Domů > Magazín > Blog

Leze na mě jaro

Cítím to už pěkných pár dnů. Vzduch jinak voní, ptáci zpívají veseleji, nacházím venku rozkvetlé kytičky a potkávám první hmyzáky. Doma máme první mouchu u včera nám přešel ježek přes cestu. Všechno se probouzí, jaro je za dveřmi!

Na mě leze už od ledna

Už měsíc mám pocit, že vzduch voní jinak. Mám chuť na jiná jídla, od Silvestra tahám ze země ředkvičky, co mi zbyly v záhonu. Klíčím čočku a mungo. Cítím na sobě už od Vánoc nárůst energie, rodinu tahám po lesích celé hodiny. Pravda, když pak přijdeme domů, jsem zralá si lehnout na gauč. Je vidět, že po zimě nejsem moc v kondici. Ale mám už elán něco začít dělat.

První jarní poslíčci

A jak jaro cítím ve vzduchu, taky vidím všude důkazy, že už je za dveřmi. Hned první týden v lednu jsem našla v Kostelci dvě rozkvetlé pampelišky. To mě hodně překvapilo a mít čím, vyfotila bych si je. O týden později mi na zahradě vykoukl ze sněhu modřenec a na louce jsem našla kvetoucí macešku. Když jsem tyhle jarní úlovky dala na FB, objevily se další jarní příspěvky od vás, třeba rozkvetlé sněženky.

Už pár dní sledujeme venku první hmyzáky, doma máme první mouchu a včera jsme na výletě potkali ježka. Všechno se to probouzí, ptáci vesele zpívají a některé dny už bylo tak krásně slunečno, že jsme sundali čepice a šály.

Bude ještě zima?

Nesleduju zprávy a tím pádem ani neznám předpovědi počasí. Jak bude už tak nějak odhadnu pohledem z okna a podle toho, co jdu vařit. Jsem tedy zvědavá, jestli ještě zima přijde. Předloni už jsme takhle odložili kabáty a na přelomu února a března přišlo tolik sněhu, že jsme vytáhli i sáňky a užívali si zimní radovánky. Mě osobně ta bílá zima letos docela chybí. Moc sněhobílých dní u nás nebylo. Ale ty hezké slunečné dny jsou teď taky moc fajn. Když tak o tom tady přemýšlím, je mi to nakonec docela jedno. Teď už mám ráda zimu i jaro.

Jak to máte vy?

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Už je nádherně vzrostlý divoký šnitlík :)

Ahoj, zdravím všechny, u nás mráz jako řemen. Ale taky myslím na jaro, co víc, na letní dovolenou. Nebyli jste někdo na dovolené s CK Cílka.cz ? Mají v nabídce týden u moře v Chorvatsku s makrobiotikou stravou. Je tady živá diskuse, tak si dovolují psát tady. (Dříve údajně jezdila i paní Lužná. Našla jsem starší info na vebu).Díky za informace, zkušenosti. Mohla by to být hezká odměna za jarní očistu.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

8
2

Přiveďte domů jaro – připravte jarní osení

Víte, z čeho všeho si můžete krásnou jarní dekoraci doma snadno vypěstovat? Nemusíte shánět nic speciálního, určitě máte potřebná semínka doma. Připravte s...
7
1

Jarní osení krok za krokem

Pojďte si s námi zasít jarní osení a oživit tak svůj domov krásnou velikonoční dekorací, symbolem jara a svěží zelenou barvou. Přinášíme vám praktický návo...

Stěhování do Canicalu (8. díl)

Tohle je Canical, městečko, kam se dnes stěhujeme. Při koupání s místními odhalíme plavkovou záhadu. Nebylo to mým neforemným tělem, ale módou, když jsem p...