Fazole dáme vařit do papiňáku společně s řasou kombu. jakmile se začnou vařit, ztlumíme a necháme 45min. Poté vypneme, přidáme cibuli a bobkový list. přivedeme k varu, ztlumíme a necháme 20min.
V době, kdy se fazole dovařují připravíme pikantní dip.
Do mixéru dáme česnek, olivový olej, sůl, asi 1ČL sojové omáčky a chilli. Rozmixujeme. (Doporučuju ihned po domixování přendat do skleněné misky a mixér ihned umýt, aby nenačichl)
Po dovaření fazolí půlku z nich rozmixovat. Přidat k celým fazolím společně s dipem. Nyní už jen opatrně promícháme a necháme “dojít” asi 10min, aby se chutě spojily.
Takto připravené fazole můžeme jíst s rýží, nebo klidně s tortilou atp. (v tu chvíli bych rozmixovala 3/4 fazolí a celých bych nechala jen pár).
Jsem nevyléčitelný optimista. Razím heslo, že i malí lidé dokážou dělat velké věci. A že vše začíná i končí v kuchyni. Že vše souvisí se vším, že na každou bolest existuje lék. Že všechno je správně. Moje oblíbené citáty jsou dva. On Ivana Hlinky - Hlavně se z toho nepos... a Daina Heera - Všechno je volba. Cestujeme a posloucháme jazz, blues a starý fláky z dob, kdy světu vládl beat a poctivé jídlo. Kdy vše bylo doopravdy a bez selfie.
1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.
Ahoj, moc díky za nápad. Ráda bych zítra vyzkoušela ze zbylých adzuki. Stran zázvoru předpokládám přidat d ostatními ingrediencemi do mixéru nastrouhaný (doporučení kolik? nebo jen dochutit šťávou ze zázvoru? Díky moc za doplnění a prima večer.M.
Nevím, jak se s Vámi můžu spojit..? Jsou tu možné nějaké osobní zprávy..?🙈 Nebo mi pošlete nějaké bližší info a foto na vlasacka@seznam.cz..? :-) Děkuji!
díky Jaroslave! A loupaná půlená a celá – to je pak stejný postup..? Tedy nenamáčet..? A neloupaná se tedy musí namáčet..? To je ta “červená”, která má hnědou barvu..?🙈
Jasně 👍 Klasická kvašená je venku klidně 14 dní. Záleží, jaká tam je zelenina. Pokud tvrdší, pevnější, tak v pohodě i přes noc, pokud by to byl jen třeba ledový salát, polníček, něco křehkého, tak raději dát do lednice.
Ovesné vločky zná každý, ale už jste si uvařili něco přímo z ovsa? Jestli ne, tak vyzkoušejte toto lahodné sladkokyselé jídlo, které na talíři tvoří krásný...
Každé roční období má své kouzlo, ale jak umí kreslit podzim a co nám dává za barvy, to je prostě jedinečné. A takové je i toto jídlo. No a umeocet, ten ty...
Komentáře
Ahoj, moc díky za nápad. Ráda bych zítra vyzkoušela ze zbylých adzuki. Stran zázvoru předpokládám přidat d ostatními ingrediencemi do mixéru nastrouhaný (doporučení kolik? nebo jen dochutit šťávou ze zázvoru? Díky moc za doplnění a prima večer.M.