Domů > Magazín > Hubnutí

Jak zhubnout po 45

Chtěla byste zhubnout po 45. roku a hledáte cestu, jak na to zdravě a s trvalými výsledky? V našem článku vám poodhalíme, co je v rámci zdravého hubnutí po 45. roku podstatné.

Žena po 45 a její zdraví

Některé ženy jsou v tomto věku plné energie, cítí se fit a atraktivně. U jiných se ale začínají projevovat různé zdravotní obtíže jako je nespavost, návaly, bolesti hlavy či trávicí problémy, případně začínají nekontrolovaně nabírat váhu. Velký vliv na naše zdraví má náš životní styl a kromě způsobu stravování či míry pohybové aktivity zde hraje velkou roli i naše duševní stránka (způsob prožívání emocí, vztah sama se sebou a okolím, vlivy chronického stresu). Ideální je se v rámci snahy o zlepšení zdraví do určité míry věnovat všem těmto faktorům.

Jak zhubnout po 45

Pojďme se společně podívat na oblasti, kam je dobré směrovat svojí snahu o zhubnutí či vylepšení životního stylu a zdravotní pohody.

Mít se ráda je základ

Potíž je, pokud žena trpí nedostatkem sebelásky, případně je frustrovaná tím, že nemá postavu jako z katalogu. Potom je dobré se učit přijímat a mít ráda své tělo takové, jaké právě teď je, ať je jakékoliv. Laskavým přístupem sama k sobě přitom zavádět další změny v životním stylu.

Inspirovat se můžete v článku a příběhu Hubnutí začíná v hlavě. Jak dále u sebe rozvíjet sebelásku jsme zpracovali v článku Sebevědomí a sebeláska.

Jak se stravovat?

Pokud žena chce po 45. roku zhubnout, nemělo by to být o počítání kalorií, protože to může vytvářet zbytečný stres, který není žádoucí. Důležité je si jídelníček poskládat tak, aby byl nutričně vyvážený, pestrý, ale také chutný. Jak na to?

  1. Pusťte si náš úvodní kurz Jak začít, kde nasajete prvotní důležité informace, jak se stravovat.
  2. Udělejte si plán vašeho nového jídelníčku, inspirujte se v článku Jak si sestavit jídelníček na hubnutí. Do jídelníčku zařaďte hojně zeleniny, celozrnných obilnin, luštěnin, doplňte ovocem, semínky, oříšky. Na našem webu máte k dispozici velké množství receptů, kde s těmito potravinami pracujeme.
  3. Přestaňte používat v kuchyni polotovary plné chemických konzervantů, barviv, ochucovadel.
  4. Najděte si co nejčastěji na jídlo klid a sousta dobře rozkousejte, nepolykejte velké kusy, aby s nimi pak neměla trávicí soustava práci navíc.

Jednotlivé kroky směrem k lepšímu jídelníčku dělejte postupně podle vašich možností, netlačte na sebe a za každý krůček dopředu se chvalte. Nedělejte si z jídla stres a nesnažte se o dokonalost. Co se nepovede dnes, povede se zítra, nebo jiný den.

Pohyb vám pomůže cítit se fit

Pohyb by měl být nedílnou součástí zdravého životního stylu. V našem pojetí pohyb není stěžejní pro zhubnutí, protože hubnout se dá i bez cvičení, nicméně cvičení a pravidelný pohyb vám pomůže lépe rozhýbat metabolismus a energii ve vašem těle, podpoří lepší fungování vašich orgánů a také psychiky. Nemusíte se nutit do denního běhání a posilování, hledejte takové podoby pohybu, co vám budou dělat dobře. Hlídejte si i držení těla, nenechávejte tělo dlouhodobě ve strnulých a statických pozicích.

V rámci Klubu Jíme Jinak vás naučíme, jak správně držet tělo, jak na zdravé cvičení a nejen to, profesionální lektorky vás provedou i tím, jak zvládat stres nebo jak si vyčistit hlavu.

Příběhy našich čtenářek po 45. roku

Začtěte se do příběhů našich čtenářek, které popisují své zkušenosti se stravou podle Jíme Jinak:

Jitka (45) trpěla od mládí na nevolnosti. Po 40. roku se její potíže začaly stupňovat a kromě nevolností jí začalo svědit tělo, bolet hlava a také začala hodně přibírat na váze. Zkoušela měnit jídelníček, ale nepřicházely trvalejší výsledky. Díky sousedce se dozvěděla o projektu Jíme Jinak a začala zavádět doporučené změny. Zhubla celkově 7 kg, přestala jí trápit bolest hlavy a svědění těla, odešla chronická rýma a začala se cítit daleko méně unavená.

Zuzana (45) dlouho změnu jídelníčku odkládala. Účast v jednom z námi vedených kurzů jí ale nakonec přinesla úbytek váhy v podobě 6kg, zbavila se chutí na sladké a vrátilo se jí sebevědomí.

Velkou životní proměnou prošla naše další hrdinka Jitka (45). Ta dlouhodobě trpěla na zahlenění a špatně fungující střeva. Hledala možnosti, jak s tím pracovat a přitom narazila na stránky Jíme Jinak. Začala úvodním kurzem, dále se připojila do Klubu a vedenému kurzu Jarní očista. A co se jí vše podařilo? Brzy zmizel kašel a zbavila se několika kil navíc. Začaly ustupovat menstruační bolesti, získala zpět svojí energii, spravilo se jí trávení a vyčistila se jí pleť. Celkově se dostala z velikosti 50 na 42.

Hubněte po 45. roku s podporou Jíme Jinak

Jak dál, pokud chcete co nejvíce využít naší podpory?

Pokud cítíte, že potřebujete intenzivnější vedení, doporučujeme se zapojit do probíhajících kurzů, které vám ve vaší snaze zavést změny v jídelníčku velmi pomohou. Máte možnost vstoupit do kurzu Hubneme do plavek (během léta a po Vánocích), Podzimní detox (probíhá říjen až prosinec), Jarní očista (v únoru až dubnu). Kromě vzorových jídelníčků si v kurzu můžete zacvičit pod vedením profesionální lektorky cvičení a také vás provedeme možnostmi, jak zlepšit svojí psychiku a obecné stravovací a životní návyky. Celou dobu kurzu je vám k dispozici tým Jíme Jinak a také další účastníci. V našich kurzech bývá laskavá, motivující a často i úsměvná atmosféra, podívejte se na popis běhu jednoho kurzu v článku Nakoukněte pod pokličku jarního detoxu.

Pokud se zapojíte do Klubu Jíme Jinak, kromě další velké várky receptů a také videoreceptů máte k dispozici cenné rozhovory s odborníky na různá zdravotní témata (např. gynekologické potíže, nespavost, štítná žláza), možnost si zacvičit v klidu domova s instruktorkami pilates a jógy podle vedených videí, součástí jsou i slevy (výrazně ušetříte za naše kurzy, pomocníky do domácnosti, zdravé potraviny, konzultaci u celostní lékařky apod.).

S naším přístupem to není pouze o hubnutí. Začne vám lépe fungovat metabolismus, tělo se bude čistit a zbavíte se nejednoho zdravotního problému.

Těšíme se na Vás!

 

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Mojí vášní je celostní pohled na zdraví lidského těla a duše. Miluji svoji rodinu, ráda skládám myšlenky psaným slovem, hřeje mě pocit, že mohu u ostatních zažehnout plamínek péče o jejich zdraví.

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Hubnutí při kojení a jak na něj

Kojíte, ale trápí vás poporodní kila, která ne a ne zmizet? Poradíme vám, jak zdravě zhubnout i při kojení a jak změnit stravu tak, aby bylo vaše miminko z...

Nechtěné hubnutí v těhotenství a na co si dát pozor

Hubnutí na počátku těhotenství vlivem nevolností není ničím neobvyklým. Co když je ale váhový úbytek příliš výrazný nebo hubnete i po ukončení prvního trim...

Hubnoucí jídelníček na měsíc

Toužíte dát sbohem nadbytečným kilům nebo se zbavit zdravotních potíží? Neztrácejte čas nevhodnými redukčními dietami a dejte přednost zdravému vyváženému ...

Levný jídelníček na hubnutí

Vrhněte se s námi do zdravé stravy. Bude-li váš jídelníček nutričně vyvážený, hubnutí vám půjde samo. A s Jíme Jinak navíc ušetříte! Přečtěte si několik ti...

Jídelníček na hubnutí pro muže

Správné zdravé stravování je pro muže stejně důležité jako pro ženy, ať už jde o návrat ke zdravé hmotnosti, udržení pevného zdraví nebo zlepšení celkové p...

Redukční jídelníček pro ženy 55 kg: Zbavte své tělo toxinů!

Prvním krokem k vytvoření správného jídelníčku je porozumění vašemu tělu a jeho nutričním potřebám. Přecházíte-li z konvenční stravy, po přechodu na stravo...