Domů > Zdravé recepty

Sušené ryngle

Uvařeno

Sušené ryngle miluju. Slaďučké a přitom nakyslé. Pro mlsné jazýčky je to skvělá alternativa ke gumovým bonbónům. Je to skvělý způsob jak snadno uchovat přebytky rynglí v době, kdy začnou dozrávat a nestíháte je jíst a zavařovat.

Ingredience
  • čerstvé ryngle

Po pěti měsících strávených na lůžku jsem se cítila hrozně. Váha stoupala a zmáhala mě veliká únava a já jsem věděla,...

Jak usušit ryngle

  1. Ryngle omyjeme, rozpůlíme a vyloupeme pecky.
  2. Klademe je na sušící rošt slupkou dolů a rozpůlenou částí nahoru, aby z nich nekapala šťáva na mřížku.
  3. Sušíme na sluníčku, v troubě nebo sušičce do 40 °C dokud nejsou suché viz foto.
  4. Skladujeme ve sklenici.

 

Praktické

  • Pokud máte některé kousky již pěkně suché až křupavé a jiné ještě příliš šťavnaté, tak ty suché uskladněte a mokré sušte dál, aby vám nezplesnivěly ve sklenici a nezničily celou várku.
  • Sušené ryngle mají dlouhou životnost, pokud je dobře schováte, protože jinak rychle zmizí, jak jsou dobré.
  • Ze sušených rynglí můžete udělat rozvar na palačinky či lívance, přidat je do koláčů, jahleníků a buchet, hodí se i na ovocné čaje.

Obměna

  • Tímto způsobem můžete zpracovat všechny slivoně, ať už se jedná o blumy, ryngle, mirabelky a renklódy.

Děti

  • Sušené ovoce mohou děti od momentu, kdy je dokáží rozkousat. Těm nejmenším můžeme ovoce předem namočit a případně přepasírovat. Je to skvělá alternativa sladkostí pro malé děti všeho věku.

PS: Přibrala jste po zimě? 😦 Během 2 týdnů to spravíme! 😁

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Kakaové donutky

Chcete si zdravě zamlsat? Zkuste tyto vynikající kakaové donuty. Jsou bez cukru, bez vajec, bez mléka a taaaak dobré!

Sladký irský chlebík

Soda bread ve sladké verzi, ale bez cukru a jiných sladidel, s přírodní ovocnou chutí bez přehnané sladkosti. 

Cakepops aneb tak trochu jiná lízátka

Nepovedl se vám korpus na dort nebo třeba muffiny? Není třeba propadat panice. Udělejte z něj lízátka. Do přípravy můžete zapojit i děti a společně se vyřá...

Vánoční “tvarohová” štola

Tvarohová štola je vánoční klasika, ale dobrá zpráva je, že jde udělat i jinak. K přípravě není potřeba cukr, vejce ani tvaroh a přesto je vynikající.

Bezlepkový mramorový bochník

Rychlý, výborný a bohatě zasypaný oříšky a sušeným ovocem. Takový je tento moučník, který je navíc bez lepku, cukru, mléka i vajec. Skvěle se hodí k odpole...