Domů > Magazín > Blog

6 podmínek definujících skutečné zdraví. Splňujete je?

Víte, jak se definuje zdraví? Jak na tom jste vy? Splňujete je?

V roce 1941, kdy Japonsko vstoupilo do 2. světové války, napsal G. Oshawa knihu Standing on the Front Line of the Health War (Stojíme na přední linii války o zdraví), kde srovnával zdraví Američanů, Němců, Angličanů a Japonců. Tato kniha byla napsána jako varování japonské vojenské vládě, že Japonsko bude poraženo v důsledku stále se zhoršujícího zdraví, pokud lidé nepřestanou ve stále větší míře konzumovat potraviny moderní doby a nevrátí se k tradičnímu způsobu stravování.

Oshawa nebyl pouze prorokem, ale věnoval se tomu, aby ukázal lidem cestu ke zlepšení zdraví a života. Definoval skutečné zdraví pomocí 6 podmínek:

Tělesné podmínky

  • Člověk není nikdy vyčerpaný, nikdy se nenachladí. Je vždy připravený pracovat.
  • Dobrá chuť k jídlu. Pocity štěstí i z těch nejjednodušších jídel.
  • Kvalitní hluboký spánek. Člověk usíná do 3 minut od ulehnutí a budí se po 4-5 hodinách. Během spánku nemá žádné sny ani nepokojné pohyby.

Psychologické podmínky

  • Dobrá paměť. Člověk nikdy nezapomíná. Dokáže si zapamatovat 5000 osobních jmen.
  • Cítí se šťasten od rána do večera. Cení si všeho.
  • Žije s duchem bez dominance ega a bez sobeckosti. Věnuje celý život pravdě a štěstí jiných.

Jak definuje zdraví WHO
Světová zdravotnická organizace (WHO) definuje zdraví jako „stav kompletní fyzické, duševní a sociální pohody a nikoliv pouhé nepřítomnosti nemoci či vady” (1). Podle této definice WHO se dá v dnešní době klasifikovat 70–95 % lidí jako nemocných nebo postižených (vadou, nepohodou).

Existují v dnešní době ještě zdraví lidé?

Anebo by se měla změnit definice?

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

5 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Já mám zatím tak možná 1/12. No, třeba se to zlepší. :-)

Michaela
20. 11. 2019

…tak ja sa k týmto šťastlivcom aj radím :) a teraz si pekne odsledujem ako to je s prvým bodom práve vďaka strave JJ (či sa nenachladím :)), tak verím, že moje zdravie to riadne pocíti <3. Pred nejakým časom som mala pocit, že "na mňa niečo lezie", ale pocítila som plnú dôveru v proces liečenia, vďaka dobrej strave, pozitívneho myslenia…na druhý deň som bola ako rybička…

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Sencha – japonský zelený čaj

Nápoj bohů, čaj mládí a věčného života. Tyto a další atributy, si tento čaj získal díky své široké škále vlastností. Víte, jak ho správně uvařit a kolik ho...
30
41

Najednou vidím spoustu věcí jasněji (Naďa, 34 let)

Po dvou dětech jsem měla o 10 kg víc, než jsem byla zvyklá. I když jsem se snažila, nešlo to dolů. Přidaly se různé zdravotní problémy jako velikánská únav...