Domů > Magazín > Blog

Skryté tajemství dlouhověkosti – 25% sleva na knihy

Na trhu je novinka, která navazuje na předchozí bestseller Skryté nebezpečí zdravých potravin. Pokud jste nám doposud nevěřili, že mít zdravě osídlené střevo je základ našeho zdraví a dobré psychiky, pak tady máte tato tvrzení dávno znalá z východní medicíny podložená nejnovějšími studiemi. Pro klubáky máme vánoční slevu 25% na tuto knihu i všechny další publikace z Grady!

Co si Jíme Jinak myslí o knize The plant paradox, neboli Skryté nebezpečí zdravých potravin jsme vás informovali v tomto článku.

V čem se s autorem shodneme

Autor bestseleru Skryté nebezpečí zdravých potravin přichází s další knihou – návod na dlouhý, zdravý a šťastný život. Doktor Steven Gundry si velmi dobře uvědomuje jeden prostý fakt: Každý člověk by nejraději žil navždy – ovšem jen do té doby, než se dožije středního věku a začne si uvědomovat, jak trpí jeho rodiče, a dokonce i někteří vrstevníci. V knize odpovídá formou úpravy stravy na otázku jak vyřešit paradox, kdy se chceme dožít pokročilého věku a zároveň se těšit z výhod mládí?
Doktor Gundry pracoval s tisíci pacienty a zjistil, že „nemoci spojované se stárnutím“, kterých se nejvíce obáváme, nejsou ani tak zapříčiněny věkem, ale jsou spíše důsledkem životního stylu. Tak v tom jsme za jedno.
Kniha představuje nový přístup k příjemnému stárnutí založený na podpoře zdraví „nejstarší“ součásti lidského těla: mikroorganismů, které v něm žijí. Pro Jíme Jinak žádná novinka, ale je fajn si přečíst, že už to vědí i lékaři a vědci, že střevní mikrobi – bakterie tvořící mikrobiom – do značné míry předurčují naše zdraví a že genetika není ten hlavní problém. Mikrobi řídí náš život, podílejí se na všech funkcích lidského těla a ovlivňují řadu faktorů od tělesné váhy přes vzhled kůže až po to, zda se u nás rozvinou běžné nemoci, jako je artritida, či závažnější onemocnění jako například rakovina nebo Alzheimerova choroba.
S autorem se naprosto shodneme na tom, že strava by měla být co nejméně průmyslově zpracovaná, převážně rostlinná, lokální a sezónní. Že srdeční choroby jsou autoimunitního původu, že žít se dá dobře a zdravě i bez živočišných bílkovin a že se obecně přeceňuje množství bílkovin ve stravě. Že nadbytek některých látek, třeba železa, je stejně nebezpečný jako jejich nedostatek. Že není nutné, aby vám s věkem ubývaly svaly a řídly kosti. Že ten mozek nahoře je silně ovlivňován tím mozkem tam dole – ve střevech. Autor v této knize dokonce vzal na milost čočku, což je z našeho pohledu pokrok oproti předchozímu dílu. Najdete tu celou řadu čerstvých vědeckých studií, která podporují naši stravu. Autor stejně jako my na Jíme Jinak dává do souvislostí nejen vliv stravy, ale také vliv kosmetických a úklidových přípravků.

Více informací o knize
– ISBN: 978-80-271-2498-5
– formát B5,
– vazba: V2
– počet stran: 248
– prodejní cena: 349 Kč
– vydala: Grada Publishing, a.s.
– Více informací o knize najdete zde.

Pro koho je kniha vhodná

Kniha je vhodná pro pokročilé, kteří už mají svoje zkušenosti s výživou a budou umět zapojit při čtení svůj informační filtr, díky kterému si vyberou z knihy to, co jim dává smysl. Jeho pohled na stravu je totiž čistě vědecký, materiální, lékařský. Analyzuje jednotlivé látky, hledá vzorce pro opakující se nemoci, zkoumá buňky. Ale jeho přístup není celostní, nepracuje s energií potravin jako my, nemá proto problém strčit jídlo do mikrovlnky nebo do mrazáku, jídelníček a dietní plán odpovídá kalifornskému podnebí, ze strachu z lektinů zakazuje svým pacientům luštěniny a obilí. My ale, na rozdíl od Američanů, je umíme připravit a lektinů se nebojíme. Některé informace z knihy se nás tedy netýkají už proto, že máme (zatím) přísnější normy na výrobu potravin (například nemáme GMO potraviny, ale jen krmiva), nicméně je dobré si přečíst, kam až to může zajít a jak moc špatně se lidé mohou stravovat. Jeho firma vyrábí řadu doplňků, i proto je potřeba brát některá doporučení s rezervou.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

  • Nakladatelský dům Grada nabízí pro členy Klubu 25% slevu na knihu Skryté tajemství dlouhověkosti a všechny ostatní tituly z produkce nakladatelství. 
  • [přihlaste se].
  • Slevu je možné uplatnit objednání přes e-shop, e-mailem obchod@grada.cz, nebo telefonicky: 234 264 401.
  • Akce platí do 31.12. 2019.

Tipy na vánoční dárky od Grady

Podívejte se na skvělé knižní novinky (na jednu knihu klikněte, otevře se vám celý obrázek, šipkou pak můžete prohlížet jednu knihu za druhou). Jeden titul zajímavější než druhý! Co takhle místo sezení u televize začít zase číst?

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

maca.stej
28. 11. 2019

Evičko a na ostatní knížky z tohoto eshopu se slevový kód nevztahuje? Děkuji Máca.

Ahoj Evičko a milé kolegyňky, dovolím si zareagovat na nabídku od Grady, pokud hledáte ženské čtení, které pohladí po duši, krásně napsané, tak mohu dooporučit “Ještě můžu vzlétnout” od Moniky Hodačové. Sice není o jídle, je ale ze života, krásně napsáno…. Ráda se k ní vracím :) L.

Ukázat další komentáře