Domů > Magazín > Blog

Jak jsme držely maso-půst

O Bílé sobotě skončil masopust. Obě jsme ho poctivě držely celou dobu a byly čím dál tím více nadšené. Nejenom že jsme cítily neuvěřitelný příliv energie, ale také jsme se zbavily i několika neduhů. Příští rok už bez něj nemůžeme být.

O Bílé sobotě skončil masopust. Obě jsme ho poctivě držely celou dobu a byly čím dál tím více nadšené.

Helena: Jak se po více jak 40 dnech bez masa, Evo, cítíš?

Eva: Jsem překvapená, že je mi ještě lépe než před masopustem. Už předtím jsem maso skoro nejedla a v lednu jsem si dala svoji oblíbenou 3 týdenní očistnou kúru, kde maso také není. Ale když jsem maso vynechala úplně na takhle dlouho, tělo si viditelně oddychlo ještě víc. Co Ty? Viditelně mládneš!

Helena: Mně masopust také udělal neuvěřitelně dobře. Poprvé jsem nezažila jarní únavu, ale naopak neuvěřitelný příliv energie. Cítíš ji také?

Eva: Takový příliv energie a radosti ze života si nepamatuji ani z mládí. Sama se budím ráno v sedm a už se mi prostě nechce spát.

Helena: Také jsem si všimla, že mi stačí mnohem méně hodin na spaní, abych se probudila odpočatá. Vysvětluji si to tím, že se tělo nemusí celý den a noc potýkat s trávením těžkých bílkovin z masa a místo toho má energii čistit a opravovat neduhy a také odpočívat.

Eva: No to mi povídej! Konečně jsem se zbavila dvou problémů, které mě léta trápily. Přestalo mě bolet v bedrech a pískat v uchu. Tolik jsem se se snažila obou problémů zbavit… se zády jsem si neskutečně užila. A teď najednou je to obojí pryč, ani nevím jak. Jsem přesvědčená, že vynechání masa k tomu přispělo.

Helena: O tom nepochybuji. Však jsme se kromě vynechání masa a tuků, snažily tělu co nejvíce pomoci i jinak. Standardně jíme hodně tepelně upravené zeleniny, celozrnných obilovin a luštěnin. Kromě toho jsme ale využívaly vše jedlé a zelené z přírody. Špenát, polévku, nebo salát jsme měly často z kopřiv, pampelišek, bršlice a ptačince. To vše je přímo nabité vitamíny, minerály a hlavně jarní energií, což přispělo i k odkyselení našich organismů.

Eva: Díky “odkyselení” se mi v těle nastolila rovnováha i co se pH týče. A protože maso hodně překyseluje, jeho vynecháním, zbyl prostor pro zbavení se starých nánosů a nakonec došlo i na ty záda a ucho. Jsem šťastná a je ze mě vegetarián :-) Nikdy jsem se necítila lépe.

Helena: Nevím jestli budu úplný vegetarián, ale sama na sobě jsem pocítila, že bez masa mám nejenom lepší spaní a trávení, ale také neuvěřitelně energie. Také mi úplně zmizela chuť na sladké, takže kromě masa, jsem přestala mlsat. Rozhodně si to příští jaro zase moc ráda zopakuji.

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář