Domů > Magazín > Vaše příběhy

Jak mě zachránila polévka Koi-koku (Zdeňka, 28 let)

Zdeňka je další z maminek, která si vyzkoušela, jak polévka z kapra, Koi-koku, účinně pomáhá doplnit krev a dodává sílu. Po porodu se třásla vyčerpáním a bála se, že novorozenou dcerku upustí. Na polévku, která ji v těhotenství vůbec nechutnala, teď nedá dopustit a doporučuje ji všem nastávajícím maminkám mít připravenou v mrazáku.

Příprava na těhotenství

Zdravím všechny, jmenuji se Zdenka a ráda bych se s Vámi podělila o mou zkušenost s polévkou Koi-koku. Jím jinak 3 roky, předtím jsem rok nejedla cukr, maso a pečivo, ale bezvadný můj jídelníček rozhodně nebyl. Mému těhotenství předcházelo rok a půl dlouhé čištění mého těla, které jsem absolvovala s pomocí paní doktorky Strnadelové. O mých eliminacích a nelehkého průběhu mojí očistné akce se s Vámi podělím příště. Dneska bych ráda zdůraznila můj poporodní stav.?

Příprava na porod

Měla jsem bezproblémové těhotenství, velmi aktivně jsem se připravovala na porod a na miminko jsme se s přítelem velmi těšili. Každý den jsem cvičila, popíjela vývar z lněného semínka, čaj z maliníku, meditovala a ladila se na naše miminko. Přečetla jsem pár knih o přirozených porodech, kojení a byla jsem naprosto rozhodnutá rodit doma v prostředí, ve kterém se cítím dobře, bez invazivních zásahů. Prostě jsem na porod svého prvního dítěte potřebovala mít klid a aby mi do toho nikdo nekecal ?

Porod byl rychlý

Když přišel den D, bylo vše připravené, nakoupené. Rodila jsem do porodního bazénku u nás v obýváku s partnerem, porodní asistentka dorazila na poslední tři kontrakce. A přesně tak jsme to chtěli, byli jsme doma v klidu, sami – užívali jsme si tu intimitu okamžiku. Narodila se nám krásná zdravá holčička. Porod trval dvě hodiny, byl velmi rychlý, ale stál mě hodně sil, měla jsem kontrakci za kontrakcí. Pro prvorodičku je dvouhodinový porod opravdu rychlý….  Po porodu jsem byla dost zesláblá – což mě překvapilo, protože jsem se cítila v kondici, ale porod je pro ženu velmi náročný proces, jak už dnes dobře vím.

Po porodu jsem byla slabá

Přítel mi ráno uvařil zdravou snídani, hustý zeleninový vývar z quinou a s Koi-koku, kterou jsme uvařili ještě v těhotenství a dali zamrazit v sáčcích na výrobu ledu. Toto doporučení jsem dostala od paní doktorky Strnadelové, které v duchu děkuji každý den, když si ráno vývar vařím a přidávám do něj Koi-koku.

Co se kromě čtení taky potkat živě na kurzu vaření?
13. července 2026, od 15:00, Praha Laboratorio
Rezervovat místo
Co se kromě čtení taky potkat živě na kurzu vaření?

Po porodu jsem byla velmi zesláblá a měla jsem chvíle kdy se mi roztřáslo celé tělo a nemohla jsem tento třes nějak zastavit, bylo to z vyčerpání. Ale nebylo úplně možné jen spát a nabírat síly, máte vedle sebe malý novorozený uzlíček, o který se musíte postarat. Aby toho nebylo málo byla jsem 2 dny po porodu (doba kdy potřebujete nejvíce pomoci) doma úplně sama, přítel musel naléhavě pryč a vždy mi donesl jen snídani a oběd (což samozřejmě byla taky velká pomoc, ale bylo jí třeba více).

Koi-koku dvakrát denně

Uvědomila jsem si, že to musím zvládnou sama a že se co nejdříve musím dát do kupy. Do ranních polévek jsem si dávala dvojitou porci Koi-koku a měla jsem i k večeři. První týden jsem toho s miminkem moc nenaspala a i přes to jsem to po třech dnech dávala už bez třesu a strachu, že mou malou dcerku neudržím. Několikrát jsem Koi-koku měla v těhotenství a vůbec mi nechutnala, teď si jí dávám s chutí, velmi mi pomáhá přečkat toto náročné období, na které se nelze moc připravit a vše se řeší tak nějak v běhu.

Doporučila bych všem nastávajícím maminkám připravit si Koi-koku do mrazničky pro případ, že nebudete mít tolik sil, kolik by jste potřebovaly.

Přeji všem jen to dobré v novém roce,

Zdeňka Mačutková 

PS: Jak jíst tak, aby ti bylo dobře?

Přidej se k 20 000 lidem, kteří už jedí jinak a spusť si kurz zdarma. Zjistit více

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

30 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

corbicka
30. 12. 2023

Hezký večer děvčata,
Asi se hloupě zeptám, to si mám sehnat toho kapra co si lidi pěstují v jezírkách? Asi bych z něho tu polévku potřebovala, jsem čerstvě po osmi chemkách.
Díky za info 😄.

takhle v zimě je problém sehnat malého kapra, aby byla dobrá. Pstruha bych se nebála, hlavní je sladkovodní ryba, co žila v čisté vodě. Nejelpší, co jsme měli, byla z kilového lína. Z kapra se mi zdá taková bahnivá? A to ho jime často

Ukázat další komentáře
Schovat štítky

Vyzkoušejte také

klub
47
2

Víkendové menu do teplých dní: pochutná si celá rodina

Chcete, aby jídlo bylo zdravé, ale zároveň si pochutnala celá rodina? Přinášíme vám víkendový jídelníček do teplých letních dní, podle kterého můžete doma ...
39

Třešňové hody: 8 nejoblíbenějších dezertů z třešní

Jóóó třešně zrály, zrovna třešně zrály, sladký třešně zrály … A co s nimi? Přeci šup do zdravého koláče! Zkuste některý z těchto našich TOP třešňovýc...

Jahodové smoothie s mátou a meduňkou

Chuť na sladké a mražené výrobky snadno uspokojíte, když si připravíte lahodný koktejl z jahod. Díky mixéru je to skutečně rychlovka.

Omáčka z pečené zeleniny s křupavým tofu

Krémová omáčka z pečené zeleniny je jednoduchý způsob, jak využít běžné suroviny a vytvořit syté, výživné jídlo pro celou rodinu. Pečením zelenina získá př...

Horký čaj v létě? Ano! Studené nápoje nás neochladí

Máte chuť dát si zmrzlinu, ledový čaj nebo půlitřík oroseného pivečka, abyste se konečně ochladili? Raději si dejte teplý čaj. Vysvětlíme vám, jak funguje ...

Jahodový želé dezert (bez lepku)

Jahodová varianta na náš oblíbený bezlepkový dezert je velmi osvěžující. Když se podává vychlazený, hravě uspokojí chuť na zmrzlinu. Naše varianta je opět ...