Co vás letos čeká? Kromě osvědčeného jídelníčku s recepty na 6 týdnů od snídaní až po večeře, nákupních seznamů, informačních a motivačních videí, programu osobního rozvoje a detoxu domácnosti máme dvě novinky - videa pro posílení, protažení, detoxikaci a relaxaci s lektorkou Ivonou a psychologickou podporu psychoterapeutky Zuzky.

Shodíme kila, získáme energii

Kromě toho, že upravíme jídelníček, shodíme kila a získáme novou energii, vás čekají úplně nová videa. Na četné žádosti účastníků Podzimního detoxu jsme natočili speciální videa na jarní detox s Ivonou a vzali do party na pomoc se specifickými dotazy psychoterapeutku Zuzku.

Cvičení s lektorkou Ivonou

Detoxikaci organismu, formování postavy a duševní hygienu podpoříme novými videi s Mgr. Ivonou Poběžalovouprofesionální lektorkou jógy a zdravotního pilates. Každý týden vás čeká jedno nové video, ve kterém se naučíte:

➡ jak srovnat postavu
jak se protáhnout
 jak posílit svaly
 jak zpevnit břicho
 jak relaxovat

To vše v 8 praktických a krátkých lekcích, které zvládne opravdu každý. Nebojte se, nebude to dřina. :-)

Psychoterapeutka Zuzka

PhDr. Zuzana Pokorná je profesionální psycholožka a psychoterapeutka, i nadšená členka Klubu Jíme Jinak. Znáte ji z Podzimního detoxu, kde už pomáhala ostatním s jejich trápením. A oporou nám bude i v poradně v Jarní očistě:

➡ jak zvládnout životní kotrmelce
navede vás správným směrem
povzbudí a podpoří vás
pomůže udržet náladu
pomůže najít životní nadhled a lehkos

Je to zkrátka další parťák, na kterého se můžete spolehnout během celého programu.

Osvědčené jídelníčky a nákupní seznamy

V programu vás čekají osvědčené jídelníčky, které už tisícům lidí pomohli zlepšit zdraví, spravit váhu a postavu, zvednout náladu i sebevědomí. I to kuchařské. Malá ukázka toho, co vás čeká:

 • Uhlířina aneb knedlík s cibulkou a tempehem
 • Seitan na asijský způsob
 • Křupavé zeleninové závitky
 • Fazolová pizza
 • Bezlepkové palačinky s houbovou náplní
 • …a spoustu dalších

Oblíbené online vaření

V Jarní očistě zůstává online vaření a vaše jazýčky čeká spousta dobrot. Vše názorně formou videa. Vařit s námi zvládnou i začátečníci a pochutnají si i zarputilí odpůrci zdravé výživy. A co vás čeká za videa?

 • Květáková polévka, fazole na paprice, celozrnné noky a nishime
 • Mungo polévka, sladká zeleninová omáčka, dýňová tempura a presovaná zelenina
 • Bramboračka bez brambor, řepové karbanátky a čočková omáčka
 • Držková polévka, čočková sekaná, šťouchané jáhly se zeleninou a glazované
 • Pikantní thajská polévka, koprová omáčka ze seitanem, placky z rýže
 • Zelňačka, cizrnový kotlík, rýže s bezpluchým ovsem a čerstvý salát

Vezměte do party kamarádku

Ve dvou se to lépe táhne a nám už se rýsuje v programu pěkná partička (někteří jdou do programu už po čtvrté či po páté, tak se těšíme na staré známé). Pokud chcete mít v detox partě svoje kamarádky, pozvěte do očisty taky. Užijeme si to jako každý rok.

 Nasdílejte to kamarádkám

Doporučte stránky a získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení.

Jak to funguje?

Přidejte se do jarní výzvy také

Naučte se krok za krokem základním principům zdravého jídelníčku, objevte chutná a zdravá jídla. Kromě toho vám pomůžeme zorganizovat jarní úklid a najít si čas i sami na sebe.
Těšíme se na vás,
Eva, Ivona a Zuzka

Více o Jarní očistě

Seriál: Jak na jaro

materiály
 • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
 • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
 • Jídelníček ke stažení!
 1. Taky se moc těším, potřebuji trošku obměnu jídel – jedu pořád to samé…. Taky už se těším až dám znovu náš barák do pořádku – už to potřebuje. Až pak začne zahrádka, budu na ni nachystaná!!

  • Přesně, těším se, že udělám pořád doma, protože jak je venku hezky, tak už mi to nejde být doma a něco tam řešit 😃

 2. Ahoj, těším se, jarní očista před několika lety nastartovala proměnu mého jídelníčku a přístupu k jídlu a vaření. Našla jsem si časem svoji cestu, ale teď mám chuť na „přísnou“ fázi.

  • Odpusťte mi nevyžádanou radu :-) Taky, když jsem dříve zdravý jídelníček nedodržovala, tak jsem si říkala, že na sebe musím být víc tvrdá a pak jsem si uvědomila, že je to vlastně naopak, že si tím projevuji vlídnost. Tak teď říkám, že na sebe musím být hodnější nebo poctivější. Vždyť já si to zdravé jídlo přeci nedávám za trest.

  • Já tomu rozumím, Ferdinando, člověk někdy potřebuje hodit zpátky do režimu a najet na lepší stravu 😉 Jak psala Hanka, ono to není přísná verze ve smyslu „a teď si teda neužiju, musím se ovládat a držet“, ale spíš je to odměna, je to radost, pochutnáme si, děláme to pro sebe z lásky k životu a svému tělu ❤

   • To mně ani nenapadlo, brát očistu jako askezi nebo trest, mám asi výhodu, že se do téhle stravy nemusím nutit, není to pro mě omezování, vyhovuje mi úplně přirozeně. Svoji kuchyň jsem za poslední roky řádně očistila od produktů potravinářského průmyslu, ale nevařím jen pro sebe a i když jsem postupně leccos naučila jíst nejen muže a syna, ale i moji devadesátiletou maminku, v běhu dnů zjišťuju, že sama pro sebe nejsem úplně tam, kde je mi dobře. Proto vítám oporu a motivaci a těším se na povzbuzení a novou inspiraci.

    • Tak to je super, že to máš takhle 👍 Já taky nemám pocit, že bychom trpěli nebo si odříkali, ale je to častý postoj, tak jsem to radši uvedla na pravou míru, protože s tím by se 8 týdnů těžko snášelo 😃 Paráda, že maminka a pánové už leccos snědí, to je jistě úleva 👍 Tak to vyladíme, aby jsi byla spokojená a bylo ti dobře. Moc se těším na zprávičky od tebe, jak se daří a co na to případně zbytek rodiny.

 3. Ahoj Eví a holky já jsem straaašnáá ostuda, i přesto že jsem klubák už dva roky, vždycky po čase sklouznu do starých kolejí :((( Nevím proč, prostě ty roky zažité chutě mně vždycky převálcují! a to i přes to že mně tady všechno móc chutná :) a tak mám zase svojí jateční váhu +15kg !!! Ale co je dobré, že i přesto mně to sem vždycky táhne zpátky, no, a tak jsem tady a doufám v sama sebe že to tentokrát už bude na pořád :) Jarní očistu (myslím že už to bude moje třetí :)))) beru jako velký návrat tam kde je mi dobře a už se moc těším :)

 4. Ahoj Evi, mám kurz koupený a moc se těším! Jen se chci zeptat, zda v něm bude třeba něco poupraveno konkrétně pro kojící. Nebo si budu podle sebe upravovat podle toho, co vím že mimču vadí?

  • Ahoj Deni, kojící a těhulky tam mají svoji rubriku, takže základní info budeš mít od nás a samozřejmě si případně můžeš upravit podle potřeby, co mimču sedne, protože to může být velmi individuální. Ale kojící maminky máme v kurzech pořád a není to problém, naopak 😉

 5. Ahoj, me by zajímalo, jestli bude něco jinak, když možná bude jarní očista startovat v záplavách sněhu s teplotami hluboko pod bodem mrazu. Mam chuť se choulit, jist tucnejsi jídla, ten jarní pocit, který byl těsně před tím sněhem úplně zmizel. Jak ho zase nakopnout když mrzne až praští?

  • Ona vždycky začíná, když je ještě hodně chladno, Lucko, takže jsme na to připravení, navíc jídelníček není letní, takže budou samá teplá vařená jídla, který prohřívají a startují metabolismus (to pomáhá těm, co chtějí hubnout) a dodává energii (pomůže těm, co trpí na jarní únavu). Počítáme s tím, že jsme v přechodové fázi a že teplo přijde až v dubnu (i to jeden rok sněžilo) nebo spíše v květnu. Takže v jídelníčku nejsou ochlazující a syrové potraviny nebo jen v rámci kondimentu či posypky. Teď je klidně příležitost jíst ta tučnější jídla, pečené, smažené apod., ale březnu a dubnu bude citlivý žlučník a játra a tam už to chce trochu upravit viz očista.

 6. Dobrý den Evi, chtěla bych se jen ujistit, je jarní očista vhodná pro těhotné? já si myslím, že ano, protože vše důležité dostávám z pestré stravy, je to tak prosím?

 7. Po chvilce hřešení(celý prosinec🤔)jsem od ledna opět na JJ stravě a je mi zase fajn jak fyzicky tak psychicky.Těším se na jarní očistu,na nové recepty a na vás děvčata.Už aby bylo jaro☺️

 8. Já mám tento týden narozeniny, takže si trochu hřeším, včera párky, dnes obložený chlebíček se zákuskem…ale jinak jsem poctivá. Na oslavu plánuju dort ala řepové brownies, tak jsem zvědavá, co na to řeknou děda s babi. Spoléhám i na to, že mě Jarní očista zase navede do správných kolejí, tak si teď tak trošku mlsám „zakázané ovoce“. Krásně načasováno, jupíí.

 9. Těším se! Před rokem byla jarní očista jeden ze způsobů, jak se nezbláznit z karantény a práce z domova. Naučila jsem se za ten rok spoustu věcí, čistím tělo, každé ráno zvládám polévku, umím péct bez cukru… a hlavně mám daleko větší kontrolu nad svým jídlem i žízní, umím si bez prášků pomoct od pálení žáhy, upravila se mi výrazně alergie i ekzémy. Tak jsem zvědavá, kam se to posune. Kafe jsem teda zatím neobětovala, ale třeba sladkosti, čokoládu a mléko jo! A těším se na cvičení, chce to změnu :-)

  • Vítej zase v partě, Evi, těším se na tebe. To jsou velké pokroky, to je paráda. „Kafe jsem zatím neobětovala“ 😃😃 Co není, může přijít 😉

 10. Já se tak těším! Jdu do jarní očisty poprvé, zdravou výživou se zabývám dlouho, ale až nyní s JJ mi to dává vše smysl. Já si jen myslela, že jíme zdravě. Podle receptů JJ jsem zkoušela už pár jídel a vždy to mělo úspěch, ale je těžké vařit takto, když mám zažité jiné vzorce stravování a nemám ani všechny suroviny, něco ani neznám. Takže se těším na očistu, že vaření dostane řád a naučím se myslet podle JJ. Navíc jídla podle JJ chutnají i synovi (4,5 let), ale hlavně i manželovi, a to je co říct. A když vidím, co vše nás v programu čeká, no waw! Máme se na co těšit. Už teď velké díky!!!!! Dita

  • Dito, to je skvělé, že to kluci jedí, to se je sen mnoha matek a manželek, takže to je veeeeelká výhoda, to bude o to snazší! 👍👍 Těším se na viděnou v programu!

 11. Uauu, tak nejen nové cvičení s Ivonkou, ale podařilo se navázat bližší spolupráci i se Zuzkou?! No to je skvělá zpráva, v podzimním detoxu byl pro mě každý její příspěvek moc zajímavý a často i dost nakopávací, tak už se těším ;-)

 12. Zobrazit všech 26 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekKdo zhubne, kdo přibere a komu se váha nehne?
Další článekPlněné pečené batáty zapečené s tofu