Domů > Magazín > Blog

Soyabella už není v prodeji

Protože se ještě stále objevují dotazy na mlékovar Soyabella, opakujeme článek staršího data o jeho stažení z prodeje. 

Stále dostáváme dotazy na novou verzi Soyabelly – mlékovaru, který jsme si zamilovaly. Výborně se v něm totiž vařilo obilné mléko, kaše, polévky, mlelo obilí či ořechy. Byla dokonale tvarovaná a měla mnoho funkcí, výborný košíček, kterým se dala mixovaná část oddělit od zbytku nádoby, takže se nabízelo mnoho variant na polévky i dezerty. Nedaly jsme na ní dopustit a začaly dávat dohromady rady a recepty podle našich stravovacích zvyků.

Jenže várka, ve které jsme si my a většina z vás mlékovar koupili, byla z velké části vadná. Odpalovalo se cosi uvnitř a dříve či později se mlékovar zadřel a přestal hřát či mixovat. Společnost, která mlékovary dodávala, nejprve mlékovary opravovala, vyměňovala a pak vracela peníze. Ale časem logicky usoudila, že je to pro ni příliš ztrátový podnik a mlékovar z prodeje stáhla. Podobně se to stalo v dalších zemích okolo. Vypadá to, že mlékovar nebyl stavěný na vaření kaší, protože ten, kdo dělal mléka, neměl problém. Kaše ale byly i v původním návodu. Jenže je asi v praxi nikdo nevařil při testování výrobku se tenhle problém neukázal.

My jsme po Soyabelle plakaly moc a domlouvaly s distributorem vylepšení původního modelu. Ale v továrně se k ničemu nemají. Bohužel, víc v tom udělat nemůžeme. Tak jsme se pustily do testování všech výrobků, co se na trhu dají jen sehnat. Distributorská firma sama nám zaslala různé modely k otestování. Jenže dříve či později jsme každou konvici odvařily. Prostě žádná neprošla tak, abychom ji mohly samy za své peníze koupit natož vám doporučit. Vařit mléko z obilí umí víceméně všechny stejně. Ale jak dojde na výrobu kaše či krému, dojde jim brzy síla. Nemluvě o tom, že žádný mlékovar nemá tak šikovný tvar a filtrovací košíček na nože, který umožňuje ta kouzla s ingrediencemi.

S politováním tedy musíme říct, že jsme adekvátní náhradu nenašly. Pokud jste si peníze za vrácenou Soyabellu schovávali na novou verzi, bez obav je utraťte za jiný vánoční dárek. Registrovaní uživatelé a členové klubu mají skvělé slevy například na mlýnky, vločkovače, termosky a mnoho dalších zajímavých produktů.

Pokud máte rádi obilná mléka, kaše, pudinky apod., můžete je samozřejmě dělat dál v hrnci a mixovat ponorným mixérem, jako jsme to dělaly vždycky předtím.

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Dobry den, Evi a Heli, naprosto rozumim proc jste stahly moznost clenstvi v klubu Soyabella, jen bych se chtela zeptat, neuvazujete Vase napady a rady ze Soyabelly znovu zpristupnit treba jen jako inspiraci pro vlastniky jinych mlekovaru? (samozrejme – “na vlastni nebezpeci” ;) ). Nevim jak ostatni, ale ja bych takovou inspiraci moc brala ;) Mam pristup jen k nadpisum Vasich receptu a uz to mi prijde velmi zajimave… Dekuji! :)

Julijana
1. 3. 2016

Modlím se za tu svou každý den!! Budu jí mít v květnu 3 nebo už 4? roky…ani nevím přesně a zatím na mlíko (1-2x týdně) a mletí semen drží holka!

Ukázat další komentáře