Synovi se zlepšilo dýchání a je mu líp (Ingrid)

5

Ingrid: Synovi se zlepšilo dýchání, začal se víc pohybovat a je mu líp. Já se synem se takhle stravujeme už skoro dvacet let, začalo to, jak jinak, synovým astmatem a moji problémovou slinivkou. Samozřejmě okolí nechápalo, v té době jsme byli opravdu rarita. Jediný, kdo mě podporoval, byl můj táta, který si sice neuměl představit život bez masa a buřta, ale rád vařil a vždycky ho zaujalo, že to moje zdravé 😉jídlo i chutná 😃. A když začal marodit s játry, později s cukrovkou a zjistil, že po tom mém jídle mu nikdy těžko nebylo, sám se ptal, co jak vařit, čím ochucovat…

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

 1. Mohu se zeptat, jak upravit stravu synovi (10let) pri astmatu? Dosud mel jen kratke epizody, bez lecby, nyni ale uz stav kasle a dusnosti trva 2 tydny, syn sportuje….bojim se ale, aby na strave nehubl. Dekuji

  • Alžběto, na astma nejsou speciální doporučení. Jste členkou Klubu, můžete tedy využít předpřipravené týdenní jídelníčky. Stejně tak zkuste mrknout na články o sportovcích či dětech :-). Pokud jí syn mléčné výrobky, začala bych při těchto potížích jejich okamžitým a úplným vyřazením. Naštěstí to dnes neznamená žádný problém. Na téma astma/kašel je na webu několik příběhů od čtenářů, kterým se tyto potíže zlepšily. Není třeba se bát hubnutí, já třeba nikdy nezhubla. Manžel je dlouhodobě také na našem jídelníčku, uběhne půl maraton a jestli je hubený? No je, ale když je zdravý, nebudu ho přeci vykrmovat smetánkou. četla jste tento článek? https://www.jimejinak.cz/jindra-sykorova-sportovkyne-ktera-ji-jinak/, tady najdete jídelníček https://www.jimejinak.cz/vzorovy-jidelnicek-pro-sportovce/. A hlavně se ničeho nebojte, úpravou jídelníčku pro sebe děláte (pro syna) to nejlepší. Moje holky (10 a 12let) také jí podle JJ. Ta starší je hubená, ale ta 10letá je docela kus baby a je určitě větší než některé spolužačky za třídy. A to jí bude 10 až v červenci, takže není nejstarší ze třídy. Pokud syn jí běžně, tak se obávám, že přimět ho ke změně nemusí být jednoduché, určitě je to už diskuze a musí se brát jako „partner“. Co se podívat společně na tento rozhovor? https://www.jimejinak.cz/ondrej-15-let-a-jakub-18-let-hosnedlovi-kluci-od-me-chteli-koupit-sushi/. Tak snad to bude probíhat dobře a hlavně se ničeho nebojte!

   • Děkuji….jídelníček pro sportovce jsem si už postahovala, musím dokoupit pár ingrediencí…myslíte, že je pro syna vhodné i natto? Příběhy přečtu, koukala jsem i na video s holkama Evičky, jak se stravují na táboře apod. Syn je rozumný, chce být zdravý, je zodpovědný, změna jídelníčku nebude velký problém, spíš musíme poladit organizaci. Určitě se spolu podíváme i na rozhovory. Je ale pravda, že co jím jinak, tak i ostatní děti začínají ještě více krájet zeleninu než kdy jindy, tedy jejich přirozeností je jíst lépe, než je učíme my. Sice nejíme extra špatně ani teď, ale kaše s ovocem, marmeládou nebo grankem (nebudu si nic nalhávat) je nejčastější snídaní dětí. Děkuji za podporu, nejvíce teď potřebuji cítit sounáležitost.

    • Natto je fajn, dcera zrovna minulý týden donesla 3 krabičky. Když ho okořeníte, tak je dobré :-). Dcera třeba i čte knížky o zdraví, četla jsem jim úryvky z Cirkadiánního kódu, nebo Cukrové trápení, vědí, že bílá mouka je vlastně nepřirozená. My nikdy nejedli extra špatně, ráno ovesná kaše s jablkem, bio jogurty, bio maso… jenže to prostě nestačilo. Ty kaše se dají dělat sladké, ale bez ovoce. Jen oříšky, slad a napařená mrkev. Pokud je máma v pohodě a má ujasněné priority, doma to pak lépe funguje a ty děti to i snadněji přijmou. Mít strach a podvědomě se bát je neefektivní, děti pak vycítí nejistotu a nefunguje to.

     • Děkuju….syn právě oříšky nesnáší dobře, ale třeba se i toto změní. Právě nesnášenlivost oříšků mi zužuje pole na různé dezerty…ale jak říkám, třeba se i toto změní. Já třeba měla v minulosti po soje tachyradie, pořád jsem se jí pak vyhýbala, a nyní ji můžu uplně v pohodě. Mluvíme o strachu, ale to je silné slovo. Spíš je toho nyní na mě moc, menší děti jsou nemocné atd atd a do toho astma nejstaršího syna, člověk to jakoby „nechce“, místo toho to musím přijmout jako cestu.

 2. Zobrazit všech 5 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekVčera jsem zvládla první den a super (Gabriela)
Další článekNepřestává mě fascinovat, co dokáže ranní polévka (Eva)