Domů > Magazín > Blog

Ráno mi vaření polévky nezabere víc než 3 minuty

Že si ráno nestihneme udělat dobrou snídani je prostě výmluva. Teď v kurzu mi to zas a znovu potvrdilo několik žen, které si kvůli dobré snídani a dobrému pocitu po celý den rády přivstanou. A jedna z nich o dokonce stopla, takže to máme změřeno i na vteřiny.

Adad: Ráda bych reagovala na „nemám čas na ranní přípravu polévky“. Také to byla dlouho moje výmluva, a tak jsem si to stopla. Jaký čas mi to zabere?

  1. Vstanu a cestou do koupelny dám vařit vývar/vodu – 30 vteřin. Koupelna, za tělo čistější.
  2. Kuchyň, solím vývar, přihazuji večer očištěnou a nakrájenou zeleninu a nastavuji minutku na 7 minut – 30 vteřin. Koupelna, za obličej krásnější.
  3. Kuchyň, vypínám polévku, do termosky dám miso pastu, lžíci luštěnin a obilovin (do zásoby uvařené) – 60 vteřin. Vypiji vodu s citronem, cvičím pozdrav slunci, oblékám se …
  4. Kuchyň, sliji polévku do termosky – 30 vteřin. Odcházím do práce.
    Chvilku trvalo, než jsem ranní systém 2-3 minuty vychytala, ale za spokojené zažívání mi to stálo.

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody

Setkávám se s tím celé roky. Kdo chce, způsob si najde. Někteří vstávají ukrutně brzy ráno a vaří si jídlo s sebou na celý den, protože nemají kde se dobře najíst. Potřebují být zdraví a ve formě, dobrá strava jim pomohla od únavy, bolestí a nadváhy, tak si prostě nosí svoje jídlo a jsou spokojení.
A pak je tu ta drtivá většina lidí, co si stěžuje na zdraví, na vyčerpání, ale dobré jídlo si neudělá, protože (doplňte sami). Kdo nechce, hledá důvody. On se vždycky nějaký najde, proč to zase tentokrát nejde.

Přiučte se od ostatních

Kdo jste s námi v programu Podzimní detox, tak můžete jako já denně jásat nad podobnými zprávami o tom, co všechno jde (a není to jen dobrá strava), když se chce. Tahle zprávička od Adad je jednou z mnoha, které se tam objevují. Pokud chcete znát, jak to dělají ostatní, jak to stíhají, co jim jde a co nikoli, tak se k nám přidejte, dokud je program otevřený. 15.11. ho zavíráme.

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

5 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Děvčata,já tu jsem nově a moc nevím,jak na to….takze nacitam články,divam se do receptů a vzorovych jidelnicku….je to takto ok….nebo máte nějaký tip,jak na to?Případně uvitam odkaz na nějaký článek pro začátečníky atd…moc děkuji vsem za reakci Katka

Nebojte se ostatní začátečnice, nejsem dokonalá. Zatím jsem vychytala jen polévku k snídani. Po JJ pokukuji víc jak rok a na jaře zkusila Hubneme do plavek… a zbyla mi z toho jen ta polévka. Ne, že bych nezhubla, ale prostě jsem přepálila začátek, rozhodila si zažívání a znechutila celou rodinu přesně podle článku „Děláme to pro sebe!“ … a postupem času se vrátila do vyjetých kolejí.
Začínám tedy znovu s podzimním detoxem, tentokrát ale jen já sama za sebe a postupně, rodině jsem to neřekla (zatím), nic nevnucuji a nemusím tedy poslouchat „vtipné“ poznámky typu – zda to co vařím bude dobré nebo zdravé? Pro začátek zkouším u některých pokrmů udělat pro sebe „JJ verzi“ a rodině ji pak doplnit na původní recept. Škoda jen, že článek o netlačení na pilu jsem nečetla už tenkrát.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

39
9

Moje veganské Vánoce

Stromeček, cukroví, kapr, dárky, koledy…To jsou teď nejčastější témata během prosince. Každý řeší Vánoce. Nakupuje, šílí, cpe se. Jak to ale dělá veg...
22
20

Svatojánská noc – bylinky, ohně a oslava života

Svatojánská noc z 23. na 24. června je magická. Chodí se na bylinky, které během svatojánské noci nabývají kouzelných sil, pálí se ohně, noc je zasvěcená l...
10
39

Video motivace: Nečekejte, až to bude dokonalé

Máte pocit, že to není dokonalé? Že se vám nedaří, jak byste chtěli? Pak si pusťte toto video. Mám pro vás trošku motivace. Nejste na zdravé vaření sami!
33
3

To není plíseň! To jsou kořínky.

Často ve skupině na Facebooku někdo píše, že se mu nepodařilo naklíčit semínka, že se na nich udělala plíseň, tak letěla celá várka do koše. Jaká škoda!
40
13

Jemná ranní miso polévka

Ideální způsob, jak začít den, je posnídat dobrou miso polévku. Miso polévka po ránu úžasně nastartuje metabolismus a nezatíží zažívání jako u nás tolik ro...