Skryté tajemství dlouhověkosti – 25% sleva na knihy

8

Na trhu je novinka, která navazuje na předchozí bestseller Skryté nebezpečí zdravých potravin. Pokud jste nám doposud nevěřili, že mít zdravě osídlené střevo je základ našeho zdraví a dobré psychiky, pak tady máte tato tvrzení dávno znalá z východní medicíny podložená nejnovějšími studiemi. Pro klubáky máme vánoční slevu 25% na tuto knihu i všechny další publikace z Grady!

Co si Jíme Jinak myslí o knize The plant paradox, neboli Skryté nebezpečí zdravých potravin jsme vás informovali v tomto článku.

V čem se s autorem shodneme

Autor bestseleru Skryté nebezpečí zdravých potravin přichází s další knihou – návod na dlouhý, zdravý a šťastný život. Doktor Steven Gundry si velmi dobře uvědomuje jeden prostý fakt: Každý člověk by nejraději žil navždy – ovšem jen do té doby, než se dožije středního věku a začne si uvědomovat, jak trpí jeho rodiče, a dokonce i někteří vrstevníci. V knize odpovídá formou úpravy stravy na otázku jak vyřešit paradox, kdy se chceme dožít pokročilého věku a zároveň se těšit z výhod mládí?
Doktor Gundry pracoval s tisíci pacienty a zjistil, že „nemoci spojované se stárnutím“, kterých se nejvíce obáváme, nejsou ani tak zapříčiněny věkem, ale jsou spíše důsledkem životního stylu. Tak v tom jsme za jedno.
Kniha představuje nový přístup k příjemnému stárnutí založený na podpoře zdraví „nejstarší“ součásti lidského těla: mikroorganismů, které v něm žijí. Pro Jíme Jinak žádná novinka, ale je fajn si přečíst, že už to vědí i lékaři a vědci, že střevní mikrobi – bakterie tvořící mikrobiom – do značné míry předurčují naše zdraví a že genetika není ten hlavní problém. Mikrobi řídí náš život, podílejí se na všech funkcích lidského těla a ovlivňují řadu faktorů od tělesné váhy přes vzhled kůže až po to, zda se u nás rozvinou běžné nemoci, jako je artritida, či závažnější onemocnění jako například rakovina nebo Alzheimerova choroba.
S autorem se naprosto shodneme na tom, že strava by měla být co nejméně průmyslově zpracovaná, převážně rostlinná, lokální a sezónní. Že srdeční choroby jsou autoimunitního původu, že žít se dá dobře a zdravě i bez živočišných bílkovin a že se obecně přeceňuje množství bílkovin ve stravě. Že nadbytek některých látek, třeba železa, je stejně nebezpečný jako jejich nedostatek. Že není nutné, aby vám s věkem ubývaly svaly a řídly kosti. Že ten mozek nahoře je silně ovlivňován tím mozkem tam dole – ve střevech. Autor v této knize dokonce vzal na milost čočku, což je z našeho pohledu pokrok oproti předchozímu dílu. Najdete tu celou řadu čerstvých vědeckých studií, která podporují naši stravu. Autor stejně jako my na Jíme Jinak dává do souvislostí nejen vliv stravy, ale také vliv kosmetických a úklidových přípravků.

Více informací o knize
– ISBN: 978-80-271-2498-5
– formát B5,
– vazba: V2
– počet stran: 248
– prodejní cena: 349 Kč
– vydala: Grada Publishing, a.s.
– Více informací o knize najdete zde.

Pro koho je kniha vhodná

Kniha je vhodná pro pokročilé, kteří už mají svoje zkušenosti s výživou a budou umět zapojit při čtení svůj informační filtr, díky kterému si vyberou z knihy to, co jim dává smysl. Jeho pohled na stravu je totiž čistě vědecký, materiální, lékařský. Analyzuje jednotlivé látky, hledá vzorce pro opakující se nemoci, zkoumá buňky. Ale jeho přístup není celostní, nepracuje s energií potravin jako my, nemá proto problém strčit jídlo do mikrovlnky nebo do mrazáku, jídelníček a dietní plán odpovídá kalifornskému podnebí, ze strachu z lektinů zakazuje svým pacientům luštěniny a obilí. My ale, na rozdíl od Američanů, je umíme připravit a lektinů se nebojíme. Některé informace z knihy se nás tedy netýkají už proto, že máme (zatím) přísnější normy na výrobu potravin (například nemáme GMO potraviny, ale jen krmiva), nicméně je dobré si přečíst, kam až to může zajít a jak moc špatně se lidé mohou stravovat. Jeho firma vyrábí řadu doplňků, i proto je potřeba brát některá doporučení s rezervou.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

  • Nakladatelský dům Grada nabízí pro členy Klubu 25% slevu na knihu Skryté tajemství dlouhověkosti a všechny ostatní tituly z produkce nakladatelství. 
  • [ přihlaste se ].
  • Slevu je možné uplatnit objednání přes e-shop, e-mailem obchod@grada.cz, nebo telefonicky: 234 264 401.
  • Akce platí do 31.12. 2019.

Tipy na vánoční dárky od Grady

Podívejte se na skvělé knižní novinky (na jednu knihu klikněte, otevře se vám celý obrázek, šipkou pak můžete prohlížet jednu knihu za druhou). Jeden titul zajímavější než druhý! Co takhle místo sezení u televize začít zase číst?

Děkuji za tolik receptů, nápadů a podpory v perfektním kurzu

Alkcz: Milá Evi, Helčo a Romane, Chtěla bych vám všem...

S vámi se cítím jako doma, doslova!

Michaela H. S.: Evka, mám zimomriavky po celom tele a...

Díky vašim stránkách se konečně orientuji ve zdravé výživě

Hana M.: Chtěla bych vám poděkovat za úžasnou práci, kterou...

Díky vám trávím v kuchyni víc času

Pavlaoanv0: Díky vám v kuchyni trávím víc času a...

Jsem ráda, že jsem na vás narazila v pravou chvíli

Mayf: Dobrý den, jsem rada, že jsme na vás...

Vaříte super

Moc děkuji za recepty. Vyzkouším. Určitě budou výborné, vaříte...

Nemůžu si pomoct, ty jídla z kurzu jsou tak dobrá, že vylizuji talíře i hrnce…

Magda: Ahoj všichni, dnes uvařil manžel - zelí, bramborový knedlík a...

Eva: “Jím jinak” a jsem nadšená!

Eva: "Jím jinak" už podle vás vařím měsíc a...

Neuvěřitelných 13 cm v pase dole!

Iveta: Od začátku ledna mám 5 kg dole, díky...

Kojené dceři se rapidně zlepšil ekzém

Veronbak: Následkem jídla dle JJ se mé 0,75 kojené...

Je úžasné, jak jde váha sama dolů!

Jajabre: Zdravím všechny. Zítra to bude 14 dní. Koupila...

S vámi je očista vždy příjemnější

Iva: Každý rok si říkám, že budu šetřit a...

Dcera díky vám měla svůj první štrůdl a byla nadšená

Stramis: Včera jsem zkoušela bezlepkové těsto z jahel a...

Díky vám jsem se odnaučila pít kávu a vůbec mi nechybí

Pzajickova: Dobrý den, já jsem se s vámi holky...

Díky JJ solíme o polovinu méně a přestali jsme mlsat

Anicer: Tak do jarní očisty jsme doma vstoupili jako úplní...

Přestala mi být konečně zima

Ilona L.: Evi a Helenko, hlásim úspěchy po odezněni...

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

Jste unavená a vyčerpaná? Posilte v zimě ledviny

Nastartujte imunitu a vyhněte se nemocem.

Je to snadné. Zjistěte, jak na to.

Stáhnout ZDARMA

  1. Ahoj Evičko a milé kolegyňky, dovolím si zareagovat na nabídku od Grady, pokud hledáte ženské čtení, které pohladí po duši, krásně napsané, tak mohu dooporučit “Ještě můžu vzlétnout” od Moniky Hodačové. Sice není o jídle, je ale ze života, krásně napsáno…. Ráda se k ní vracím 🙂 L.

  2. Ahoj Evičko, přemýšlím o knížce Umění žít pozitivně nebo Ukliďte si v hlavě…doporučila by jsi mi nějakou nebo třeba jinou, která Ti nejvíce dala a byla srozumitelná…:))) Nebo nějakou knihu, ke které se ráda vracíš. Děkuji a přeji krásný den. Máca.

    • Máci, Luci tu teď doporučovala “Ještě můžu vzlétnout” od Moniky Hodačové. Já ani jednu z těchto ještě nečetla, tak si netroufnu poradit, ale zalistuj si jima na webu Grady a uvidíš, co ti víc přijde zajímavé. Ceny jsou mírné, třeba si koupíš obě, doma prolistuješ, jednu si necháš a jednu věnuješ? Jednu tu před chvílí Já už jsem toho přečetla od revoluce tolik, že vůbec nevím, co ti poradit. Bylo mi -náct, když jsem četla první takové knížky a vůbec nevím, zda by se mi ještě líbily, protože člověk se mění a já se vracím spíš k odborné literatuře než k těmhle knihám. Mě kdysi moc seděla série knih od Luule Viilma, knihy od Neala Donalda Walshe, skvělá je Miluj svůj život (Hayová L. Louise), k té jsem se vracela a Grada ji má v nabídce. Mám ráda i knihy od Osha nebo od Mahátma Gándhího.

  3. Zobrazit všech 8 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekJídelníček při anémii (chudokrevnosti) a nedostatku železa
Další článekLyžovačka v Jeseníkách – ušetřete 3 tisíce za rodinu!