Domů > Magazín > Blog

Shodila jsem 5 kilo za 10 dní

Kolik zhubnu, když se přidám do podzimního programu? Jak rychle shodím? Potřebuji nutně shodit 6 kilo, jak dlouho to bude trvat? Takové a podobné dotazy nám teď před otevřením kurzu Vánoce jinak chodí denně. Já shodila při změně jídelníčku 5 kilo během 10 dní. Tehdy to byl pro mě hotový zázrak. Ještě větší však byl, že hubnutí nebylo to hlavní, co mě potkalo.

Kolik zhubnete zrovna vy

V souvislosti se všemi těmi emaily, co jste nám zaslali, musíme jen konstatovat, že jako všechno, i hubnutí je velmi individuální záležitost. Kolik a jak rychle shodíte právě vy, to my dvě dopředu skutečně nevíme. Víme jen, že pokud máte co shazovat, půjde to dolů. Jak rychle, to závisí na tom, jakou životosprávu vedete a v jakém stavu váš organismus je. Výsledky účastníků každý rok dokazují, a naše zkušenost je stejná, že tělo se při dobré životosprávě dostane do rovnováhy. Hubeňouři se zakulatí a boubelky splasknou. Každému právě tolik kilo nahoru nebo dolů, kolik potřebuje. Někomu se to povede za pár dní, někomu za pár týdnů. Když má někdo deset a víc kilo nadváhy, odstartuje změnou jídelníčku v kurzu cestu ke štíhlé linii, která může trvat i několik měsíců. Já měla to ohromné štěstí, že jsem pořádný kus těla odložila během nečekaně krátké doby.  A za tu dobu se stalo mnohem víc zázraků než je to, že jsem viditelně splaskla.

Bylo potřeba nasadit přísný jídelníček

Když jsem začala vařit první příkrmy pro prvorozenou dcerku, jedla jsem to automatiky s ní. Ale miminkovská strava nebyla nic uspokojivého pro kojící, mlsnou matku, takže jsem k obilným kaším se zeleninou přidávala kdeco. Její strava byla bez luštěnin, nemastná a neslaná. Já byla vyčerpaná a honily mě chutě, takže jsem se dojídala sušenkami, chlebem, vším možným. Nebylo ale možné si nevšimnout, jak každé jedno jídlo připravené pro dcerku mi dělalo okamžitě dobře. A váha šla dolů. Jakmile jsem si však dala něco s mlékem, pečivo nebo něco sladkého, šla zase nahoru. Nasadila jsem do boje s váhou hned po šestinedělí cvičení, ale ani po mnoha měsících to nebylo znát. Pochopila jsem, že bude potřeba přísnější jídelníček a že cvičením to nebude, protože víc cvičit už jsem ani nemohla.

Deset dní to vydržím

Aniž jsem si tehdy uvědomovala kouzlo deseti dnů během kterých se vymění v těle krev, sama jsem si stanovila tuhle hranici. Deset dní to vydržím, řekla jsem si. Najela jsem na jídelníček àla Jíme Jinak, a pak jen s úžasem sledovala, jak mě ubývá. Když se blížil desátý den diety, měla jsem dole 5 kilo. To byl pro mě úžasný a hlavně zcela neočekávaný výsledek. Po roce cvičení jsem měla dole jen jedno! A teď jsem polehávala na gauči, protože mě děsně bolelo v kříži a cvičit jsem nemohla. Pouhou úpravou jídelníčku jsem shodila za pár dní víc než po roce námahy ve fitku!

Žádné trápení, žádný hlad

Snad největší překvapení pro mě samotnou tehdy bylo, že vlastně vůbec netrpím, nemám hlad, a přesto pořád hubnu. Po letech odříkání, kdy se mi vždy podařilo shodit dočasně pár kilo jen díky přísné (a hlavně dlouhodobě neudržitelné) dietě, byl tohle dietní ráj. Navíc jsem objevila spoustu do té doby neznámých surovin a chutí. Vyloženě jsem si to užívala. Vařila jsem, ačkoli jsem to vůbec neuměla. Měla jsem v kuchyni zmatek a nepořádek, ale byla jsem nadšená. Ubývala mi kila a přibývala mi síla. Netrpěla jsem hlady a zmizely šílené chutě na sladké. To je přesně ono! Takhle potřebuju jíst! Tehdy jsem objevila svojí Ameriku.

Není to jen o hubnutí

Ačkoli jsem výživu a zdraví studovala od puberty, protože jsem hledala ten správný lék pro svoje problémy, neuměla jsem si představit, že i mě by mohla změna jídelníčku tolik pomoci. Nepochybovala jsem, že jídlo je důležité, roky jsem jedla jinak než všichni kolem mě. Ale také jsem přes 30 let poslouchala, že tyhle problémy mám genetické, tyhle vady vrozené, tato omezení daná mým zdravotním stavem, tohle je onkologické, tohle neléčitelné, buď ráda, že si dojdeš na záchod apod. Takže když jsem změnila jídelníček, tak mojí první motivací bylo skutečně hubnutí, zdraví jsem se domnívala že držím na té nejlepší možné úrovni v rámci svých daných možností. Jaké bylo moje překvapení, že mě při změně jídelníčku přestala bolet záda, hlava, zmizela chronická rýma, akné, pokašlávání, bolesti při menstruaci, gynekologické potíže hematologické potíže, urologické potíže a nespočet dalších chronických trablů. To už je námět spíš na knihu než na článek a za ty roky je to u nás na webu a na kurzech i dost obehraná písnička, takže vás s tím nebudu zatěžovat.

Fakt to jde

Mojí hlavní motivací k sepsání tohoto článku bylo ujištění těch, kdo nám píší dotazy, zda si myslíme, že i ony během pár týdnů mohou zhubnout, že to fakt jde. Mě stačilo 10 dní k prvnímu velkému odlivu nadváhy. Moje překyselené tělo nejspíš zadržovalo hodně vody, proto to šlo tak rychle. A protože jsem měla skutečně co shazovat, tak jsem u tohoto jídelníčku zůstala a postupně se zbavila i zbývajících kil a neduhů. Program Vánoce jinak je na 9 týdnů a výsledky účastníků hovoří samy za sebe. Štíhlejší ženy, které mají jen pár nadbytečných špíčků kolem stehen, boků, zadečku nebo bříška shodí 2 – 5 kg, silnější klidně 10 kg. Kdo nemá co shazovat, váhu si udrží a nebude se na podzim zbytečně nabalovat, jak se jinak přirozeně děje (dříve lidé potřebovali tukové zásoby, aby vůbec přežili). A kdo je hubený až moc, má šanci se pořádně stravovat a dodat tělu, co mu chybí. Nezapomeňte, že podzim je ideální doba pro doplnění minerálů a naše strava je na ně víc než bohatá. Jíst dobře se tedy vyplatí všem, štíhlý, tlustým i hubeným. Navíc program Vánoce není jen o jídle a hubnutí, jak jste ale jistě už dávno pochopili.

Tolik tedy k vašim dotazům, omlouváme se, že nestíháme odpovídat individuálně. Snad si každý v tomto příspěvku najde odpověď na svojí otázku, pokud jste nám ji zaslali a my vám neodpověděly.

Pokud se k nám příští týden přidáte, budeme se těšit na viděnou v kurzu,

Eva

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Eva říká, že když budete zase dobře jíst jako před dovolenou, kila sama odejdou.

Ahoj děvčata, já taky teď musím znovu zabojovat, byla jsem na dovolené na Korsice s přáteli z výtvarného kurzu a tam spousta pečiva, které já doma téměř nejím, ale tam mi nic jiného nezbývalo, večerní vysedává při vínečku, přibrala jsem 4 kg z těch pěti, které jsem shodila v jarní očistě. Jsem z toho nešťastná, ale myslím, že to snad bude jen voda a hned najíždím na JJ. Já jsem bohužel z lidí, kteří velmi snadno přiberou a tam nebyla žádná možnost si něco připravit. Rozjela jsem se a teď budu hodně, hodně brzdit. Tak mi držte palce.

Ukázat další komentáře