Domů >

Přestaňte si vyrábět nemoc

Každý z nás je denně vystaven znečištěnému vzduchu, zpracovaným potravinám, chronickému stresu, nedostatku spánku a dalším záležitostem, které zatěžují náš organismus.

Nemocná civilizace

Obchody přeplněné nesčetnými druhy potravin a potravinářských produktů symbolizují blahobyt. Můžeme nakupovat potraviny a speciality z celého světa, globalizace trhu dosáhla obrovských rozměrů. K tomu přispívají technické vymoženosti a výdobytky vědy, které nám sice zjednodušují život, ale mnohdy představují zátěž pro naše zdraví. Tím vším jsme narušili naší životní rovnováhu, která se vytvářela po staletí. Hektickému životu a probíhajícím změnám se naše tělo nestačilo přizpůsobit. To vše s sebou přináší nemoci, bolest a trápení. Náklady na léčbu chorob vyvolaných hektickým životním stylem a konzumací nezdravých potravin nejsou malé a neustále stoupají. To se netýká jen naší zdravotní pojišťovny, ale také nás samotných. V mnoha případech jsou nemoc a užívané léky vážným zásahem do rodinného rozpočtu. Nebylo by lepší utrácet peníze za kvalitní jídlo než za léky? Nebylo by lepší naplno si užívat života? 

Daň za luxus a pohodlí

Zdá se to být až příliš prosté: abyste dosáhli trvalého zdraví, přestaňte si jednoduše vyrábět nemoc. Většinu nemocí lze ovlivnit tím, co jíme a pijeme, s jakými chemikáliemi přicházíme do styku, kolik pohybu si dopřáváme, čím zaměstnáváme svou mysl, jaké léky užíváme a tak dále. Je šokující, že většina lidí se ke svému zdraví (a životu) chová lhostejně a nezodpovědně. Nesnaží se ve svém životě něco změnit, a proto není divu, že je dříve či později postihne některá z nemocí jako je alergie, obezita, cukrovka, cirhóza jater, kardiovaskulární nemoci, rakovina, deprese, Parkinsonova choroba a další. Těmto nemocem se trefně říká CIVILIZAČNÍ, protože pramení z nemocné společnosti i celé civilizace. Civilizační nemoci jsou celosvětově zodpovědné za téměř tři čtvrtiny všech úmrtí. Srdeční choroby a vysoký krevní tlak se šíří jako epidemie a tvoří polovinu všech úmrtí. Pravdivý je výrok ruského lékaře I. P. Něumyvakina:Nemoc není osud, je to pouze stav organismu, a ten můžeme měnit.” 

Tomu, jak se pomocí správné stravy vyhnout civilizačním chorobám, se věnujeme také ve videoseriálu Strava a civilizační choroby.

Začněte si vyrábět zdraví!

Každý den, v závislosti na tom, jak se chováme, se buď přibližujeme nebo vzdalujeme nemoci. Cestou, jak zastavit „výrobu“ nemoci, je usilovat o to, co nás od nemoci vzdaluje a míří ke zlepšení zdraví. Jakmile svému tělu dodáme kvalitní jídlo, čerstvé sezónní ovoce a zeleninu, dopřejeme častý pobyt v přírodě a pravidelný pohyb, dostatek odpočinku a spánku, pozitivně naladíme svojí mysl a vzdáme se všech neřestí (kouření, alkohol), zastavíme všechny nemoci. Navíc aktivujeme léčivé procesy, které nás dovedou k celoživotnímu zdraví. Je to jednoduchý způsob, jak si začít vyrábět zdraví namísto nemoci. 

A co dále? Blíží se čas na jarní detox!

Pokud vám po zimě chybí energie, trápí vás únava nebo máte kila navíc, pojďte s tím něco udělat. Nenecháme vás v tom a hážeme záchranné lano! 😊 Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček i postavu a zase bude dobře.

Zaměřuji se na zdravý životní styl, výživu a kvalitu potravin. Také se věnuji zdravotní problematice a alternativním metodám léčby. Jsem autorkou řady knih, které se zabývají tím, jak zdravě a spokojeně žít.

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Nenechte se zabít cukrem. Mlsejte zdravě!

Lidský organismus má v sobě zakódovanou potřebu rovnováhy a právě cukr je nebezpečný narušitel, který má na svědomí celou řadu zdravotních problémů. Trvalý...
3

6 důvodů, proč přestat pít slazené nápoje

Podívejte se, kolik cukru obsahují vaše oblíbené nápoje a co vše způsobují vašemu zdraví! Fanta, Coca cola, Kofola, Red bull, Sprite a další podle vědců ro...
10
21

10 důvodů, proč se vyhnout cukru i na Vánoce

Důvodů, proč se vyhnout bílému cukru a všem jeho průmyslovým kamarádům, je mnohem víc. Těchto 10 však už i lékaři a vědci považují za evidentní a dokáží v ...
3
5

4 rizika konzumace smažených hranolek a jak je zdravě nahradit

Pokud si ještě stále dáváte na jídlo hranolky, je na čase si přečíst, co vše mohou hranolky ve vašem těle napáchat za škody.
10
1

Návod, jak v dnešní době vybírat zdravé potraviny

Přibývá důkazů, že kvalita potravin má na nás mnohem zásadnější zdravotní dopad než poměr jednotlivých makroživin. Konzumace vysoce zpracovaných potravin v...
2
6

Toto vám v porodnici neřekli: přirozený porod vs. císařský řez

Přirozený porod je pro dítě takovým prvním “očkováním”. V porodních cestách získá důležitý mikrobiom od matky, který ho chrání před nemocemi. P...