Domů > Magazín > Blog

Knedlíků a omáček už se nebojím

Polévka nebo knedlík s omáčkou, pro mě byly roky tabu. Chtěla jsem být štíhlá, a tak jsem držela jednu dietu za druhou a jedla dietní jídla, která mi nechutnala. Kdybych tenkrát věděla to, co víme dnes, nemusela jsem se mořit dietami, ale jíst krásná, výborná a zdravá jídla a být štíhlá bez trápení. Máte poslední možnost letos vstoupit do programu Hubneme do plavek, kde vás tato chutná jídla naučíme.

Polévky nejím, šetřím kalorie

Už od 16 let jsem se marně snažila zhubnout a zkoušela držet různé diety. A protože jsem se tenkrát nejvíce bála kalorií, přestala jsem úplně jíst polévky. Nechtěla jsem totiž promrhat svůj denní příděl kalorií zrovna za polévku, bez které jsem se dokázala obejít.

Těšila jsem se na omáčku s knedlíkem až konečně zhubnu

Bez čeho jsem se ale obejít nedokázala, byly omáčky a knedlíky. Milovala jsem koprovou, svíčkovou a houbovou omáčku. Maso jsem nepotřebovala, o to jsem nikdy moc nestála, ale hustá, nejlépe smetanová omáčka, byla pro mě vždy ta největší slast. Protože jsem ale byla víc jak 20 let na nějaké dietě, mohla jsem si o omáčkách s knedlíkem jenom snít. Dopřála sem si je pouze v mezidobí, kdy jsem zrovna nedržela žádnou dietu, což byly poměrně krátké časové úseky.

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Jedla jsem jídlo, které mi nechutnalo

A tak jsem většinu času jedla dietní jídlo, které mi nechutnalo a těšila se, až zhubnu a budu si moct omáčku s knedlíkem zase dopřát. Jak moc je flustrující toužit po jídle, které milujete, přitom hladovět a jíst jídlo, které vám nechutná, ví jen ten, kdo nějakou dietu někdy držel. Tohle všechno se mi vrátilo ve vzpomínkách při natáčení videoreceptů do letošního programu Hubneme do plavek, kde jsme právě omáčku s knedlíkem a polévkou s Evou společně vařily a pak s chutí snědly. Opět mi naskočily všechny moje marné pokusy zhubnout, všechna ta nespokojenost sama se sebou, škrtící oblečení, nafouklé břicho, pocity zoufalství a marnosti v boji s kily a chutěmi. 

Bez polévky a omáčky ani ránu

Když jsem si při obědě přidávala čtvrtý knedlík, uvědomila jsem si, že základem mého jídelníčku jsou v posledních letech hlavně polévky, omáčky a také velmi často knedlíky. Ráno si nedokážu bez polévky už vůbec představit. Navíc zbožňuji krémové polévky, které jím skoro denně. Užívám si výborné, husté, často i smetanové omáčky, plné zeleniny a k tomu zdravý knedlík. Knedlíky miluji, vařím je 2x týdně. Jím do syta, někdy i trochu víc. Sním klidně pět plátků s hromadou omáčky a jsem štíhlá. Přitom kalorie už roky nepočítám a jím na co mám chuť. Navíc moje jídla jsou pestrá, barevná, chuťově výborná a ještě k tomu zdravá. 

Už víme, co funguje

Někdy je mi líto, že moje trápení s kily trvalo tak dlouho a kolika nesmyslnými dietami a odříkání jsem si musela projít, než jsem se dostala až sem. Ale zase jen díky tomu, že jsem to nikdy nevzdala, stále hledala informace a zkoušela na sobě různé diety, se mi společně s Evou podařilo konečně najít stravovací systém, který opravdu funguje.

Prokousejte se ke štíhlé postavě

Přitom stačí tak málo. Změnit základ jídelníčku, vyměnit nezdravé suroviny za zdravé, trocha chuti do vaření a experimentování a doslova se projíst a prokousat k lepší postavě. A to nejdůležitější je, že jídlo vám musí chutnat. Jinak to bude jen další dieta na omezený čas a to nic dlouhodobě neřeší.

Hubneme do plavek – poslední možnost

Pouze do konce srpna máte možnost vstoupit do našeho osvědčeného programu Hubneme do plavek, kde vás naučíme vařit zdravá a chutná jídla, včetně polévek, omáček i knedlíků. Naším programem prošli už stovky účastníků a jejich skvělé výsledky mluví samy za sebe. Nepromeškejte proto poslední možnost. 1.září vstup uzavíráme a další kurz se bude konat zase až za rok.

Janetteart

Dokončili sme s manželom druhýkrát po sebe kurz Hubnutí do plavek. Ja 11 cm v páse, 6 kg dole a manžel 9 cm v páse, 12 kg dole. Za to Vám posielame veľké ďakujeme. Ale miery nie sú to najpodstatnejšie. Manželovi sa upravil tlak, zmizli opuchy. Ak stihneme, dáme ešte tretie kolo. Jedlo nám veľmi chutí, ale moja kreativita je slabá, takže sa stále opieram o recepty, čo ste vymysleli vy.

cadova

Dobrý večer, ráda bych oběma poděkovala za to, že už umím vařit jinak. O zdravých potravinách jsem věděla, některé i používala, ale o tom, že se z nich dá uvařit takové množství výborných jídel jsem neměla ani tušení.

Eva

Milá Evo a Heleno, chtěla bych vám moc poděkovat za váš skvělý program. Moje tělo se za těch 14 dnů zbavilo 2,3 kg váhy, v bocích je o 4 cm menší, v pase a přes prsa o 5 cm, ubylo mné 3,1 % tuku a přibylo 3% svalové hmoty. Ale hlavně se cítím v harmonii, jsem neustále dobře naladěná. Tento stravovací systém mně naprosto vyhovuje a jsem šťastná, že konečně vím, co když jím, mému tělu prospívá. Už jsem se zapsala i do vašeho klubu. Ještě jednou VELKÝ DÍK vám oběma za tento skvělý program a přeji vám, ať se vám i nadále daří.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Dobrý den, zajímalo by mě, zda znáte LCHF způsob stravování a jaký je váš názor. Také se po něm hubne a léčí se jím řada civilizačních nemocí. Hledala jsem studie, které by prokazovaly jeho škodlivost, žádné jsem ale nenašla. Ptám se proto, že mi nevyhovuje strava založená na sacharidech, byť pomalých, cítím se po nich unavená, oteklá a mám potíže s udržením svalové hmoty. Na stravě, kterou doporučujete, jsem asi 6 let a zvažuji se vydat jinou cestou, abych zjistila, jaký bude rozdíl a co mi nakonec bude lépe vyhovovat. Děkuji předem za názor všem.

Lentilka
3. 5. 2017

Po mě chtěl manžel pořád nějaké maso s omáčkou, vždy jsem mu řekla, že ty klasické české moukou zahušťované omáčky se učit vařit nebudu, přišlo a přijde mi to nechutné. Jsem Slovenka a my jsme omáčky nedělali, měli jsme akorát takový ten výpek z masa. A teď , když vařím JJ tak si manžel i děti libují, mámě omáčky prakticky denně. Akorát bez masa :-)

Ukázat další komentáře