Domů > Zdravé recepty > Přílohy

Krémový bezpluchý oves

Uvařeno

Bezpluchý oves dokáže vytvořit krémovou jemnou konzistenci a pokud použijete koření dle receptu, tak se obyčejná kaše promění na jídlo plné vůní a lahodné chuti.

Ingredience
 • vařený bezpluchý oves
 • olej
 • 1 lžička černých sezamových semínek
 • 1 lžička lněného semínka
 • 1 lžička semen černého kmínu (černucha/nigella sativa)
 • 1/2 lžičky kmínu
 • 1/2 lžičky semínka černé hořčice
 • 2 lžíce hustého sójového jogurtu
 • 1 stroužek česneku
 • čerstvá petrželka
 • čerstvá cibule
 • sůl

Monika se stravuje jinak od ledna a přidala se do kurzu Hubneme do plavek. Hubnutí pro ni není snadn...

Jak připravit kořeněnou voňavou kaši z ovsa

 1. Uvařte oves jak jste zvyklí a nechte trošku tekutiny stranou.
 2. Do pánve dejte olej a přidejte všechno koření a nasekaný česnek. Jemně orestujte.
 3. Přidejte uvařený oves s trochou tekutiny. Osolte a několik minut povařte.
 4. Ke konci vaření přidejte jogurt, promíchejte a na vysokém ohni za míchání dovařte asi 1 minutu.
 5. Podávejte posypané čerstvou petrželkou a jarní cibulkou.

Praktické

 • Pokud už máte uvařenou obilovinu třeba z předešlého dne, je to opravdu rychlé jídlo. Nezapomeňte nechat si trochu vody, kde se oves vařil.
 • Pokud chcete mít příjemně voňavý pokrm, určitě nevynechte koření. Má v tomto receptu opravdu velkou roli.

Obměna

 • Pro verzi bez sóji můžete použít i jiný rostlinný jogurt.

Děti

 • Vhodné pro děti od 2 let, ale ubereme olej a sůl a vynecháme pikantní koření.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Ráda bych ukázala lidem, že veganská strava není jednotvárná, nudná a chudá, jak si bohužel mnoho lidí myslí. Jídlo pro mě má být zdravé a ne jednotvárné, skoro nemocniční. Mé recepty jsou určeny pro ty, kterým vaření z kvalitních ingrediencí, přináší radost, pro ty, co se nebojí experimentovat a chtějí poznat nové chutě, pro ty, pro ty co si rádi u sporáku hrají, pro ty co nepotřebují zasytit jen žaludek, pro ty co si najdou čas pro sebe i svojí rodinu a nebojí se do vaření investovat trochu času. Jste připraveni opustit vaší komfortní zónu? Nic neriskujete, můžete jen získat..Moje desatero: 1. Jsem vegan, vařím vegansky. 2. V kuchyni se nechci nudit proto vařím pestře. 3. Stále se učím. Chci poznávat nové ingredience, nové potraviny a chutě. 4. Používám UFO ingredience. Kdo se bojí nesmí do lesa. 5. Dbám na kvalitu potravin. To nejlepší co si můžu dovolit v bio kvalitě pokud to je možné. Na jídle rozhodně nešetřím. 6. Vařím a jím sezonně. 7. Co můžu to si vypěstuji. Baví mě to a vím co jím. 8. Vařím pro mě a pro rodinu. Musí to chutnat nám a popřípadě mým blízkým. Je mi jedno co si o mém jídle myslí ostatní na Facebooku, Instagramu a jiných sociálních sítí. 9. Vařím pro radost, ne z povinnosti. Fantazie a zábava je ingrediencí číslo jedna. 10. Inspiruje mě ajurvéda, makrobiotika, asijské weby, ale hlavně moje hlava. Z mých receptů má někdo strach, zdají se složité a plné neznámého. Pokud patříš do této kategorie, stačí se poohlédnout po něčem jiném. Děkuji za pozornost Člověk sám nemůže změnit svět, ale každý člověk může šířit poselství, které ten svět změní..

10 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Pikantní červený talíř

Vyzkoušejte tento voňavý červený talíř plný různých chutí. Hořké, sladké, kyselé, pálivé, křupavé, měkké, to vše na talíři najdete.

Beluga na švestkách

Podzim se blíží a já si konečně začínám užívat jeho plodů a barev. Pokud máte rádi zajímavé a nezvyklé kontrasty chutí, určitě vyzkoušejte.

Žlutá květáková rýže

Květáková rýže na žluto s indickým kořením. Jednoduchá, chutná a voňavá zeleninová složka talíře, kterou si můžete na talíři doplnit dalšími dobrotami dle ...

Špaldová míchanice

Jednoduché a lahodné pikantní jídlo, skvělé jako rychlý oběd nebo večeře. Pokud se budete držet receptu, nevynecháte koření a další důležité ingredience, u...

Kořeněná pohanka

Jednoduché, bezlepkové, rychlé, z několika málo ingrediencí…takové je toto voňavé jídlo, na kterém si určitě pochutnáte.

Tahdig – perská rýže

Osvěžte svůj talíř netradiční přílohou z perské kuchyně. Tahdig je jednoduchá příprava rýže s křupavou krustou, která se má vytvořit na dně hrnce.