

2
9

V kraťasech až na vrchol

Tihle moji kamarádi už se mnou v zimě na horách byli. Proto je příliš nepřekvapilo, že už u auta jsem odhodil svršky a ve svých oblíbených modrých kraťasec...
1
9

Pleju nebo sklízím?

Tohle mě ohromně baví. Co jíme jinak, tak jíme i to, co jsme dřív považovali za plevel. Šla jsem dnes proplít zaplevelené záhonky a vrátila se s jedlým úlo...
5
25

Hubneme do plavek – online kurz pro všechny, kdo se chtějí cítit dobře

Chcete si dát do pořádku postavu, zdraví, náladu, naučit se zdravě vařit, získat režim nebo začít cvičit? Pojďte s námi do programu Hubneme do plavek. Čeká...
9
8

Hydratace jídlem – tajemství mladistvé pokožky

Asi netřeba připomínat, že hydratace je klíčová pro zdravé tělo a krásnou, zářivou pokožku.  Víte ale, jak správně hydratovat tělo zevnitř? 

Diskriminace neočkovaných a petice za transparentnost vakcín

Pokud na sebe cítíte tlak, který vás znevýhodňuje proti očkovaným na Covid, nebo pokud chcete, aby farma firmy odtajnili složení a vedlejší účinky vakcín, ...
107
65

Jíme Jinak v novém! Seznamte se :-)

Naše stránky v noci převlékly kabátek. A ne jen to, ke kabátku přibyla celá řada vylepšení. Podívejte se na video, co je tu nového.