Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Akce Jíme jinak na léto

Přes původní plán letos nic neorganizovat vznikla báječná akce s programem, kde si najde něco zajímavého každý. Bude se zdravě jíst, cvičit, meditovat, radovat a užívat léta. Bude to v krásném areálu v podhůří Orlických hor. Pro děti bude připraven tábor, aby mohli rodiče jít na workshopy a přednášky. Jak to vlastně vzniklo?

Nechtěly jsme dělat žádné akce

Nedávno se na stránkách vedla diskuse o nějaké letní akci. O společné chalupě, kde bychom se střídali ve vaření a hlídání dětí. Navrhovali jste všechno možné včetně tábora pro děti. Jenže my jsme letos s Helčou nechtěly dělat žádné kurzy ani jiné náročné akce.  Helča má kojence, já všetečné batole a k tomu máme ještě dvě starší děti a žádné hlídání. Kurzy a podobné akce pro lidi jsou časově, finančně i energeticky velmi náročné. Kdo nezkusil něco podobného zorganizovat, nepochopí, to už jsme pochopily :-). Jana s Biotetou s námi jeden takový kurz absolvovaly a dodnes na něj vzpomínají. Všechny jsme se nadřely…

David se nedal odradit

Takže jsme tvrdošíjně odmítaly kdeco a vyhýbaly se organizování čehokoli. To by se ale býval byl nesměl ozvat David Jakubec z Apartmánů na Vršku. Známe se díky našim stránkám, a vy ho znáte z příběhu jeho rodiny. Přijel a nadšeně líčil, v jak krásném místě pracuje, že vedení společnosti by bylo ochotné se přizpůsobit našemu vaření a pustilo by do kuchyně naše lidi a že nám pomůže s organizací on i jeho žena Andrea. Nejdřív se nám do toho moc nechtělo, ale on se nedal odradit a trval na možnosti to prodiskutovat. Když jsme se daly do jednání s jeho nadřízenými a když jsem si jela místo omrknout osobně, daly se věci do pohybu.

Málem jsme skončily kvůli ceně

Málem jsme ale skončily hned na samém začátku. David nelenil, přejel kus republiky a dorazil k nám na Sázavu se ženou, se synem a s ceníkem. Vzaly jsme kalkulačku a začaly počítat. Zkušenosti s nákupem surovin a počtem odpracovaných hodin v kuchyni máme bohaté, tak jsme připočetly k jídlu ještě potřebný personál, přidaly cenu za ubytování a pronájem společenských prostor….a vyšlo nám šílené hausnumero. A to jsme nezapočítaly ještě ani korunu pro případné lektory a hosty, o našich nákladech ani nemluvě. No jo, je to tam krásné, to jsme viděly na fotkách i na webu. Ale kdo by tohle zaplatil? S akcí se to pěkně nahnulo hned na samém začátku. Ale vedení areálu nám vyšlo ohromně vstříc a nakonec se podařilo udělat super cenu, do které se vejde i úžasný program. S rozpočtem a dobrou náladou jsme začaly dávat dohromady přednášející.

stažený soubor

Osobně jsem to jela omrknout

Pro jistotu jsem se vypravila ještě zkontrolovat situaci osobně, abychom nekoupily zajíce v pytli. Znáte to, na fotkách vypadá často ubytování krásně, ale v praxi to tak bezvadné nebývá. Potřebovala jsem vidět ubytování a kuchyň. Jenže jsme měly tolik práce s jarní očistou, že se mi ani nikam jezdit nechtělo. Taky to mám tři hodiny cesty tam a tři zpět, takže jsem litovala předem každé hodiny strávené cestou. Byl to ale nakonec jeden z nejhezčích dnů, jaké jsem během celého postního období zažila. Jestli jsem si plánovala si odpočinout, vyspat se, meditovat, cvičit, číst si apod., tak díky návštěvě Apartmánů na vršku se mi to konečně povedlo. A navíc, je to tam hezčí než na fotkách!

Príma zážitek

Příjemné bylo vlastně už samotné opuštění domova. Manžel zůstal doma s dcerami, já si sbalila tašku s pár drobnostmi a knížkou a sedla na vlak. To byl geniální nápad! Místo ztracených třech hodin v autě jsem měla tři hodiny volna a mohla si číst. V kuse! Přečetla jsem celou knížku během cesty tam a zpět! Navíc jsem se mohla slušně obléknout a vydržela čistá až do večera. Žádné opatlané ručičky na mých kalhotách či tričku. Místo obligátního batohu s náhradním oblečením, pitím, plínkama apod, se kterým se denně pohybuji mezi domovem, kroužky, obchodem, lesem, parkem a hřištěm, jsem jela s dámskou taškou. Na třech přestupech jsem potkala spoustu milých lidí a v Ústí nad Orlicí mě čekal David s vozem. Po dlouhé době jsem si zase připadala jako dospělá svéprávná ženská bytost. Mé nadšení možná pochopí jen matky malých dětí :-) 

stažený soubor (6)

Po prohlídce areálu bylo jasné, že tady ta akce bude! Navíc jsem měla možnost mluvit se členy rodiny, kteří areál provozují. I to sehrálo významnou roli. Od kuchařky, přes správce až po manažerku a majitele samí příjemní lidé. Tady se opravdu cítíte jako klient. A že tady platí “náš zákazník – náš pán”, poznáte na každém kroku. Poznáte to na vybavení apartánů, v jídelně, ve společenské budově, na mnoha malých detailech. Drobnost, která mě nadchla, byla že v každé budově jsou k dispozici pantofle o mnoha velikostech, takže můžete bez potíží přecházet z apartmánu do společenského srubu nebo jídelny a vždy se máte do čeho přezout. K dispozici jsou dezinfekční spreje do bot, samozřejmě. Když mě David po báječné večeři, kterou udělala jeho žena, odvedl do mého apartmánu z jasanového dřeva, strávila jsem většinu večera focením pokoje, koupelny a kuchyně. Tak úžasné to tam bylo, že jsem to všechno chtěla nafotit a do posledního puntíku ukázat Helče a manželovi. Po skvělé snídani mě čekal Josef Musil, abych vyzkoušela, zda lekce Nordic Walking opravdu stojí za to, abychom ji daly do programu. Stojí. S Pepou je príma pobýt a projít se po okolí tak trochu jinak, s hůlkami v ruce, je zajímavá zkušenost. 

Spala jsem sama (pro mě tedy taky vlastně velmi luxusní zážitek) v tichém areálu v nádherném hobitím domečku a už se strašně těšila, až se tady v létě sejdeme s partou správných lidí.

Davide, Andreo, Deniso, moc děkuji za krásný zážitek!

Přednášející a program

Největší radost jsem měla, že mé pozvání přijal Jaroslav Dušek. Ani jsem moc nedoufala, že si v nabytém programu najde čas. Ale povedlo se! Marně jsem sháněla lístky v Praze na jeho představení. Musela jsem se odstěhovat na Sázavu, abych si jeho představení užila v létě na Zeměnce. A teď ho najednou budeme mít na naší akci! Stráví s námi celý jeden večer besedou na téma Čtyři dohody. Kdo viděl Čtyři dohody v divadle, ten ví.

Dalším úžasným lektorem bude Bob Carr. Mezinárodně uznávaný lektor, který se věnuje zdravému životnímu stylu přes 40 let. Povede mužský workshop na téma hubnutí, ztráta libida, sex a vztahy, dále pro všechny meditační večer a otevřenou diskusi. Ani ženy nepřijdou zkrátka, budeme mít také svůj ženský kruh a rodiče jistě ocení workhsop o koučinku  dětí. Tyto dva povede Helena Futerová, skvostná žena. Však uvidíte sami. Zdeněk Štěpánek nás naučí nalézt a porozumět své vnitřní ženě a vnitřnímu muži. Říká se o něm, že to je nejlepší český kouč a motivátor. To není zdaleka vše, detaily se dočtete v programu, který připravujeme.

Večery budeme věnovat meditaci, diskusím, ohni, grilování, hudbě a bubínkům. Ráno budeme cvičit

Tábor pro děti

Celou dobu bude fungovat ve stejném areálu tábor pro děti. Podle počtu zájemců budou děti spát buď ve slaměném domečku nebo týpý. Budou mít svůj vlastní program. Pro malé děti budou k dispozici postýlky, židličky, nočníčky a dětský kojenecký jídelníček.

Termín

Akce proběhne od středy  20.8. do neděle 24.8.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Apartmány na vršku mají poměrně malou kapacitu, akce bude docela komorní. Proto přednostně nabízíme možnost se přihlásit členům klubu Jíme Jinak, po té bude akce k dispozici i pro všechny ostatní. Pokud jste členem klubu a máte zájem dozvědět se víc, sledujte pečlivě email, pod kterým jste v klubu zaregistrován. Budete tam mít v nejbližších dnech bližší informace a vstup do rezervačního systému.

Doufáme, že máte z akce stejnou radost, jako nakonec máme my. Už se moc těšíme, jaká príma parta se nám v srpnu potká. 

Eva a Helena

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Jak jsem slíbila, podávám čerstvý report z víkendu z Apartmánu na vršku. Všichni kdo jedete, už teď se třeste, je to tady totiž fantastický! A to i přesto, že od pátku skoro pořád prší:-) Narychlo jsme sem přijeli s mým mužem užít si víkend bez dcerky a taky to pro mě je taková malá záplata, když nemohu jet na výše uvedenou akci v létě(je to týden před porodem). Sem stačí jen přijet a klidně nic nedělat (což tedy nebyl náš případ):-) Pan správce Musil pro vás snese modré z nebe, stačí si říct:-) Všude na vás dýchá vůně dřeva a na každém detailu vidíte, jak je to vše dělané srdcem. Snídani jsme měli na přání kombinovanou ( jedna makrobio+ druhá klasika) a množství bylo tak pro čtyři osoby:-) V ceně byl i piknikový koš v sobotu večer a v neděli ráno jsme šli na dvě hodinky trénovat Nordic Walking. Apartmány i sruby jsou parádně vybaveny. I společné prostory a i společné ložnice. U apartmánu jsou grily a pak i velký společný gril venku s přístřeškem….. Pro děti to tady bude ráj(hřiště, herna, lesní školka), a pro dospělé relax….A kdo nejedete na akci JJ, určitě se sem vydejte jindy. Dá se sem totiž jet i pohodlně vlakem, a z Prahy jsou to necelé dvě hodiny a na nádraží vás přijede pan Musil vyzvednout a zase vás tam odveze…

Dobrý den, bylo by možné se příhlasit na kurz tak, že bych byla ubytovaná jinde a na denní program dojížděla?

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Blog
kurz

Menu na horskou túru

O stravě pro horské výkony se dočteme v řadě příruček včetně těch o přežití v divočině, dobereme se i konkrétních údajů o spálených kaloriích a o nejvýživn...

Ředkvičky naložené v nálevu s ume octem

Vodní pickles s ume octem je velmi jednoduché a velmi chutné. Skvěle se hodí pro případ, že vám vyroste mnoho ředkviček najednou a nestíháte je konzumovat....

Japonský šťouchaný salát

Japonský šťouchaný salát dostal název kvůli šťouchanému tofu. Tento osvěžující salátek se zelenými fazolkami skvěle doplní váš talíř, můžete ho zvolit i ja...

Rostlinný lahůdkový sýr

Recept na výborný sýr, k jehož výrobě netřeba ořechů ani agaru či škrobu. Lze ho zapékat nebo jen tak máznout na chléb. Příprava zabere asi 30 minut a ingr...
klub
18
4

A zase ucpaný nos: Jak si konečně ulevit od potíží s dutinami?

Objevují se u vás často potíže s dutinami a již nevíte, co vyzkoušet? V článku vám poradíme, jak si s tímto problémem rychle a účinně poradit.
9
4

Jogurtový nápoj (bez sóji, bez lepku, bez cukru)

Skvělé občerstvení do teplých dnů, které jistě uspokojí i milovníky klasických jogurtových nápojů. V jogurtovači je příprava tohoto jogurtu hračka, ale jde...