Domů > Magazín > Blog

Máslo s čipem

Víte, kolik stojí máslo? A víte, že na něj teď dávají čip proti ukradení? Teda aspoň u nás. Prý se máslo krade, tak proto.

Cena másla

Postřehla jsem sice v rádiu, že se ohromně řeší cena mléka v souvislosti s výrobou másla, ale protože ho běžně nekupuji, uniklo mi, kolik že tedy aktuálně stojí. Věděla jsem od sousedů, že hodně a že je to nehorázné, co za to chtějí, ale bylo mi to celkem fuk.

Šok přišel v momentě, kdy jsem chtěla koupit sousedce zpátky máslo, které jsem si od ní půjčila, abych si namazala vánočku. No jo, je to tak, miluju vánočku a nejvíc namazanou máslem. A protože ho doma nemám, šla jsem si v adventním čase půjčit k sousedce. Roman mi pak říkal, že máslo je drahé, že to musíme vrátit. Skočila jsem tedy cestou z kroužků do místního obchůdku a u poklady otevřela překvapením pusu, když slečna řekla: “Šedesát devět.” Pomyslela jsem si, že to bude tím, že jsou Vánoce a tenhle obchod funguje víc jako večerka než běžná samoobsluha. Ale stejně. Šedesát devět??? Páni! 

Čip na másle

Tuhle jsem šla pro změnu koupit svačinu pro dědu. Nějak jsem vánoční ceny vypustila z hlavy a znovu mě překvapila částka, kterou žádala pokladní. Bylo to přes stovku. Koukám na 4 rohlíky, balíček sýra, máslo a jogurt a nevěřím svým očím. Ať mi někdo říká, že to naše jídlo je drahé! Vždyť za stovku já si uvařím snídani, oběd, svačinu i večeři. “Aha, to jsou ty ceny másla, jak se o tom mluví,” říkám si a beru máslo do ruky, že ho dám do tašky. Když v tom mi zavadí ruka o cosi na spodní straně másla. Otočím kostku a nevěřícně hledím na máslo a na pokladní: “To máslo má na sobě čip jako boty.” Ani v tom nebyl otazník, jen jsem konstatovala, co jsem viděla. “Jo, od tý doby, co se krade máslo, tak musí mít čipy.” “Ono se krade máslo?” vyjekla jsem už s naprosto jasným otazníkem v hlase. “No, to byste se divila!” zazněla pokladní s pořádným vykřičníkem a divně si mě prohlídla. “Ty bláho,” vyšlo mi z úst a už jsem se loučila, protože jsem si začala připadat jako potenciální lupička másla. Doma to říkám celá vyvalená Romanovi a on jen konstatuje, že když kostka másla stojí 53 Kč a někdo dá do každé kapsy jedno, tak má stovku k dobru.

Že je máslo drahé, mě sice překvapilo, ale ten čip, ten mě šokoval. To se fakt krade máslo? No musela jsem se o to s vámi podělit.

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Ve vánočním kurzu mi právě zdražené máslo a vajíčka hóóóódně pomohly. Vyřadit z jídelníčku drahé věci – to byla paráda. A díky té šílené ceně to šlo mnohem snadněji. Dokonce to byl i jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla zkusit vánoční cukroví podle JJ – bylo vynikající. Taky teď rodině chybí pádné argumenty kvůli cenám bio potravin – juhúúúú. Magda

To je srovnatelna cena jako tady v Anglii. A to je jeste v pohode. Ja si obcas kupuju bio ghee a to je nejakych £9 za 300g sklenicku.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Blog
klub
12

Ukázkový jídelníček při osteoporóze a nedostatku vápníku

Týdenní zdravý jídelníček zaměřený na léčbu (i prevenci) osteoporózy a nedostatku vápníku v těle. Jídelníček je sestavený z rostlinných pokrmů a celistvých...