V pátek jsme se s Helčou vydaly za vámi na festival Miluj svůj život. Sešla se nás prima malá skupinka a byla to pěkná beseda o tom, co se komu povedlo a s čím kdo ještě má potíže. Radily jsme se, povídaly si, takové milé ženské setkání. Muži nepřišli, jeden nakoukl a utekl, druhý přišel, sedl a za chvíli zase zmizel.

Moc rády jsme poznaly některé z vás osobně. Je to přeci jen jiné kafe, když se vidíme z oka do oka, než když vidíme jen vaše mikrofotečky u komentářů. Viděly jsme na vlastní oči miminko narozené po loňské očistě a od Lenky se dozvěděly neuvěřitelné věci, které v její rodině způsobila změna stravy. Nechceme předbíhat, snad se podaří udělat s Lenkou nebo jejím manželem rozhovor a vy si ty zázraky budete moci poslechnout taky. Přijely prima ženské z Opavy, které jsem znala jen po telefonu. Jedna z nich nám vyprávěla, jak před pár lety se zdravou stravou začala, ale nepochodila. Pak se k tomu vrátila s chutí a odvahou po šesti letech a vaří a baví jí to, najednou to jde. I tu jsme prosily o sepsání zkušeností, které by mohly pomoci jiným z vás. Přijely i známé tváře, které známe z kurzů nebo předchozích festivalů. Všechny jsme vás moc rády viděly!

Po naší besedě měla přednášku Vlaďka Strnadelová s Honzou Zerzánem, ale přišli dřív, a tak jsme je mohli vtáhnout do děje. Odbornější dotazy některých z vás tak odpověděla přímo lékařská kapacita. Vladimíra Strnadelová a Jan ZerzánVelmi jsme se nasmály, když se jedna moc krásná maminka ptala na svoji holčičku, která moc dobře nemluví, přestože by podle lékařů už s ohledem na věk mluvit měla. Neuroložka jí doporučila začít dítě intenzivně krmit mlékem a hlavně sýry, aby mozek zjednodušeně řečeno dozrál, rozvinul se a holčička začala dobře mluvit. Náž názor je vám asi jasný, ale obrátily jsme se s dotazem právě na přítomnou MUDr. Strnadelovou – neuroložku. Velmi nás zaskočila, když svoji odpověď uvedla slovy: „Řekněte mi, která kráva….“ v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal a v místnosti zavládlo napjaté ticho, když dokončila větu: „mluví?“ Ještě vteřinku bylo ticho a pak následovala salva smíchu. Byl to vtip na druhou. Některé z nás, včetně mě, si myslely, že snad Vlaďka se chce zeptatk, kteráže kolegyně to měla říct! Ale Vlaďka byla svojí otázkou u hovězího dobytka a chtěla maminku ujistit, že telata nemluví, byť pijí kravské mléko ve velkém.Vlaďce jsme za všechnu její práci daly jako poděkování květinu. Nefotil jste náhdou někdo? Jestli ano, pošlete nám prosím fotečku pro vzpomínku.

V pátek jsme měly ještě další program mimo festival, tak jsme se nemohly zdržet a jen jsme poobědvaly, mazaly jsme dál. Ale mě se podařilo zařídit si volno na sobotu a zcela neplánovaně jsem sbalila naši dočasnou náhradní babičku Vlastičku a vyrazily jsme na dámskou jízdu na sobotní program. Vlasta už se stravuje jinak přes 40 let. Je jí 80 a je po rakovině štítné žlázy a mnoha jiných zdravotních potížích. Dnes by jí rozhled, zdraví, energii a fungující mozek mohl závidět kdekterý můj vrstevník. A tak jsme chodily s Vlastou po přednášách a já potkávala další známé tváře a další klubačky. Je príma, že jste se ke mě přihlásily, je seznační se poznat vás osobně. Jedna milá paní mi ukázala svého muže – pěkného sympatického pána. Pak mi v mobilu ukázala jeho fotku pár měsíců starou… Sotva jsem mohla uvěřit tomu, že je to stejný chlap. Během kratičké doby shodil 20 kg a je z něj fešák. Byli to moc sympatičtí manželé. Když jsme se představili, musela jsem se smát – jmenují se Šťastní. Vůbec mě to nepřekvapilo :-)

Na festivalu jsem potkala i Vlaďku Valentovou, která mi přišla nedávno do života po letech, a seznámila mě s další úžasnou krásnou ženou, Hankou, která vůbec nevypadá na svůj věk.  Poslední dobou mám pocit, že svět je plný krásných žen, které vypadají podstatně mladší než jsou. Zdá se mi, že české ženy začínají být opravdu hezké a ty, co jedí jinak, obzvlášť :-)

Při odchodu z festivalu jsem pak potkala Tomáše, který byl před mnoha lety v mediálním zastupitelství mým občasným obchodním partnerem, když jsem ještě pracovala pro internetový portál. Bylo to setkání tak nečekané a milé, že jsme si šli ještě na hodinu povídat do parčíku. Já, Vlasta, Tomáš, Vlaďka s Hankou a jarní počasí. Vyměňovali jsme si zkušenosti z mužských a ženskžch kruhů, bubnování a jiných zcela nekomerčních záležitostí. Jak jiná témata k hovoru než když jsme s Tomášem licitovali, jakou slevu můžeme dát jeho klientovi na reklamu na našem portálu! Naše životy jsou o tolik jiné než před pár lety! Smáli jsme se tomu posunu a Tomáš to zakončil tím, že je to logický vývoj, jinak by nám z toho bylo bývalo hráblo.

Festival byl prostě prima navzdory některým pomateným lidem, co měli nesmyslné komentáře na konci jakékoli přednášky (třeba jeden pán si na přednášce na téma „Plísně a strava“ hlasitě stěžoval, že se tady nedělá nic pro muže) a navzdory některým matkám, které si neuvědomují, že svoboda jejich dětí končí tam, kde začíná svoboda ostatních účastníků přednášek :-)

My jsme si to s Helčou v pátek a Vlastou v sobotu moooc užily. A co vy? Byl někdo z vás na festivalu?

 

 

 

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

 1. Jestli si to někdo ještě přečte, dnes od 12.30 máme zase jednání u soudu ohledně dcery. Prosím, myslete na mě. Díky moc všem.

  • Teď to zrovna čtu. Nevím, o co přesně se jedná, to mi nějak uteklo, ale každopádně na Vás myslím a posílám pozitivní energii na dálku…

    • A jak to dopadlo, Ufounko? Často na vás vzpomenu a přemýšlím, jakpak se vám daří!?! Je-li možné napsat sem víc, určitě sem zajdu, abych se podívala na odpověď a mohla tě podpořit. I nadále držím palecky, at vše klapne jak má :-) Lea

     • Leuso, děkuji za podporu. Mohu s dcerou být 1x za 14 dní od pátku do neděle, 1 den v týdnu 4 hodiny a o všech prázdninách. Ani jsem nedoufala, že to takhle dopadne. A to její otec původně nechtěl, aby u mě spala. Mějte se všichni moc fajn.

 2. Evi, krásně jsi to napsala!!!! Zase jsem se musela smát té hlášce s „krávou“ :))) Taky jsem Vás opět ráda viděla a těším se, co přinese čas :)))). Díky za práci, kterou děláte! Klobouk dolů! Děkuji za nás všechny! LB ;)

  • Klobouk dolů předtím, jak to doma zvládáte a jaký máš pohodový životní postoj. Jsi bezva ženská, škoda, že nejsi někde za rohem u Sázavy :-)

   • Jéééééé to je vtipný, většinou bojuji s okolím!…. Je to VELKÁ CESTA, ale jsem za ni šťastná. Kdo chce, hledá si způsoby, kdo ne důvody! :)))) A vzdálenost není problém! Nejlepší kamarádku mám vzdálenou 220 km! ;)

    • Já jsem si to tedy taky náramně užila, moc ráda jsem potkala tolik známých lidí a nasosala ten příval energie do zásoby. Leni, ty jsi vážně úžasná ženská, já ten tvůj smích miluju:-)!!! Jsem taky šťastná, že to vše je schopen se mnou sdílet i můj muž, holky, to je paráda!!!

     • My jsem si dnes užily s Markétkou módní přehlídku těch oblečení od vás, Šárko! Ještě jednou tuze moc děkujeme. Markétka přivoněla k šatičkám a prohlasila: „To je od Julinky, že?“ Nebyla jsem si jistá, zda ji to už pomalu nezačne vadit, že nemá oblečení originál nové, tak jsem jen kývla a dělala dál svoje věci.“No, to já jsem hned poznala, protože to voní stejně pěkně jako Julinka.“ Tvůj muž je Šari úžasný, Tvoje děti taky, máme vás všechny moc rádi! Jste naše srdeční záležitost, taková už součást života. Jsem vděčná, že vás známe a vídáme!

    • Jako v čem??? Tak máš mé pozvání i s rodinou! A rovnou můžeme natočit s manželem to sportovní povídání :-)

   • Také jsme si festival s kamarádkou Jarkou z Opavy užily. Moc rádi jsme Vás poznaly osobně Helčo a Evi. Také bylo úžasné slyšet příběhy žen, které díky stravě zažily…. dalo by se říci i zázraky. Mám pocit, že lidé, kteří jí jinak jsou také JINÍ…veselejší, milejší a vyrovnanější….Už jenom proto, že se dokážou povznést na věty druhých lidí “ Fuj co to jíš? To je zrní? “ No ….zkrátka, všem kdo JÍ JINAK držím palce a přeji šťastné a zdravé děti a celou rodinu :-) A Vám Evi a Heli moc děkuji, pomohly jste mi, se k makrobiotice opět vrátit a hlavně vydržet. Iva K.

    • Ivo, to Vy jste měla odvahu do toho jít znova! Pevně doufáme v sepsání Vašich zkušeností, aby tu odvahu sebraly další maminky, co jim to třeba napoprvé nevyšlo. Rády jsme vás všechny viděly na besedě i na schodech :-)

 3. Já jsem do poslední chvíle nevěděla, jestli to s miminkem zvládnem a zvládly jsme to!Bylo to moc milé setkání,které mě naplnilo novou energií a chutí pokračovat dál. Holky moc děkuji za vše co pro nás děláte! Petra + Verunka „mimi po očistě“

 4. festival byl super, byla jsem jak v patek tak v sobotu, na makrobiotickem pasmu :)
  v patek jsem byla moc rada ze jsem evu a helcu videla poprve osobne, i kdyz jak vas holky zname z videi ;) tak pusobite jako „stare zname“ :) a btw vypadate vyborne, moc vam to sekne!
  V sobotu me nejvic zaujaly prednasky Seymoura Koblina a Honzy Jichy.

  • A my si ráno do telefonu říkaly, že dnes tedy vůbec není vhodný den jít se někam reprezentovat :) Jedna vyrašila pubertou, druhá ekzémem, prostě jaro i na těle :-) Ale díky! Na Seymoura jsem chtěla jít taky, ale už nebyla od rány síla na další přednášku, navíc jsem měla s sebou 80tiletou kamarádku a už jsme obě potřebovaly na vzduch. BYlo to dobré?

   • na pani co tam byla s tebou si dobre pamatuju a teda neuveritelny ze ji je 80!!!?? Jo, odpoledne uz to bylo narocne, bolel me zadek ze sezeni, vzduchu v ucebne uz moc nezbyvalo :-D ale seymour byl skvely, na zacatku prednasky jsme si meli stoupnout a udelali jsme „hada“ a vzajemne jsme se masirovali a proklepavali abychom se probrali, prednaska byla svizna, vtipna, jen skoda, ze na ni nebylo vyhrazeno vic casu.

 5. Byli jsme v sobotu. Úplně se nepovedlo. Nakoukli jsme na seminář Honzy Jíchy, ale můj doprovod neuznal téma za dost zajímavé, tak jsme radši šli. :) Abychom právě neprudili ostatní. Tak jsme aspoň koštovali veganské dobroty hned v bufetu vedle přednáškové místnosti. :) Trošku jiná náplň festivalu, ale byl to hezký den.

  • My jsme si to s Vlastou všimly, ani jsme se nestihly pozdravit. Vlasta říkala: „konečně jedna matka, co má rozum.“ Já naštěstí sehnala hlidání, jinak bych na festival vůbec nejela. V našem případě je to pak mučení dětí i dospělých :-) Takže chápu a je fajn, že i tak jste si to užili. Dobrot tam bylo…já se cpala půst nepůst :-)

 6. Zobrazit všech 26 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekMůj půst a jeho první výsledky
Další článekRůžičková kapusta a ředkvičky v kuzu