Přes původní plán letos nic neorganizovat vznikla báječná akce s programem, kde si najde něco zajímavého každý. Bude se zdravě jíst, cvičit, meditovat, radovat a užívat léta. Bude to v krásném areálu v podhůří Orlických hor. Pro děti bude připraven tábor, aby mohli rodiče jít na workshopy a přednášky. Jak to vlastně vzniklo?

Nechtěly jsme dělat žádné akce

Nedávno se na stránkách vedla diskuse o nějaké letní akci. O společné chalupě, kde bychom se střídali ve vaření a hlídání dětí. Navrhovali jste všechno možné včetně tábora pro děti. Jenže my jsme letos s Helčou nechtěly dělat žádné kurzy ani jiné náročné akce.  Helča má kojence, já všetečné batole a k tomu máme ještě dvě starší děti a žádné hlídání. Kurzy a podobné akce pro lidi jsou časově, finančně i energeticky velmi náročné. Kdo nezkusil něco podobného zorganizovat, nepochopí, to už jsme pochopily :-). Jana s Biotetou s námi jeden takový kurz absolvovaly a dodnes na něj vzpomínají. Všechny jsme se nadřely…

David se nedal odradit

Takže jsme tvrdošíjně odmítaly kdeco a vyhýbaly se organizování čehokoli. To by se ale býval byl nesměl ozvat David Jakubec z Apartmánů na Vršku. Známe se díky našim stránkám, a vy ho znáte z příběhu jeho rodiny. Přijel a nadšeně líčil, v jak krásném místě pracuje, že vedení společnosti by bylo ochotné se přizpůsobit našemu vaření a pustilo by do kuchyně naše lidi a že nám pomůže s organizací on i jeho žena Andrea. Nejdřív se nám do toho moc nechtělo, ale on se nedal odradit a trval na možnosti to prodiskutovat. Když jsme se daly do jednání s jeho nadřízenými a když jsem si jela místo omrknout osobně, daly se věci do pohybu.

Málem jsme skončily kvůli ceně

Málem jsme ale skončily hned na samém začátku. David nelenil, přejel kus republiky a dorazil k nám na Sázavu se ženou, se synem a s ceníkem. Vzaly jsme kalkulačku a začaly počítat. Zkušenosti s nákupem surovin a počtem odpracovaných hodin v kuchyni máme bohaté, tak jsme připočetly k jídlu ještě potřebný personál, přidaly cenu za ubytování a pronájem společenských prostor….a vyšlo nám šílené hausnumero. A to jsme nezapočítaly ještě ani korunu pro případné lektory a hosty, o našich nákladech ani nemluvě. No jo, je to tam krásné, to jsme viděly na fotkách i na webu. Ale kdo by tohle zaplatil? S akcí se to pěkně nahnulo hned na samém začátku. Ale vedení areálu nám vyšlo ohromně vstříc a nakonec se podařilo udělat super cenu, do které se vejde i úžasný program. S rozpočtem a dobrou náladou jsme začaly dávat dohromady přednášející.

stažený soubor

Osobně jsem to jela omrknout

Pro jistotu jsem se vypravila ještě zkontrolovat situaci osobně, abychom nekoupily zajíce v pytli. Znáte to, na fotkách vypadá často ubytování krásně, ale v praxi to tak bezvadné nebývá. Potřebovala jsem vidět ubytování a kuchyň. Jenže jsme měly tolik práce s jarní očistou, že se mi ani nikam jezdit nechtělo. Taky to mám tři hodiny cesty tam a tři zpět, takže jsem litovala předem každé hodiny strávené cestou. Byl to ale nakonec jeden z nejhezčích dnů, jaké jsem během celého postního období zažila. Jestli jsem si plánovala si odpočinout, vyspat se, meditovat, cvičit, číst si apod., tak díky návštěvě Apartmánů na vršku se mi to konečně povedlo. A navíc, je to tam hezčí než na fotkách!

Príma zážitek

Příjemné bylo vlastně už samotné opuštění domova. Manžel zůstal doma s dcerami, já si sbalila tašku s pár drobnostmi a knížkou a sedla na vlak. To byl geniální nápad! Místo ztracených třech hodin v autě jsem měla tři hodiny volna a mohla si číst. V kuse! Přečetla jsem celou knížku během cesty tam a zpět! Navíc jsem se mohla slušně obléknout a vydržela čistá až do večera. Žádné opatlané ručičky na mých kalhotách či tričku. Místo obligátního batohu s náhradním oblečením, pitím, plínkama apod, se kterým se denně pohybuji mezi domovem, kroužky, obchodem, lesem, parkem a hřištěm, jsem jela s dámskou taškou. Na třech přestupech jsem potkala spoustu milých lidí a v Ústí nad Orlicí mě čekal David s vozem. Po dlouhé době jsem si zase připadala jako dospělá svéprávná ženská bytost. Mé nadšení možná pochopí jen matky malých dětí :-) 

stažený soubor (6)

Po prohlídce areálu bylo jasné, že tady ta akce bude! Navíc jsem měla možnost mluvit se členy rodiny, kteří areál provozují. I to sehrálo významnou roli. Od kuchařky, přes správce až po manažerku a majitele samí příjemní lidé. Tady se opravdu cítíte jako klient. A že tady platí „náš zákazník – náš pán“, poznáte na každém kroku. Poznáte to na vybavení apartánů, v jídelně, ve společenské budově, na mnoha malých detailech. Drobnost, která mě nadchla, byla že v každé budově jsou k dispozici pantofle o mnoha velikostech, takže můžete bez potíží přecházet z apartmánu do společenského srubu nebo jídelny a vždy se máte do čeho přezout. K dispozici jsou dezinfekční spreje do bot, samozřejmě. Když mě David po báječné večeři, kterou udělala jeho žena, odvedl do mého apartmánu z jasanového dřeva, strávila jsem většinu večera focením pokoje, koupelny a kuchyně. Tak úžasné to tam bylo, že jsem to všechno chtěla nafotit a do posledního puntíku ukázat Helče a manželovi. Po skvělé snídani mě čekal Josef Musil, abych vyzkoušela, zda lekce Nordic Walking opravdu stojí za to, abychom ji daly do programu. Stojí. S Pepou je príma pobýt a projít se po okolí tak trochu jinak, s hůlkami v ruce, je zajímavá zkušenost. 

Spala jsem sama (pro mě tedy taky vlastně velmi luxusní zážitek) v tichém areálu v nádherném hobitím domečku a už se strašně těšila, až se tady v létě sejdeme s partou správných lidí.

Davide, Andreo, Deniso, moc děkuji za krásný zážitek!

Přednášející a program

imagesNejvětší radost jsem měla, že mé pozvání přijal Jaroslav Dušek. Ani jsem moc nedoufala, že si v nabytém programu najde čas. Ale povedlo se! Marně jsem sháněla lístky v Praze na jeho představení. Musela jsem se odstěhovat na Sázavu, abych si jeho představení užila v létě na Zeměnce. A teď ho najednou budeme mít na naší akci! Stráví s námi celý jeden večer besedou na téma Čtyři dohody. Kdo viděl Čtyři dohody v divadle, ten ví.

Dalším úžasným lektorem bude Bob Carr. Mezinárodně uznávaný lektor, který se věnuje zdravému životnímu stylu přes 40 let. Povede mužský workshop na téma hubnutí, ztráta libida, sex a vztahy, dále pro všechny meditační večer a otevřenou diskusi. Ani ženy nepřijdou zkrátka, budeme mít také svůj ženský kruh a rodiče jistě ocení workhsop o koučinku  dětí. Tyto dva povede Helena Futerová, skvostná žena. Však uvidíte sami. Zdeněk Štěpánek nás naučí nalézt a porozumět své vnitřní ženě a vnitřnímu muži. Říká se o něm, že to je nejlepší český kouč a motivátor. To není zdaleka vše, detaily se dočtete v programu, který připravujeme.

Večery budeme věnovat meditaci, diskusím, ohni, grilování, hudbě a bubínkům. Ráno budeme cvičit

Tábor pro děti

Celou dobu bude fungovat ve stejném areálu tábor pro děti. Podle počtu zájemců budou děti spát buď ve slaměném domečku nebo týpý. Budou mít svůj vlastní program. Pro malé děti budou k dispozici postýlky, židličky, nočníčky a dětský kojenecký jídelníček.

Termínstažený soubor (13)

Akce proběhne od středy  20.8. do neděle 24.8.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Apartmány na vršku mají poměrně malou kapacitu, akce bude docela komorní. Proto přednostně nabízíme možnost se přihlásit členům klubu Jíme Jinak, po té bude akce k dispozici i pro všechny ostatní. Pokud jste členem klubu a máte zájem dozvědět se víc, sledujte pečlivě email, pod kterým jste v klubu zaregistrován. Budete tam mít v nejbližších dnech bližší informace a vstup do rezervačního systému.

Doufáme, že máte z akce stejnou radost, jako nakonec máme my. Už se moc těšíme, jaká príma parta se nám v srpnu potká. 

Eva a Helena

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

 1. Jak jsem slíbila, podávám čerstvý report z víkendu z Apartmánu na vršku. Všichni kdo jedete, už teď se třeste, je to tady totiž fantastický! A to i přesto, že od pátku skoro pořád prší:-) Narychlo jsme sem přijeli s mým mužem užít si víkend bez dcerky a taky to pro mě je taková malá záplata, když nemohu jet na výše uvedenou akci v létě(je to týden před porodem). Sem stačí jen přijet a klidně nic nedělat (což tedy nebyl náš případ):-) Pan správce Musil pro vás snese modré z nebe, stačí si říct:-) Všude na vás dýchá vůně dřeva a na každém detailu vidíte, jak je to vše dělané srdcem. Snídani jsme měli na přání kombinovanou ( jedna makrobio+ druhá klasika) a množství bylo tak pro čtyři osoby:-) V ceně byl i piknikový koš v sobotu večer a v neděli ráno jsme šli na dvě hodinky trénovat Nordic Walking. Apartmány i sruby jsou parádně vybaveny. I společné prostory a i společné ložnice. U apartmánu jsou grily a pak i velký společný gril venku s přístřeškem….. Pro děti to tady bude ráj(hřiště, herna, lesní školka), a pro dospělé relax….A kdo nejedete na akci JJ, určitě se sem vydejte jindy. Dá se sem totiž jet i pohodlně vlakem, a z Prahy jsou to necelé dvě hodiny a na nádraží vás přijede pan Musil vyzvednout a zase vás tam odveze…

  • Škoda že jsem o vás nevěděl, mohli jsme si popovídat a poznat se. S manželkou tam pracujeme, možná jste nás tam zahlédla poletovat, záleží kdy jste tam byli, ale jsme tam téměř stále…aneb vše pro spokojenost klientů. Až přijedete příště, budete si moci něco upéct v dnes dokončené peci, která je úplně super. Tak příště mi písněte.

 2. Dobrý den, bylo by možné se příhlasit na kurz tak, že bych byla ubytovaná jinde a na denní program dojížděla?

 3. Asi to bylo zveřejněno i v nevhodnou dobu – byl prodloužený víkend a hodně lidí mimo domov a PC. No škoda, tak třeba příště :-) nebo v listopadu :-)

  • Pracovaly jsme na té akci už několik měsíců a v době, kdy byla hotová se zveřejnila, přiznám se, že nás ani nenapadlo, že je prodloužený víkend, ale i tak to bylo během pár hodin pryč :-(.

 4. Jsem v klubu a mám dojem, že mi žádný mail nepřišel. Nakonec jste žádný nerozesílali, když se akce tak rychle zaplnila? Zajímala by mne např. cena takové akce, i když konkrétně tahle se mne asi nebude týkat.
  Dík za info Lenka

 5. Neplánujete ještě jednu akci třeba na září? To mne mrzí, přístup k mailu jsem o víkendu neměla…

 6. Tak to jsem fakt hodně smutná! Jeden den jsem nekoukala do emailů a propásla jsem tím tak veleúžasnou akci:-( Manžela jsem zlomila během minuty, termín líp ani nemohl vyjít…jen ty volná místa…Bééé

  • Holky moc nás to mrzí, ale jsme omezeni kapacitou objektu. Chtěly jsme pro vás něco krásného, kde by si odpočinula duše i tělo. Členům jsme daly vědět přednostně, ani jsme to ještě oficiálně nepověsily na web a už se to vyprodalo.

  • Členové klubu JJ dostali přednostně email i s linkem na přihlášení, bohužel během několika hodin bylo zcela vyprodáno, takže je šance se přihlásit jako náhradník a v případě, že někdo odstoupí vás budeme kontaktovat.

   • My už jsme se přihlásili jako náhradníci. Ale je vůbec šance, že se na nás dostane, pokud někdo pobyt zruší? Není seznam náhradníků nekonečný?? :)

 7. Vypadá to nádherně, stále dumám jak by to šlo zvládnout s 22 měsíčním batoletem bez muže….na hlídání v táboře je asi ještě moc malý,že?nenašla jsem věkové rozmezí dětí do tábora…ach jo, kéž by to bylo jednodušší s těmi dětmi….

  • Všechno má svůj čas, nebojte se, tyto akce nás nesmírně baví a určitě budeme pořádat další, takže teď si užívejte batolátko, hrozně rychle to uteče.

 8. Má odměna za jarní očistu vyšla a jsem moc ráda, že přišla vaše nabídka! Takže jedu sama bez dětí a manžela! Super! Díky a navíc to mám jako dárek od manžela :-)

 9. Já uz jsem nás taky přihlásila, jen bych se tam klidne zdržela i déle, kdyz už… :-) drahou polovicku jsem sice zatím nepřesvědčila, ale kluky beru určitě. Tak uvidíme, zda ho ještě něco třeba ‚nezlomí‘.

 10. Vypadá to tam úžasně, určitě to bude krásný a obohacující zážitek. My v tom termínu máme s dětmi „bohužel“ kemp, ale věřím, že se setkáme na jiné, stejně podařené akci. Všem zúčstěným přejeme krásný zážitek a snad se uvidíme jinde.

 11. Vše co Evča píše je pravda, pracuji tam. Neváhejte a přijeďte. Komu se nehodí termín, tak malá záplata pro něho může být jiná akce a to Postav si vlastní pec, která je pověšená na stránkách JJ hned pod touto akcí.

 12. Váhali jsme pouze pár okamžiků, pak jsem manžela zlomila a už jsme odeslali rezervaci. A je to blíž než třeba Morávka, i když ta je taky určitě prima…

 13. Teda holky, vy jste prostě uragán! To vypadá, že to bude zase super akce. Já jen mačkám slzu, jelikož je to v termínu dva týdny před mým porodem:-( A to si asi netroufnu s dceruškou jet…chjo….Ale já stejně vím, že vaše neutuchající energie zplodí v budoucnu další krásný akce! Tak držím palce, ať se vše vydaří!

   • Děkuji moc Helenko! Ale protože se mám ráda, říkala jsem si, že se o návštěvu tak krásnýho místa neochudím a tak jsem toto pondělí vymyslela hurá akci, zařídila hlídání dcerušky a na víkend sem beru svého muže! Sice bylo plno, ale dnes ráno se jeden apartmány uvolnil! A do toho mi píše kamarádka, že v Apartmánech na Vršku dělala před rokem redakční návštěvu o dřevostavbách do jednoho časopisu a focení a rozhovor s panem majitelem! Vše prostě do sebe zapadá:-)Tak se těším jak malá a pak podám referenci:-) Držím palce, ať se vám v létě akce vydaří!

 14. Zní to velmi lákavě! Bohužel tenhle jediný týden z prázdnin máme obsazený táborem, kam pojedeme s dětmi již potřetí. Ale i tak mám radost a přeju všem účastníkům, ať se sešlost vydaří :-)

  • Teprve teď jsem si prohlédla fotografie toho místa a je úžasné! Pokud jsou tam i skvělí lidé a ještě k tomu výborně a zdravě vaří, tak se tam určitě někdy zajedeme podívat, i když jinak jezdíváme pod stan :). A nebo příště s klubem JJ; tipuju, že se tam bude chtít vracet :o)

 15. Zobrazit všech 35 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článek7. Nákupní seznam na příští týden
Další článek8. Uklízíme v koupelně a předsíni