Domů > Magazín > Blog

Dívejte se, inspirujte se, diskutujte – festival začíná!

Od pondělí do neděle si můžete pustit filmy, které jsme vám představily v předchozích článcích. Kterýkoli si můžete pustit kdykoli od 22. do 28.1. U každého filmu je přizvaný odborník na danou problematiku. Máte-li tedy dotazy, ptejte se, dokud je koho. Vstupenka na festival je zdarma!

Unikátní projekt

Na festivalu uvidíte filmy z Norska, Švédska, Argentiny, Belgie, USA a dalších zemí. Jíme Jinak a Země na talíři se podařilo získat filmy k promítání online, což je naprosto unikátní počin v České republice!

Proč se dívat

Filmy vám pomohou zorientovat se a lépe porozumět spletitým problémům dnešní doby. Zachycují různé aspekty výroby potravin ve světě a problémy, jež se objevují napříč kontinenty. Odhalují také provázanost naší každodenní spotřeby potravin se situací v rozvojových zemích, ukazují vliv potravinářských korporací i praktiky agro gigantů. A co je snad nejdůležitější – nabízejí možné způsoby, inspirace a řešení jak se s těmito problémy vypořádat.

Vstupenka zdarma

Všechny filmy jsou zdarma. Abyste si filmy mohli přehrát, je potřeba přihlásit se o vstupenku zde. Pak už půjdou filmy přehrávat. Můžete si pustit kterýkoli film kdykoli od pondělí 22. až do neděle 28.1. 

Jak se na festival dostanete

Přijďte v týdnu od 22.1. do 28.1. na web a spusťte si jakýkoliv film z nabídky na www.jimejinak.cz/festival

Zapněte si titulky

Všechny filmy jsou opatřeny českými titulky, nezapomeňte si je zapnout v okně přehrávání vide kliknutím na tlačítko CC (vpravo dole ve videu).

 

A dejte nám vědět, jak se vám filmy líbí.

Nás tyto filmyinspirovaly, zajímá nás, jak se budou líbit vám. Pod každým filmem je možno přidávat komentáře a nově také diskutovat s odborníkem na danou problematiku.

Sdílejte, prosím

Zapojte se, prosím, a sdílejte myšlenku festivalu. Čím více lidí bude vědět, co se za výrobou potravin skutečně skrývá, tím více lidí bude chápat, jakou má v rukách moc, a tím více lidí bude dělat skutečně vědomou volbu při výběru potravin a při nákupech. Čím vzdělanější budeme spotřebitelé, tím menší dáváme ostatním šanci s námi manipulovat a tím větší je naděje na změnu ve společnosti.  Přepošlete, prosím, tuto pozvánku vašim známým.  Máme vstupenky zdarma i pro ně.

Děkujeme za sdílení!

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Miloslav
30. 1. 2018

Dobrý den, děkuji za skvělé filmy, jen mne hodně mrzí, že jsou pouze takto distribuovány. Měly by být stále dostupné a především by je měly přebírat všechny televizní stanice a vysílat v prémiových časech!

ivana.charvat
28. 1. 2018

Holky, nechtělo se mi přihlašovat na festivalové stránky, ale musím vám napsat velké díky za zpřístupnění filmů, propagaci, diskuse… Jste prostě skvělý, všechno stojí a padá na informacích a já jsem se jako běžný spotřebitel nikdy nezajímala, maximálně o své vlastní zdraví. Minulý festival mně vzal hodně iluzí, byly to pro mě šokující informace, film o Borneu a plamovém tuku jsem probrečela. Tento festival byl opět skvělý, ale už jsem ve filmech viděla víc souvislostí, naděje, prožila jsem si i krásný AHA moment, že příroda je prostě geniální, stejně jako lidské tělo tak i půda je schopná regenerace, celá ta provázanost ekosystému… A ještě jeden postřeh, že i ty tlaky “zvrchu” jsou dobré, pracuji v lékárně a po letošním zpoplatnění igel. tašek (za 1,- Kč) je mnimálně čtvrtina lidí odmítá:-) Najednou vytahují vlastní! Bezva, že? Holky moc díky
Ivana

Ukázat další komentáře