Domů > Magazín > Děti a strava

Jak se stravovat u kojení, abych měla já i moje dítě dostatek všeho

Jana má 9 měsíční holčičku a i když se snaží stravovat zdravě, tak cítí, že její strava není asi úplně v pořádku. Nedostatek energie dohání sladkým, bývá jí špatně od žaludku a má pocit, že jí chybí základní živiny. Zajímá ji, zda je pro ní kurz Hubneme do plavek vhodný, když hubnou nepotřebuje.

Dobrý den,

již nějakou dobu pročítám váš web a přemýšlím o koupi programu Hubneme do plavek, ale pořád nevím, jestli je pro mě vhodný.
Mám 9ti měsíční holčičku, skoro plně kojenou a hubnout nepotřebuji, kojením jsem zhubla více než jsem nabrala těhotenstvím. Problém ale je, že se asi nestravuji nejlépe kvůli nedostatku času a energii pak doháním sladkým. Vím, že to není pro mě ani pro malou dobré, snažím se vařit obiloviny i zeleninu, ale mám stále hlad, takže mi to nestačí a okolo hlavních jídel jím hodně sušenky, čokoládu atd. Občas se také cítím úplně “vycucnutá”, je mi na omdlení nebo špatně od žaludku, asi mi chybí vitamíny a minerály.
Myslíte, že tímto programem bych přijímala dostatek všech důležitých látek nebo by byl vhodnější nějaký jiný program? Můžete mi poradit, jak se správně stravovat, abych měla vše potřebné pro sebe i dceru?
Díky moc za odpověď!

Je skvělé, že přemýšlíte o tom co jíst a sama cítíte, že to co jíte, není asi úplně ono. Strava kojící maminky je opravdu velmi důležitá. Ovlivňuje nejen to jak se cítíte fyzicky i psychicky vy, kolik máte energie a chuti do života, ale je na ní závislá i kvalita vašeho mateřského mléka, které zase přímo působí na vaší holčičku.

Kurz Hubneme do plavek je vhodný i pro kojící maminky, ale jelikož nepotřebujete zhubnout, je potřeba k němu přistupovat trošku jinak. Berte ho jako inspiraci, jak si poskládat zdravý, pestrý a vyvážený jídelníček, poctivě si vařte, ale jako kojící hladová maminka si dopřejte i energeticky bohaté svačiny z našich stránek. Můžete si přidat trochu víc kvalitního tuku, jíst víc olejnatých semínek, které přidávejte jak do polévek, tak jako posypku na jídlo i je můžete mít ke svačině. Chutě na sladké si uspokojte pomocí zdravých dezertů z našich stránek, třeba takové Hraběnčiny řezy Jinak jsou neuvěřitelná dobrota a tento dezert vám vydrží vám na více dní. Jako kojící můžete mít i druhou lehkou večeři, jen je důležité co nejlépe kousat, aby se živiny opravdu dobře strávily. Luštěnin, tempehu, tofu i seitanu si můžete dopřát více, stejně tak vaše porce mohou být větší. Pokud jíte ryby, doporučujeme vám si je 1-2 x týdně dopřát. V kurzu se drží dva dny rýžový půst, ten bych ve vašem případě vynechala. Co se týče minerálů, vitamínů a důležitých živin, nemusíte mít obavy, všeho je v našem jídelníčku dostatečně. Máme vyzkoušeno, že už po několika dnech zdravého jídelníčku přijde příval energie a zkrátí se potřeba spánku, což je jeden ze signálů, že jíte dobře.

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Mám další otázku ke kojení. Od jara jíme jinak a pochvaluje mě si to. Z porodnice jsem se se těšila domu na pořádně jídlo. Vše v pohodě, ale po 2 týdnech začala mít malá večer prdiky a hodně plakala. Nejspíš to bylo po fazolich nebo po zeli. Ted se bojím jist další lusteniny. Můžete mi prosím poradit co s tím? Jsem teď pár dní na Tempehu a červené cocce a prdiky jsou ted v pořádku. Akorát se bojím že to není příliš pestré jak z výživového hlediska, tak i z toho gurmanskeho…

Děkuju, dotaz a odpověď se mi teď hodí. Právě jsem kurz koupila, dcera má 5 měs, zhubnutí se nebráním, ale víc mi jde o zlepšení jídelníčku celkově, o inspiraci při zavádění nových potravin – u starší dcery omezujeme lepek a mléko, mám pocit, že jíme furt totéž. Nejvíc se těším na to, že nebudu mít furt hlad… Začala jsem nedávno s obilnými kašemi k snídani a konečně vydržím v pohodě většinou skoro až do oběda, neuvěřitelné :) Tak snad mi nadšení vydrží a časové podmínky s dětmi mi budou přát zvládnout z kurzu maximum…

Ukázat další komentáře