Také se čas od času nachomýtnete k zajímavému rozhovoru, který ve vás vyvolá spoustu otázek, překvapí vás a vy pak dlouho dumáte? Budu ráda, když se s námi podělíte o vaše zážitky.

Klidná chvilka

Tak si jdu k večeru jen s mladším synem nakoupit. Ano, jít jen s jedním, je klidná chvilka. Nebyl to zrovna JJ nákup, měla jsem koupit i maso pro kluky. Vůbec se v tom sortimentu neorientuji. Velmi dlouho vybírám, pořád obcházím ty chlaďáky. Až jsem se nachomýtla k pro mne zajímavému rozhovoru, tedy jen malé části, ale i to mnohdy stačí.

Velká rodina

Starší paní, dle mne ve velmi dobré kondici, kolem sedmdesátky si povídá se zaměstnankyní obchodu, evidentně se znají z dřívějška. “To víš, já měla čtyři děti, ty mají 10 vnoučat a ty mají 20 pravnoučat, no ale mám je všechny moc ráda!” Páni! To jsou tedy čísla, s tím jsem se tedy ještě nesetkala a ještě k tomu s milující nejen pra/babičkou, klobouk dolů!

Kolik nás bude

Hlavou mi běží spousta otázek, pročpak jsem se k tomu nachomýtla právě já? Ahá, čekáme docela brzy narození třetího děťátka, ale ještě némáme pocit, že i tak budeme kompletní, takže čtyři děti?! Páni a jak se můžou rozrůst! Mám jen jednoho sourozence, vůbec si to neumím představit, ale u mne stejně nefunguje přemýšlet dopředu nad těmito záležitostmi, tak se necháme překvapit.

Jak velké máte rodiny?

A jak to máte vy? Také se občas nachomýtnete k zajímavému rozhovoru, který ve vás podnítí otázky? Jelikož jsme tu nejrůznější věkové kategorie, pochlubíte se, kolik kdo má dětí a vnoučat nebo dokonce někdo již s pravnoučetem/y ?

Jsem zvědavá 🙂

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

6 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

  1. Docela by mne zajímalo, kolik nás je tu se 3 a více dětmi. Naśe maličká už vyplula, začali jsme chodit ven a docela jsem překvapená, kolik lidí se potřebuje zeptat a ujistit, že víc dětí není v plánu? Že už se třemi je co obdivovat, že jsme do toho vůbec šli. Asi jsme se dočista zbláznili 😀 nám se to tak líbí a jsme za ně rádi, i když obča (nebo často?) z něčeho šílíme 😀 kolik je nás tu nadšenců velkých rodin? 🙂

    • Kolik vás je nevím, ale všimla jsem si, že rozhodně víc než běžně v populaci 🙂 Asi maminy, co jsou ochotné mít víc dětí jsou zároveň ochotné víc řešit jejich stravu! 🙂 Taky jsem si všimla, že se společnost dívá na tři a více dětí v rodině zvláštně. Přitom, když se narodí první, tak se hned známí ptají nad novorozencem, že kdy jako bude další. Pak máte to druhé a to je zase hned otázek, kdy bude další. Ale když to přijde, tak nevědí, co na to říct 🙂

  2. Pár dní před porodem jsem potkala paní, která ses námi dala do řeči. Má též 4 děti a vnoučat zatím 9, už by mohli být i pravnoučata, ale nějak otálejí :). Také pěkné rozrůstání 🙂

    • Já nedávno potkala paní, co měla 7 dětí, 6 kluků a jednu holčičku. Měla 29 vnoučat a už nevím kolik pravnoučat, ale viděla jsem fotku rodiny – neuvěřitelně široký strom života!

  3. Zobrazit všech 6 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Neli
Baví mne zdravý životní styl, který je zatím s různými klopýtnutími, ale i o tom to je a i to s vámi budu sdílet. Je mi velmi blízký minimalismus, intuitivní chování a pozorování a zkoumání souvislostí v životě.
Předchozí článekPoprvé v životě vařím jen kvůli sobě. S láskou. (Petra, 34 let)
Další článekvýhra jíme jinak (spiralizér)