Domů > Magazín > Žijeme jinak > Tvoření

3D vánoční přáníčko

Tvoříte s dětmi vánoční přáníčka? Máme pro vás tip na prostorové přáníčko. Po otevření se před obdarovaným postaví vánoční stromeček a dárky. Je to snadné a přitom efektní. Malým dětem připravíte základ a ony pak mohou hodinu zdobit stromeček.

Co budete potřebovat

 • Bílá, modrá, červená a zelena čtvrtka
 • Barevné papíry na stromeček a dárky
 • Samolepky, použité vánoční papíry apod. na zdobení
 • Pastelky nebo fixy na dozdobení a psaní
 • Nůžky
 • Lepidlo

Jak na to

Postup jsem nafotila, fotky najdete dole v galerii. Doporučuji toto pořadí:

 

 1. Modrou barevnou čtvrtku přeložíte na půlku.
 2. V místě překladu prostřihnete. Dva prostřihy uprostřed budou delší (cca 3 cm), na ty se přilepí stromeček, a čtyři kratší (cca 2 cm), dva zleva a dva zprava větších prostřihů, na ty se přilepí dva dárky.  
 3. Modrý papír otevřeme a prostřihy prostrčíte dovnitř přáníčka. Vzniknou tak 3 nosníky pro instalaci nazdobeného stromečku a dárků.
 4. Z tvrdých barevných papírů vystřihnete stromeček (ideálně přehnutím papíru na polovinu, aby byl hezky symetrický) a dárky.
 5. Vystřižený stromeček a dárky ozdobíme podle nálady. Můžeme je popsat, pokreslit, nalepit stužky, samolepky apod.
 6. Levou stranu uvnitř přání podle potřeby ozdobíme, například kometou na pozadí. Necháme děti se vyřádit.
 7. Opatrně podložíme a přilepíme modrou konstrukci na bílý základ. Pozor, aby se vzniklé nosníky nepřilepili k bílé čtvrtce.Musejí trčet dovnitř.
 8. Nyní můžeme ozdobit a nadepsat titulní stranu. Necháme děti tvořit podle fantazie.
 9. Ne vzniklé nosníky nalepíte stromeček a dárky. Pozor, aby vám děti nezavřely přání dřív než zaschne lepidlo! To by potom zůstal stromeček i dárky navěky zalepen uvnitř neotevíratelného přáníčka.
 10. Teď už zbývá jen dopsat vzkaz a přáníčka mohou putovat k našim bližním.

Malé děti

 

Malým dětem připravíme základní kostru přáníčka a vystříháme stromeček a dárky. Dáme jim k dispozici samolepky, papíry a tužky, aby si mohly podle potřeby stromeček, dárečky i přáníčko ozdobit. Těm úplně nejmenším vystříháme kolečka a hvězdičky a pomůžeme jim je nalepit.

Větší děti už zvládnou přáníčko vyrobit sami, ale budou potřebovat pomoci s vytvořením konstrukce, na kterou přijde stromeček a dárky.

Užijeme si to

Protože se nejedná soutěž o nejhezčí přání na světě, necháme děti pracovat a jsme k ruce jen tolik, kolik děti dovolí nebo tolik, kolik je potřeba když ještě neumí s nůžkami. Naše holky se tím zabavily na celé dvě hodiny.

 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

19
6

Nevyhazujte vánoční balící papíry – tvořte z nich

Pokud máte v rodině děti nebo jste sami kreativní, máte v papírech úžasný materiál na tvoření. A navíc to bude chytrý způsob recyklace. Z použitých dárkový...

Vegan kraslice na Velikonoce

Mám pro vás pár tipů, jak si s dětmi udělat kraslice, i když vejce nekupujete a nemáte poblíž dodavatele vyfouklých vajíček. Navíc je to docela ekonomická ...

Velikonoční kraslice ze šnečích ulit

Mám pro vás další nápad, jak s dětmi připravit jarní nebo přímo velikonoční výzdobu, aniž byste museli shánět a vyfukovat vajce. Tentokrát to bude ještě le...
4

6 tipů na Velikonoční kraslice (bez vejce!)

Na kreslení kraslic není třeba slepičí vejce. Zkuste některou z těch 6 vegan friendly alternativ. A zapojte i děti!