Ráno mi vaření polévky nezabere víc než 3 minuty

6

Že si ráno nestihneme udělat dobrou snídani je prostě výmluva. Teď v kurzu mi to zas a znovu potvrdilo několik žen, které si kvůli dobré snídani a dobrému pocitu po celý den rády přivstanou. A jedna z nich o dokonce stopla, takže to máme změřeno i na vteřiny.

Adad: Ráda bych reagovala na „nemám čas na ranní přípravu polévky“. Také to byla dlouho moje výmluva, a tak jsem si to stopla. Jaký čas mi to zabere? Vstanu a cestou do koupelny dám vařit vývar/vodu – 30 vteřin. Koupelna, za tělo čistější. Kuchyň, solím vývar, přihazuji večer očištěnou a nakrájenou zeleninu a nastavuji minutku na 7 minut – 30 vteřin. Koupelna, za obličej krásnější. Kuchyň, vypínám polévku, do termosky dám miso pastu, lžíci luštěnin a obilovin (do zásoby uvařené) – 60 vteřin. Vypiji vodu s citronem, cvičím pozdrav slunci, oblékám se …
Kuchyň, sliji polévku do termosky – 30 vteřin. Odcházím do práce.
Chvilku trvalo, než jsem ranní systém 2-3 minuty vychytala, ale za spokojené zažívání mi to stálo.

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody

Setkávám se s tím celé roky. Kdo chce, způsob si najde. Někteří vstávají ukrutně brzy ráno a vaří si jídlo s sebou na celý den, protože nemají kde se dobře najíst. Potřebují být zdraví a ve formě, dobrá strava jim pomohla od únavy, bolestí a nadváhy, tak si prostě nosí svoje jídlo a jsou spokojení.
A pak je tu ta drtivá většina lidí, co si stěžuje na zdraví, na vyčerpání, ale dobré jídlo si neudělá, protože (doplňte sami). Kdo nechce, hledá důvody. On se vždycky nějaký najde, proč to zase tentokrát nejde.

Přiučte se od ostatních

Kdo jste s námi v programu Podzimní detox, tak můžete jako já denně jásat nad podobnými zprávami o tom, co všechno jde (a není to jen dobrá strava), když se chce. Tahle zprávička od Adad je jednou z mnoha, které se tam objevují. Pokud chcete znát, jak to dělají ostatní, jak to stíhají, co jim jde a co nikoli, tak se k nám přidejte, dokud je program otevřený. 15.11. ho zavíráme.

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Kalhoty mi padají i zapnuté (Veve)

Veve: Ahoj Evi, dnes jsem tě viděla v pořadu...

Je mi mnohem líp ve vlastním těle

Hanka: Dobrý den, děkuji za kurz. Zhubla v pase...

Děkuji za vaši osvětu ohledně jídla a kurz zdarma

Andrea A.: Ráda bych Vám, vám všem, moc poděkovala...

Jídlo je chutné, syté, svačiny nepotřebuji (Olga)

Olga: Dobrý den, s vařením žádný problém nemám, naopak...

Vždyť budu po Vánocích zase štíhlejší!

Magda: Je mi tu s Vámi móóóóc krásně. A...

I okolí si všimlo (Sylva)

Sylva: Přeji krásný den všem, protože já krásný den...

Děkuji za skvělé stránky

Eliška: Dobrý den, moc děkuji za skvělé stránky, které...

Je to skvělé a jednoduché vaření (Veronika)

Veronika: Ahoj Evi, dnes poslední den vaření kurzu Hubneme...

Jsem nadšená jak z výsledků, tak z vaření (Vlastimila)

Vlastimila: Krásný den všem 🌞 Včera jsem dokončila 14....

Je úžasné, jak jde váha sama dolů!

Jajabre: Zdravím všechny. Zítra to bude 14 dní. Koupila...

Jsem vděčná za tuto stravu

Iva: Tento druh stravy mě přináší velký kus klidu,...

3 kilá išli dolu, ale hlavne ma to baví (Darina)

Darina: Dobrý večer, dnes mám 13.deň kurzu. Priznám sa,...

Jíme Jinak mi otevřelo oči (Janysek)

Janysek: Dobrý den,v loňském roce mi vygradovaly bolesti břicha,...

Cítím se skvěle a 4 kg za 10 dní je super výsledek (Monika)

Monika: Tak mám za sebou půst. Mám sice pouze...

Dva týdny jsou pryč a s nimi i 3,2 kg (Jana)

Jana: Zdravím, dva týdny Hubneme do plavek jsou pryč...
 1. Děvčata,já tu jsem nově a moc nevím,jak na to….takze nacitam články,divam se do receptů a vzorovych jidelnicku….je to takto ok….nebo máte nějaký tip,jak na to?Případně uvitam odkaz na nějaký článek pro začátečníky atd…moc děkuji vsem za reakci Katka

  • Katko, vítejte mezi námi! Pro začátečníky jsme připravili seriál informací, který vám chodí pravidelně do emailu (pozor na spam nebo složku promo akce apod.), tak jsem tipy na články a videa, jak začít. Jinak máme na webu přímo sekci https://www.jimejinak.cz/jak-zacit/ a tam je škola vaření apod., v Klubu máte ukázkové jídelníčky a video recepty, tak začněte tím, co vám dává smysl. Já radím začít dobrou zdravou snídaní, pokud vám to vyhovuje, a postupně přidávat dobrou večeři a vylepšovat oběd. Člověk to naráz všechno nepobere, chce to postupně číst a zavádět do praxe krok po kroku.

 2. Nebojte se ostatní začátečnice, nejsem dokonalá. Zatím jsem vychytala jen polévku k snídani. Po JJ pokukuji víc jak rok a na jaře zkusila Hubneme do plavek… a zbyla mi z toho jen ta polévka. Ne, že bych nezhubla, ale prostě jsem přepálila začátek, rozhodila si zažívání a znechutila celou rodinu přesně podle článku „Děláme to pro sebe!“ … a postupem času se vrátila do vyjetých kolejí.
  Začínám tedy znovu s podzimním detoxem, tentokrát ale jen já sama za sebe a postupně, rodině jsem to neřekla (zatím), nic nevnucuji a nemusím tedy poslouchat „vtipné“ poznámky typu – zda to co vařím bude dobré nebo zdravé? Pro začátek zkouším u některých pokrmů udělat pro sebe „JJ verzi“ a rodině ji pak doplnit na původní recept. Škoda jen, že článek o netlačení na pilu jsem nečetla už tenkrát.

  • To jsem se tedy zasmala 🤣 Vyhoda toho jidla je, ze se da kazdy den zacit znovu! Takze jdeme znovu na to, tentokrat jsi to vzala za lepsi konec 👍

  • Ano, je vás tam pár úžasných ranních ptáčat, které jste úžasné, co všechno ráno stíháte tak brzy! :-)

 3. Zobrazit všech 6 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekSleva 25% na konzultaci nebo konstelaci
Další článekSkleněné nádobí na vaření, pečení i servírování s 25% slevou