Domů > Magazín > Blog

Z každé procházky trochu zeleniny

Mám obrovskou radost. Jaro je v plném proudu, sluníčko krásně hřeje a z každé procházky si doneseme domů něco čerstvého zeleného. Děti to baví sbírat a já mám zdarma zeleninu v bio kvalitě :-)

Dnešní úlovek vidíte na fotce. Takhle to vypadalo, když jsem se chystala pustit do vaření. Hromady žabince ptačince, kopřiv, bršlice kozí nohy a sem tam nějaká pampeliška a jitrocel.

A jaká z toho byla dobrota k jídlu! Nebojte, chystám recept. Pro zatím jen přidávám foto, abyste nabrali inspiraci a chuť se podívat, co roste kolem vás.

Mluvila jsem včera s Biotetou Drahuškou zrovna, když jsme byly zase na kopřivách. Líčila mi, že zrovna našla v lese nějaké moc dobré lístečky a udělala z nich výtečný špenát. Jsme stejně postižené – jak to venku roste, chceme aspoň část té nádherné zeleně sníst :-)

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů?

Sezóna plavek se blíží. Letos to nebude strašák, připravíme se. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za dva týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Pro nadšené sběračky mám perfektní odkaz a to makrob.cz a tam najdete divoké byliny v plné kráse,vysvětlivky co a jak sbírat a jak upotřebit v kuchyni a jsou tam i pěkné obrázky ,tedy fota .A kdo se chce ještě více zdokonalit ,tak jeďtě příští rok k Mikušíkům do Skryjí na Křívoklátsku na Honzu Vopršala a jeho divokou zeleninu.Absolvolali jsme to letos s Kristýnkou a babičkou Slávinkou a byl to vskutku krásný víkend,plný inspirací a nové vlny tvoření. Já jsem si letos už nasušila květ pampelišky a kopřivu a to na sluníčku,aby jsem si ho trochu dala stranou i na zimu a teď nám to v kuchyni krásně voní. Tak pa pa,čeká na mě a Kristýnku čajík z hluchavky a jitrocele – jen pár doušku pro chuť a krásný závěr báječného obyčejného dne……………………..

Eliška
7. 4. 2016

Skvělé, děkuju moc za odkaz. Hned vytisknu. Přišlo to jako na zavolanou. Je krásné, že takovou úžasnou příručku lze na internetu nalézt. Ať žije jaro!

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Jarní kuskus s ředkvičkou a divokou zeleninou

Do jarního kuskusu můžete přidat všechno, co zrovna kolem raší. V tom našem je pořádná porce kopřivy, bršlice a česnáčku. Jídlo je raz dva hotové a velmi c...

Salát s kuskusem, fazolemi a kopřivou

Kamarádka tomuto jídlu, které u nás ochutnala, říkala večeře pro sportovce. Rychle hotové, plné bílkovin, syté a přitom netlačí v břiše. Pro mě je to jedna...

Posilte imunitu lepším jídelníčkem

Přebytky po zimě, kdy jsme se méně hýbali, nepřiměřeně jedli, měli horší životosprávou, máme uložené. Tento odpad musí pryč a tělo se snaží čistit – ...