Domů >

Přestaňte si vyrábět nemoc

Každý z nás je denně vystaven znečištěnému vzduchu, zpracovaným potravinám, chronickému stresu, nedostatku spánku a dalším záležitostem, které zatěžují náš organismus.

Nemocná civilizace

Obchody přeplněné nesčetnými druhy potravin a potravinářských produktů symbolizují blahobyt. Můžeme nakupovat potraviny a speciality z celého světa, globalizace trhu dosáhla obrovských rozměrů. K tomu přispívají technické vymoženosti a výdobytky vědy, které nám sice zjednodušují život, ale mnohdy představují zátěž pro naše zdraví. Tím vším jsme narušili naší životní rovnováhu, která se vytvářela po staletí. Hektickému životu a probíhajícím změnám se naše tělo nestačilo přizpůsobit. To vše s sebou přináší nemoci, bolest a trápení. Náklady na léčbu chorob vyvolaných hektickým životním stylem a konzumací nezdravých potravin nejsou malé a neustále stoupají. To se netýká jen naší zdravotní pojišťovny, ale také nás samotných. V mnoha případech jsou nemoc a užívané léky vážným zásahem do rodinného rozpočtu. Nebylo by lepší utrácet peníze za kvalitní jídlo než za léky? Nebylo by lepší naplno si užívat života? 

Daň za luxus a pohodlí

Zdá se to být až příliš prosté: abyste dosáhli trvalého zdraví, přestaňte si jednoduše vyrábět nemoc. Většinu nemocí lze ovlivnit tím, co jíme a pijeme, s jakými chemikáliemi přicházíme do styku, kolik pohybu si dopřáváme, čím zaměstnáváme svou mysl, jaké léky užíváme a tak dále. Je šokující, že většina lidí se ke svému zdraví (a životu) chová lhostejně a nezodpovědně. Nesnaží se ve svém životě něco změnit, a proto není divu, že je dříve či později postihne některá z nemocí jako je alergie, obezita, cukrovka, cirhóza jater, kardiovaskulární nemoci, rakovina, deprese, Parkinsonova choroba a další. Těmto nemocem se trefně říká CIVILIZAČNÍ, protože pramení z nemocné společnosti i celé civilizace. Civilizační nemoci jsou celosvětově zodpovědné za téměř tři čtvrtiny všech úmrtí. Srdeční choroby a vysoký krevní tlak se šíří jako epidemie a tvoří polovinu všech úmrtí. Pravdivý je výrok ruského lékaře I. P. Něumyvakina:Nemoc není osud, je to pouze stav organismu, a ten můžeme měnit.” 

Tomu, jak se pomocí správné stravy vyhnout civilizačním chorobám, se věnujeme také ve videoseriálu Strava a civilizační choroby.

Začněte si vyrábět zdraví!

Každý den, v závislosti na tom, jak se chováme, se buď přibližujeme nebo vzdalujeme nemoci. Cestou, jak zastavit „výrobu“ nemoci, je usilovat o to, co nás od nemoci vzdaluje a míří ke zlepšení zdraví. Jakmile svému tělu dodáme kvalitní jídlo, čerstvé sezónní ovoce a zeleninu, dopřejeme častý pobyt v přírodě a pravidelný pohyb, dostatek odpočinku a spánku, pozitivně naladíme svojí mysl a vzdáme se všech neřestí (kouření, alkohol), zastavíme všechny nemoci. Navíc aktivujeme léčivé procesy, které nás dovedou k celoživotnímu zdraví. Je to jednoduchý způsob, jak si začít vyrábět zdraví namísto nemoci. 

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Zaměřuji se na zdravý životní styl, výživu a kvalitu potravin. Také se věnuji zdravotní problematice a alternativním metodám léčby. Jsem autorkou řady knih, které se zabývají tím, jak zdravě a spokojeně žít.

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Nenechte se zabít cukrem. Mlsejte zdravě!

Lidský organismus má v sobě zakódovanou potřebu rovnováhy a právě cukr je nebezpečný narušitel, který má na svědomí celou řadu zdravotních problémů. Trvalý...
7
3

6 důvodů, proč přestat pít slazené nápoje

Podívejte se, kolik cukru obsahují vaše oblíbené nápoje a co vše způsobují vašemu zdraví! Fanta, Coca cola, Kofola, Red bull, Sprite a další podle vědců ro...
45
23

10 důvodů, proč se vyhnout cukru i na Vánoce

Důvodů, proč se vyhnout bílému cukru a všem jeho průmyslovým kamarádům, je mnohem víc. Těchto 10 však už i lékaři a vědci považují za evidentní a dokáží v ...
19
5

4 rizika konzumace smažených hranolek a jak je zdravě nahradit

Pokud si ještě stále dáváte na jídlo hranolky, je na čase si přečíst, co vše mohou hranolky ve vašem těle napáchat za škody.
159
5

5 způsobů, jakým stres způsobuje tuk na břiše a co s tím

Asi to známe všichni: jíme zdravě, hýbeme se, ale i přes se nás tuk okolo břicha drží jako klíště a ne a ne dolů. Proč? Tělo nás tímto upozorňuje, že naše ...
klub
29
14

Jste element ZEMĚ? Zjistěte, jací jste a jak se dostat do rovnováhy

Jste element země? Zjistěte, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, emocionální příznaky nerovnováhy vašeho elementu, které nemoci vás mohou trápit, kterému...