Víte, kolik stojí máslo? A víte, že na něj teď dávají čip proti ukradení? Teda aspoň u nás. Prý se máslo krade, tak proto.

Cena másla

Postřehla jsem sice v rádiu, že se ohromně řeší cena mléka v souvislosti s výrobou másla, ale protože ho běžně nekupuji, uniklo mi, kolik že tedy aktuálně stojí. Věděla jsem od sousedů, že hodně a že je to nehorázné, co za to chtějí, ale bylo mi to celkem fuk.

Šok přišel v momentě, kdy jsem chtěla koupit sousedce zpátky máslo, které jsem si od ní půjčila, abych si namazala vánočku. No jo, je to tak, miluju vánočku a nejvíc namazanou máslem. A protože ho doma nemám, šla jsem si v adventním čase půjčit k sousedce. Roman mi pak říkal, že máslo je drahé, že to musíme vrátit. Skočila jsem tedy cestou z kroužků do místního obchůdku a u poklady otevřela překvapením pusu, když slečna řekla: „Šedesát devět.“ Pomyslela jsem si, že to bude tím, že jsou Vánoce a tenhle obchod funguje víc jako večerka než běžná samoobsluha. Ale stejně. Šedesát devět??? Páni! 

Čip na másle

Tuhle jsem šla pro změnu koupit svačinu pro dědu. Nějak jsem vánoční ceny vypustila z hlavy a znovu mě překvapila částka, kterou žádala pokladní. Bylo to přes stovku. Koukám na 4 rohlíky, balíček sýra, máslo a jogurt a nevěřím svým očím. Ať mi někdo říká, že to naše jídlo je drahé! Vždyť za stovku já si uvařím snídani, oběd, svačinu i večeři. „Aha, to jsou ty ceny másla, jak se o tom mluví,“ říkám si a beru máslo do ruky, že ho dám do tašky. Když v tom mi zavadí ruka o cosi na spodní straně másla. Otočím kostku a nevěřícně hledím na máslo a na pokladní: „To máslo má na sobě čip jako boty.“ Ani v tom nebyl otazník, jen jsem konstatovala, co jsem viděla. „Jo, od tý doby, co se krade máslo, tak musí mít čipy.“ „Ono se krade máslo?“ vyjekla jsem už s naprosto jasným otazníkem v hlase. „No, to byste se divila!“ zazněla pokladní s pořádným vykřičníkem a divně si mě prohlídla. „Ty bláho,“ vyšlo mi z úst a už jsem se loučila, protože jsem si začala připadat jako potenciální lupička másla. Doma to říkám celá vyvalená Romanovi a on jen konstatuje, že když kostka másla stojí 53 Kč a někdo dá do každé kapsy jedno, tak má stovku k dobru.

Že je máslo drahé, mě sice překvapilo, ale ten čip, ten mě šokoval. To se fakt krade máslo? No musela jsem se o to s vámi podělit.

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

Čtvrtý týden a čtyři a půl kila dole (Hanka)

Hanka: Hezký den, mám za sebou čtvrtý týden, krásně...

Obleču šaty, které jsem X let neoblékla

Ilona L.: Mám jednu naprosto luxusní zprávu! Moje 69letá...

Díky novým videím v kurzu mám pocit, že jsme si blíž

Tereza: Moc moc chválím za nové zpracování kurzu (videa),...

Díky kurzu mám řád a disciplínu

Iva: Zdravím všechny v tomto kurzu už potřetí? A...

Díky JJ mám imunitu jak hrom

Eva: Škoda, že jsem takhle nezačala jíst už ve...

Zakúpenie členstva sú tie najlepšie investované peniaze (Eva)

Eva: Krásny dník prajem a chcem poďakovať za všetko,...

Raňajky papkáme spolu s manželom a velmi nám chutia (Marta)

Marta: Ďakujem Evička za všetky recepty. Ume ocot, tamari, shoyu,...

MŇÁM! Zatím nejlepší polévka! I manžel profík kuchař chválil

Gitaberangb: MŇÁÁÁM!!!! Zatím pro mě nejlepší polévka - JJ...

Už nevyžírám v noci ledničku a ustupují mi bolesti kloubů (Monika)

Pani Eva velmi pekne vam ďakujem! Zmenila som stravu...

Manžel si všiml, že mám menší zadek a chce, abych mu také vařila

Kamlibe: Musím vám napsat, že podle vašeho jídelníčku je...

Anna: Objevila jsem vás díky České televizi

Anna: Dobrý den, jsem na těchto stránkách poprvé díky...

Pomohli jste mi zachránit maminku

Pátik: Pomohli jste mi zachránit maminku. Měla deprese a...

Nádherně jsem si pošmákla a ještě jsem zhubla (Eva)

Eva: Děkuji, Evi, za krásný a velmi výživný rozhovor....

Zbavila jsem se závislosti na kávě (Dana)

Dana: Ahoj všem. Tak se mi zdá, že se...

Mám první den za sebou a jsem velmi spokojená (Vlaďka)

Vlaďka: Dobrý den, dnes mám první den za sebou...
  1. Ve vánočním kurzu mi právě zdražené máslo a vajíčka hóóóódně pomohly. Vyřadit z jídelníčku drahé věci – to byla paráda. A díky té šílené ceně to šlo mnohem snadněji. Dokonce to byl i jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla zkusit vánoční cukroví podle JJ – bylo vynikající. Taky teď rodině chybí pádné argumenty kvůli cenám bio potravin – juhúúúú. Magda

  2. Máslo také občas kupujeme, v našem kraji zatím bez čipu :). Kozí musím zkusit! Zaujala mě Evo, cena svačiny pro dědu. Párkrát jsem teď nestihla pro nás svačinu mezi kroužky a kupovala jsem nějaké pečivo, sýr, tyčinku, pro 4 lidi a cena je opravdu jak pro vaření na 3 dny, to se člověk nestačí divit. A uvědomí si, jaká je to paráda to vaření :)).

  3. Když byly ceny nejvyšší, vyráběla jsem si máslo ze šlehačky (33%) :)
    Asi to vyšlo cenově podobně, ale naše bylo o dost chutnější a ještě jsem měla podmáslí „zdarma“ :) Nicméně my máslo jíme také jen trošku, ale někdy prostě dostanu chuť .. část másla mám i jako přepuštěné (home-made ghí) :) jednu dobu jsem si na chleba mazala výhradně ghí :)

  4. U nás máslo stálo max. 65, nyní 45, ale čip na něm nebyl a není. Pokud v lednici není máslo, manžel řekne, že tam nic není. Dala bych sem smajlíka čerta, ale nevím jak.

  5. Ti, co kupuji maslo jen svatecne, se divi. Ti, co ho musi mit denne, bud dost priplati a nebo koupi hnusnej margarin. Ja kupuju kozi maslo a nemam poneti, kolik stoji. Mame ho tak nizkou spotrebu, ze na cenu proste nekoukam…

  6. Zobrazit všech 16 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekKarbanátky z červené čočky a mrkve
Další článekDovolená se zdravou stravou v Chorvatsku