Domů > Magazín > Hubnutí

Jídelníček na hubnutí po 40

Hubnutí po 40. roku – s naším přístupem to půjde hravě a zdravě. Pojďte se blíž podívat, jak vypadá jídelníček, který vás v tom podpoří.

Hubnutí po 40

Některé ženy v období po 40. roku věku obrací větší pozornost na svoje zdraví, které dosud zanedbávaly. Některé si přejí shodit nadbytečná kila, zkouší různé diety, pravidelně chodí do posilovny, ale ručička na váze se příliš nehne či dietu dlouhodobě nevydrží. V článku Hubnutí po 40 jsme rozebrali, jakými změnami prochází žena po 40. roku věku, s čím se může zdravotně potýkat a co může dělat pro to, aby byla fit. Je totiž fakt, že hlavně my máme v rukou, jak se budeme po 40. roku cítit a jak na tom bude naše zdraví. Na Jíme Jinak vás s radostí provedeme tím, co pro to můžete udělat.

Ptáte se, proč jít cestou právě s námi? Pusťte si video, kde popisujeme z jakého směru náš přístup vychází, jaké jsou jeho základní principy a také obecnou pomoc k tomu se rozhodnout, jaký výživový směr si vybrat, pokud chcete zhubnout či vylepšit svoje zdraví.

Jídelníček po 40

Pojďme si nyní rozebrat to, jak by měl vypadat jídelníček, který vám pomůže hubnout po 40 zdravým způsobem. S takovým jídelníčkem nebudete muset myslet na kalorickou hodnotu potravin, najíte se dosyta a nezdravé chutě vás jen tak nepřepadnou.

Snídaně

Správně zvolená snídaně nastartuje trávení a podpoří fungování vašeho metabolismu, což je důležitý faktor pro hubnutí. Jak by měla taková snídaně vypadat? Měla by být teplá (v horku možno pokojová teplota). Ptáte se proč? Teplá snídaně nastartuje tzv. trávicí oheň v našem organismu a optimálně rozběhne trávicí proces. Oproti tomu studená snídaně tento oheň “uhasí” a trávení bude už od rána zpomalené. Ideální podobou pro to, aby zároveň dodala tělu potřebné vitamíny a minerály je obilná kaše či čerstvá polévka.

Oběd

Obědový talíř by měl být největším jídlem z celého dne. Měl by obsahovat kombinaci čerstvě tepelně zpracované zeleniny, celozrnné obilniny a luštěniny. Tento talíř nám poskytne potřebné výživné látky pro náš organismus a zažene chuť na sladké. Pro inspiraci se podívejte do našeho receptáře, který je takovými recepty nabitý. Ideální je si dát, samozřejmě i podle vašich možností, před hlavním jídlem ještě polévku a oběd završit menší porcí salátu (v zimě syrovou zeleninu jíme méně).

Večeře

Večeře může být jednodušší, ale dobré je jí sníst okolo 18. hodiny, v létě do 19 hodin. Náš trávicí systém pak potřebuje prostor pro odpočinek a regeneraci a jídlo navíc ho zatěžuje.

Svačiny

Pokud potřebujete svačit (pociťujete mezi jídly hlad), tak si připravte zdravý dezert podle našich receptů či si dejte trošku oříšků, sušeného ovoce, raw tyčinku, zeleninové placičky, v létě trochu čerstvého ovoce či zeleniny apod. Dejte si svačinu s odstupem od hlavního jídla a vyhněte se dalšímu uzobávání přes den.

Vzorový jídelníček na hubnutí

Snídaně

Oběd

Svačina (není nutná)

Večeře

Na Jíme Jinak vám s hubnutím po čtyřicítce pomůžeme

Pokud chcete zkusit jídelníček s Jíme Jinak a díky změně stravy a životních návyků trvale zhubnout, tak nás toto rozhodnutí moc těší. Teď nezbývá nic jiného, než začít.

Nepůjde to samozřejmě pouhým lusknutím prstu, ale při správné motivaci a prvních výsledcích se to bude hned dařit lépe. Jaké máte dál možnosti, pokud chcete využít právě naší podporu?  

S námi to není o nějaké přísné dietě, kterou přetrpíte se zaťatými zuby. Jídla podle našich receptů jsou chutná a nutričně vyvážená. Díky používaným surovinám se tělo začne celkově čistit, nebude se zanášet chemií, budou odcházet otoky a kila navíc. 

Zakladatelka webu Jíme Jinak Eva Cikrytová o tom píše ze své vlastní zkušenosti (více zde): Když jsem přestala řešit kalorie, nutriční hodnoty či jiné údaje v potravinách a soustředila se místo toho na složení talíře, stal se zázrak. Mohla jsem se najíst dosyta a kila šla dolů úplně sama. Dokonce jsme se první roky spíš permanentně přejídali než normálně jedli. Já i můj muž, který doma jedl od začátku snídaně a večeře se mnou doma, jsme se cpali, protože nám to většinou moc chutnalo.“

Držíme vám palce na vaší cestě a budeme se těšit v některém z našich programů!

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Mojí vášní je celostní pohled na zdraví lidského těla a duše. Miluji svoji rodinu, ráda skládám myšlenky psaným slovem, hřeje mě pocit, že mohu u ostatních zažehnout plamínek péče o jejich zdraví.

54 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

🥰

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Hubnutí po 55

Překročila jste 55. rok života a už dávno jste rezignovala na boj s přibývající nadváhou? Držíte diety, cvičíte a kila stále drží jako přibitá? Ještě neház...

Hubnutí při kojení a jak na něj

Kojíte, ale trápí vás poporodní kila, která ne a ne zmizet? Poradíme vám, jak zdravě zhubnout i při kojení a jak změnit stravu tak, aby bylo vaše miminko z...

Hubnutí po ukončení kojení

Protože je kojení pro tělo velmi náročné a vyžaduje zvýšený příjem živin, snadno si zvyknete, že si během dne dáte třeba o jedno jídlo navíc. Co s tím ale ...

Jak zhubnout v těhotenství a navíc zdravě

Hubnutí v těhotenství – je to zdravé? A jde to vůbec? Podívejte se s námi na tyto záludné otázky. Rozebereme si, jak je to s přibíráním a hubnutím v těhote...

Jak zhubnout stehna v těhotenství

Přibíráte v těhotenství na stehnech víc, než by se vám líbilo a trápí vás to? Hledáte způsoby, jak zhubnout stehna v těhotenství? Nemějte obavy. Zdravé při...

Hubnoucí jídelníček na měsíc

Toužíte dát sbohem nadbytečným kilům nebo se zbavit zdravotních potíží? Neztrácejte čas nevhodnými redukčními dietami a dejte přednost zdravému vyváženému ...