Holky se tuhle vrátily z návštěvy u kamarádek. Byly tam poprvé a měly s sebou svačinu, protože v téhle rodině se jí konvenčně. Přesto se vrátily s tím, že dostaly od maminky Jitky spoooustu krásného cukroví, které dělala. Překvapilo mě to, protože maminka ví, že my jíme jinak. A ještě víc mě překvapilo, když jsem to nádherné cukroví viděla.

Nezkazí se, netloustne se po něm a je nerozbitné

Když začala menší dcera lovit cukroví po kapsách, trochu mě zneklidnila představa nadrobených kousků v oblečení. To zase bude lahůdka, až tam sáhnu při praní… Ale vytáhla něco velmi kompaktního. Na stůl vyskládala několik kousků háčkovaného cukroví! Na stole se postupně objevil rohlíček, vosí hnízdo, linecké, roláda i burák. Tak to jsem nečekala a začala se smát.

Teprve v tu chvíli mi došlo mi, že Jitka je velmi zručná a že svým dcerám háčkuje krásné kousky oblečení i hračky. Musím jí poděkovat a pochválit krásnou ruční práci. Tohle já bych nesvedla, neměla bych na to trpělivost. Kromě cukroví si holky přinesly i krásné háčkované chobotničky jako přívěsek na klíče. Obdivuji se všem, kdo něco takového dovedou vytvořit.

Ať jim to upletou místo těch s cukrem

Holky si s cukrovím hrají a dokonce rozšiřují řadu o vlastní papírové výtvory. Dnes mě Kája poprosila, abych to vyfotila a dala na web jako inspiraci pro další maminky: “Mami vyfoť to a dej to na Jíme Jinak, aby to maminky upletly svým dětem místo toho s cukrem.” Pro ní je pletení a háčkování stejná záležitost, asi bude v tomhle po mamince. “No, nevím, Kájo, kolik maminek tohle zvládne a kolik dětí by z toho mělo takovou radost jako ty, ale určitě jim to můžeme ukázat pro inspiraci.”

Jaké jiné cukroví děláte vy?

Tak tady to máte a jsem zvědavá, jaké kuriozní kousky cukroví se dělají u vás. Případné fotky můžete rovnou nahrávat na stránky sem nebo vkládat do skupiny na Facebooku. Já bych uměla tak leda z papíru, z moduritu nebo hlíny a tím zřejmě moje fantazie končí. Ale tuším, že holky očekávají i něco, do čeho budou moci skutečně kousnout, takže letos opět budeme péct zdravě a bez cukru. Začíná

m se těšit.

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

4 komentáře. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

    • No, když je chuť zakousnout něco dobrého, tak tohle nebude ideální řešení :-)))

    • Ani mě, ale shodou okolností jsem dnes zahlédla ještě krásné šité z filcové látky,taky paráda. No, kdo umí, umí 🙂

  1. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekJemný domácí jablečný křen
Další článekMrkvové těsto na 4 způsoby