Domů > Magazín > Hubnutí

Jak zhubnout břicho po 40

Snažíte se zhubnout v oblasti břicha po 40. roku, ale příliš se nedaří. Jak na to jít zdravě a aby se dařit začalo? Pojďte se začíst do článku, kde vám s tím poradíme.

Hubnutí po 40

Přibližně od 35. roku začíná tělo ženy procházet hormonálními změnami, které s sebou mohou přinést zpomalení metabolismu a s tím související nárůst váhy. Tyto změny jsou ovlivněné dosavadním životním stylem, roli hraje způsob stravování, míra pohybové aktivity versus odpočinku, dále jsou zde vlivy psychické (chronický stres či způsob prožívání emocí). Mnohdy se žena snaží, hlídá si stravu, poctivě cvičí a také relaxuje, ale změny jsou jen krátkodobé, nebo svojí snahu dlouhodobě nevydrží, protože vidí nevalné výsledky. Problém může být v jídelníčku, který nevyživuje dobře její tělo a tím pádem to vede k dalšímu zpomalení metabolismu. Níže si rozebereme, jak si správně jídelníček poskládat, aby změny začaly jít konečně požadovaným směrem.

Další možné příčiny vyklenutého bříška si přečtěte v článku zde. Jakou roli v tom hraje stres máme sepsané v článku 5 způsobů, jakými stres způsobuje tuk na břiše a co s tím.

Jak zhubnout břicho po 40

Jak by měl vypadat jídelníček, který vám pomůže zhubnout břicho po 40. roku?

  1. Preferujte ve své stravě celozrnné obilniny, zeleninu, luštěniny, dále semínka, oříšky a ovoce. Jde o základní potraviny, které představuji pro naše trávení nejmenší zátěž a přispívají k dobrému zažívání a optimálnímu fungování organismu. Jak je správně kombinovat a jednotlivé recepty zdravě ochucovat se inspirujte v našem receptáři. Pro základní uvedení do stravování podle Jíme Jinak si pusťte úvodní kurz Jak začít. Jak si konkrétně sestavit zdravý jídelníček na hubnutí se dočtete v článku Jídelníček na hubnutí po 40.
  2. Začněte den zdravou snídaní, která podpoří trávení a pomůže rozhýbat metabolismus tím správným směrem. Ideální podobou je teplá obilná kaše či polévka.
  3. Vynechte co nejvíce polotovary, které zatěžují trávení.
  4. Jezte pravidelně přibližně ve stejné časy a neuzobávajte mezi hlavními jídly. Najděte si co nejčastěji během dne na jídlo klid a sousta dobře rozkousejte, čímž pomůžete trávicímu systému, aby pracoval efektivněji.

Udělat změny v jídelníčku se může zdát nelehké. Nejprve člověk tápe, jak by vlastně měl správně jíst, hledá informace a posléze zjišťuje, že názory na to se velmi liší, což ho může odradit. Dalším faktorem jsou životní okolnosti, každý má jiné aktuální podmínky pro to udělat v životě změny. Všemu rozumíme a proto nenabízíme postoj k jídelníčku ve stylu buď a nebo. Náš přístup je založen na principech, které můžete do svého života zavádět postupně. Nebuďte na sebe přísné, stres spojený s jídlem určitě není žádoucí.

Hubnutí po 40 s Jíme Jinak

Pokud chcete vyrazit na cestu s námi, tak jsme moc potěšeni a věřte, že nebudete litovat. Naše čtenářky i čtenáři mají bohaté zkušenosti s úspěšným hubnutím po 40, někteří z nich se podělili o svoje příběhy. Často je jejich primárním důvodem pro změnu touha vzít zdraví do svých rukou. Naše stravování není primárně založené na hubnutí. Je založené na tom, abychom uměli zdravě, chutně a pestře vyživit svá těla. Hubnutí je často druhotným efektem čištění těla. A na druhou stranu i pokud chce žena či muž pouze shodit kila, často se dočká i příjemných změn ve svém zdravotním stavu.

Žaneta (42) do změny jídelníčku nešla kvůli hubnutí, ale chtěla celkově ozdravit jídelníček. Zapojila se do kurzu Jarní očista, po 14 dnech se jí upravilo trávení a na konci kurzu měla na váze o 6 kg méně a o 7 cm méně v pase, což byl bonus, který nečekala.

Lenka (48) začala mít ve 42 letech velké trávicí potíže a byla jí diagnostikovaná kolitida. Po konzultaci s celostní lékařkou se rozhodla změnit stravu, zapojila se do Klubu Jíme Jinak a naskočila do kurzu Jarní očista. Po počátečních obavách si na novou stravu zvykla poměrně rychle a začaly se dostavovat výsledky. Zbavila se zánětu střev, mohla úplně vysadit kortikoidy a celkově zhubla 6 kg.

Hubnou a ozdravují svůj jídelníček s námi i muži. Lukáš (43), který bojoval s chronickým onemocněním jater a nadváhou, se rozpovídal o svých zkušenostech se stravou podle Jíme Jinak. Díky změnám se mu podařilo upravit váhu a zásadně vylepšit svoje zdraví.

Pokud vás bude cesta s námi lákat dál a chcete jít více do hloubky, připojte se k nám do Klubu Jíme Jinak, kde máte k dispozici další velkou várku receptů, videorecepty, rozhovory s celostními odborníky na různá zdravotní témata (potíže se štítnou žlázou, nespavost, gynekologické potíže apod.), online cvičení s profesionálními lektorkami Pilates a jógy a dále výrazné slevy na knihy se zdravotní tematikou, pobyty se zdravou stravou, pomocníky do kuchyně a rovněž naše online kurzy, kde půjdete s laskavou podporou týmu Jíme Jinak krok za krokem za lepším zdravím, postavou a celkovým pocitem pohody.

Těšíme se na Vás!

 

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Mojí vášní je celostní pohled na zdraví lidského těla a duše. Miluji svoji rodinu, ráda skládám myšlenky psaným slovem, hřeje mě pocit, že mohu u ostatních zažehnout plamínek péče o jejich zdraví.

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

47
26

Proč nemůžu zhubnout?

V lednu přišlo mnoho dotazů na téma hubnutí. Ptá se, proč se vám hubnout nedaří, zda máte špatnou krevní skupinu či snad pomalý metabolismus. Odpověď je ve...

Dietní jídelníček na 14 dní: Hubněte do plavek zdravě!

Toužíte se zbavit nadbytečných kil nebo odbourat zdravotní potíže pramenící z nadváhy či nesprávných stravovacích návyků, a to během pouhých 2 týdnů? Rozho...

Jak si sestavit jídelníček na hubnutí

Možná toužíte zhubnout, zlepšit svoje trávení a zdraví. Zkrátka chcete začít se zdravějším jídelníčkem na hubnutí, ale nevíte, jak na to. Tady je návod.

Jak zhubnout břicho po císařském řezu

Noční můrou každé nastávající maminky jsou komplikace při porodu a následný císařský řez. To si pak z porodnice odnášíte nejen svůj uzlíček štěstí, ale tak...

Přílišné hubnutí při kojení a proč si na něj dát pozor

Hubnutí při kojení je přirozené a maminky jej zpravidla vítají – rády se zbaví poporodních kil. Co když ale hubnete až moc a obáváte se, že se to projeví n...

Hubnutí v prvním trimestru a co s tím

Nárůst hmotnosti v těhotenství je zcela přirozený a prošla si tím každá z nás. Stejně tak se ale většina žen pere s nevolnostmi na počátku těhotenství a ně...