Domů > Magazín > Žijeme jinak

Domácí výživný krém na suché a popraskané ruce

Také vás v chladných dnech trápí vysušená a popraskaná pokožka na hřbetech rukou? Vyrobte si jednoduchý domácí 3složkový krém, který ji perfektně vyživí a hydratuje.

Jak připravit domácí krém na ruce

  1. Ve vodní lázni rozehřejeme máslo a olej.
  2. Přidáme esenciální olejíček.
  3. Metličkou rozmícháme.
  4. Nalijeme do krabičky.
  5. Necháme v lednici v krabičce 30 minut ztuhnout.
  6. Krém vyndáme z lednice a teď máme dvě možnosti. Buď můžeme hned používat (krém má tužší konzistenci) nebo ho v této fázi vyšleháme šlehačem (nebo metličkou v ruce) cca 5 minut, než je hmota nadýchaná a vyšlehaná.
  7. Přemístíme do krabičky a používáme na promaštění suchých rukou nebo i celého těla.
  8. Vydrží v uzavřené krabičce v pokojové teplotě cca 3 měsíce.

Praktické

  • Do krému můžete používat vaše oblíbené esenciální olejíčky. Buď jeden nebo jejich kombinace. My máme odzkoušen levandulový esenciální olejíček.
  • Krém se hodí na jakákoliv popraskaná a vysušená místa na těle. Nejen ruce, ale také popraskané paty na nohách, rty, obličej atp. Můžete ho používat i preventivně na promazání, zejména v zimních měsících.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Terka S.
26. 2. 2019

Ahoj Aničko. Mě zase na popraskané ruce pomáhá konopný olej nebo konopná mast. A tyto produkty právě svojí vůní navozují také relax a klid. Navíc jde o českou BIO kvalitu a cena za kterou nakupuji je přijatelná. Zkus mrknout na zelenazeme a uvidíš. Taky umí dobře poradit :-) Měj se hezky, Terka

Pokud budete chtít řešit popraskané ruce, nebo i paty na nožkách, přidejte éterický olej benzoe. Je uklidňující, i na psychiku, a mně voní jako rum. Tak je to na pováženou. :-)

Ukázat další komentáře