Každý z nás je denně vystaven znečištěnému vzduchu, zpracovaným potravinám, chronickému stresu, nedostatku spánku a dalším záležitostem, které zatěžují náš organismus.

Nemocná civilizace

Obchody přeplněné nesčetnými druhy potravin a potravinářských produktů symbolizují blahobyt. Můžeme nakupovat potraviny a speciality z celého světa, globalizace trhu dosáhla obrovských rozměrů. K tomu přispívají technické vymoženosti a výdobytky vědy, které nám sice zjednodušují život, ale mnohdy představují zátěž pro naše zdraví. Tím vším jsme narušili naší životní rovnováhu, která se vytvářela po staletí. Hektickému životu a probíhajícím změnám se naše tělo nestačilo přizpůsobit. To vše s sebou přináší nemoci, bolest a trápení. Náklady na léčbu chorob vyvolaných hektickým životním stylem a konzumací nezdravých potravin nejsou malé a neustále stoupají. To se netýká jen naší zdravotní pojišťovny, ale také nás samotných. V mnoha případech jsou nemoc a užívané léky vážným zásahem do rodinného rozpočtu. Nebylo by lepší utrácet peníze za kvalitní jídlo než za léky? Nebylo by lepší naplno si užívat života? 

Daň za luxus a pohodlí

Zdá se to být až příliš prosté: abyste dosáhli trvalého zdraví, přestaňte si jednoduše vyrábět nemoc. Většinu nemocí lze ovlivnit tím, co jíme a pijeme, s jakými chemikáliemi přicházíme do styku, kolik pohybu si dopřáváme, čím zaměstnáváme svou mysl, jaké léky užíváme a tak dále. Je šokující, že většina lidí se ke svému zdraví (a životu) chová lhostejně a nezodpovědně. Nesnaží se ve svém životě něco změnit, a proto není divu, že je dříve či později postihne některá z nemocí jako je alergie, obezita, cukrovka, cirhóza jater, kardiovaskulární nemoci, rakovina, deprese, Parkinsonova choroba a další. Těmto nemocem se trefně říká CIVILIZAČNÍ, protože pramení z nemocné společnosti i celé civilizace. Civilizační nemoci jsou celosvětově zodpovědné za téměř tři čtvrtiny všech úmrtí. Srdeční choroby a vysoký krevní tlak se šíří jako epidemie a tvoří polovinu všech úmrtí. Pravdivý je výrok ruského lékaře I. P. Něumyvakina:Nemoc není osud, je to pouze stav organismu, a ten můžeme měnit.“ 

Tomu, jak se pomocí správné stravy vyhnout civilizačním chorobám, se věnujeme také ve videoseriálu Strava a civilizační choroby.

Začněte si vyrábět zdraví!

Každý den, v závislosti na tom, jak se chováme, se buď přibližujeme nebo vzdalujeme nemoci. Cestou, jak zastavit „výrobu“ nemoci, je usilovat o to, co nás od nemoci vzdaluje a míří ke zlepšení zdraví. Jakmile svému tělu dodáme kvalitní jídlo, čerstvé sezónní ovoce a zeleninu, dopřejeme častý pobyt v přírodě a pravidelný pohyb, dostatek odpočinku a spánku, pozitivně naladíme svojí mysl a vzdáme se všech neřestí (kouření, alkohol), zastavíme všechny nemoci. Navíc aktivujeme léčivé procesy, které nás dovedou k celoživotnímu zdraví. Je to jednoduchý způsob, jak si začít vyrábět zdraví namísto nemoci. 

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekŘebříček na jarním talíři
Další článekČoko piškoty s náplní (bezlepkové)