Domů > Magazín > Žijeme jinak

Domácí výživný krém na suché a popraskané ruce

Také vás v chladných dnech trápí vysušená a popraskaná pokožka na hřbetech rukou? Vyrobte si jednoduchý domácí 3složkový krém, který ji perfektně vyživí a hydratuje.

Jak připravit domácí krém na ruce

  1. Ve vodní lázni rozehřejeme máslo a olej.
  2. Přidáme esenciální olejíček.
  3. Metličkou rozmícháme.
  4. Nalijeme do krabičky.
  5. Necháme v lednici v krabičce 30 minut ztuhnout.
  6. Krém vyndáme z lednice a teď máme dvě možnosti. Buď můžeme hned používat (krém má tužší konzistenci) nebo ho v této fázi vyšleháme šlehačem (nebo metličkou v ruce) cca 5 minut, než je hmota nadýchaná a vyšlehaná.
  7. Přemístíme do krabičky a používáme na promaštění suchých rukou nebo i celého těla.
  8. Vydrží v uzavřené krabičce v pokojové teplotě cca 3 měsíce.

Praktické

  • Do krému můžete používat vaše oblíbené esenciální olejíčky. Buď jeden nebo jejich kombinace. My máme odzkoušen levandulový esenciální olejíček.
  • Krém se hodí na jakákoliv popraskaná a vysušená místa na těle. Nejen ruce, ale také popraskané paty na nohách, rty, obličej atp. Můžete ho používat i preventivně na promazání, zejména v zimních měsících.

PS: V pondělí 13.2. startujeme Jarní očistu!

Pokud zažíváte stres, únavu, necítíte se dobře nebo máte pár kil navíc, pojďte s tím zatočit. Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku. Už za pár týdnů uvidíte výsledky - ověřeno na lidech! 😊

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Terka S.
26. 2. 2019

Ahoj Aničko. Mě zase na popraskané ruce pomáhá konopný olej nebo konopná mast. A tyto produkty právě svojí vůní navozují také relax a klid. Navíc jde o českou BIO kvalitu a cena za kterou nakupuji je přijatelná. Zkus mrknout na zelenazeme a uvidíš. Taky umí dobře poradit :-) Měj se hezky, Terka

Pokud budete chtít řešit popraskané ruce, nebo i paty na nožkách, přidejte éterický olej benzoe. Je uklidňující, i na psychiku, a mně voní jako rum. Tak je to na pováženou. :-)

Ukázat další komentáře

Mohlo by se vám líbit

144
70

Videopřání Jíme Jinak 2022 – Uspořádejme si myšlenky

Čtěte více na toho téma