Domů > Magazín > Blog

Vakuovací nádoby – pomocníci pro delší uchování potravin s velkou slevou

Jak skladovat uvařené obilí nebo luštěniny? Jak prodloužit trvanlivost dezertu, který nestihnete sníst celý? A jak uchovávat domácí rostlinná mléka, abychom je mohli používat víc dní? Výborným pomocníkem pro zdravé vaření jsou vakuovací nádoby. Registrovaní čtenáři mají slevu 10 % a členové klubu JJ mají nadstandardní slevu!

Vakuovací systémy udrží jídlo čerstvé delší dobu

Jak to funguje?

Vakuovací nádoby s pumpičkou fungují tak, že odstraní vzduch (který napomáhá růstu bakterií a oxidaci – tj. potraviny schnou, dřevnatí, žloutnou, ztrácejí na čerstvosti, chuti i nutričních vlastnostech) a vytvoří tak optimální podmínky pro skladování potravin po dlouhou dobu při zachování původních vlastností. To je i důvod, proč například kupované uzené tofu nebo tempeh vydrží pár dní bez lednice, právě díky vakuaci.

My vakuovací systémy používáme i při cestování. Dobře zavakuované karbanátky vydrží i 3 dny bez lednice.

Vakuovačka nebo vakuovací nádoby se hodí když:

 • bydlíte sami,
 • vaříte si jen pro sebe (zbytek rodiny jí klasicky),
 • často cestujete,
 • vaříte větší množství jídla a potřebujete ho uchovat,
 • připravujete si zeleninu na snídani při večeři,
 • vyrábíte domácí rostlinná mléka, smetany, sýry, jogurty a další čerstvé potraviny,
 • potřebujete uchovat pomazánky a dezerty,
 • nestíháte vše sníst,
 • často se vám kazí ovoce a zelenina (sesychá, žloutne),
 • nechcete jídlo vyhazovat,
 • chcete křupavé a čerstvé ovoce a zeleninu,
 • chcete šetřit čas i peníze.

Systém Vacucraft

Na co lze Vacucraft použít:
– smoothie a šťávy
– dezerty, dorty, buchty, granoly aj.
– placky, karbanátky, pizzy
– uvařené obiloviny
– uvařené luštěniny
– zbytky od snídaně, oběda, večeře
– ovoce, zelenina
– rostlinné i klasické jogurty, sýry
– pomazánky, dipy
– ovocné a zeleninové saláty
– semínka a ořechy (např. vlašské, které rychle žluknou), len

Na trhu existují různé druhy vakuovacích nádob a vakuovacích mašinek. My doma používáme systém Vacucraft. Misky jsou vyrobeny z prakticky nezničitelného plastu TRITAN™ a borosilikátového skla. Tyto nádoby jsou trvanlivé, odolné a bezpečné pro vaše potraviny, víko z BPA free nezničitelného plastu a k tomu pumpička. Vše se snadno čistí i používá, tekutiny nevytékají. Stačí nádobu uzavřít víkem, umístit vakuovou pumpičku na horní část víka, několikrát zapumpovat a hotovo. Stisknutím ventilku na víku se pak snadno uvolňuje vakuové těsnění a otvírá víko.

Nejvíce se nám systém osvědčil na uchování uvařených obilovin, luštěnin, pomazánek, dezertů, ovoce a zeleniny (zůstávají křupavé, nekazí se a nemění barvy a strukturu), případně i zbytků kaší, polévek nebo jiných dobrot.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Domluvili jsme pro vás s firmou Traminal skvělou slevu na tyto vakuovací systémy Vacucraft, ale také na další praktické kuchyňské pomocníky, více info v rámečku níže.

Členové klubu Jíme Jinak mají nadstandardní slevu [přihlaste se] na výrobky značky Vacucraft (platnost do 31.10.2020) a dále na značky Kuvings (odštavňovače, fermentor, výrobník sýrů, jogurtovač), Ankarsrum (kuchyňský robot), Eaziglide (nepřilnavé nádobí) Berkey (filtr na vodu) a Yden (sušičky) v e- shopu www.traminal.cz. [přihlaste se].

Členové klubu Jíme Jinak mají mimořádnou slevu [přihlaste se] na značku Vitamix (mixér) v e-shopu www.traminal.cz. [přihlaste se].

Na ostatní značky mají členové slevu 10 % v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj klubácký email a kód: [přihlaste se].

Výhoda pro registrované uživatele

Registrovaní čtenáři mají slevu 10% slevu na celý sortiment v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj registrační email a kód: [přihlaste se].

Upozornění
Slevy jsou platné pouze na webu www.traminal.cz a pouze na zboží (tzn. že neplatí na náhradní díly, příslušenství, na zboží ve výprodeji či zboží v akci). Sleva platí pouze pro členy Klubu, ne pro přátele a rodinné příslušníky. Sleva platí do odvolání.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Vladimír
18. 1. 2021

Je možné vákuovat hotový pickles?

Ahoj, je možné zavakuovat teplé jídlo a dát ho asi tak na 4 hodiny do trouby (jen na 50 stupňů), aby se udrželo jídlo teplé? Potřebuju nějak vyřešit to, že se zelenina nesmí ohřívat. Vzduch tam nebude, jídlo nevychladne… Skleněným miskám by trouba vadit neměla… Co myslíte, šlo by to? :-)

Ukázat další komentáře