Domů > Magazín > Blog

Dnes končí možnost přidat se do Jarní očisty 2022

Pro poslední váhavce připomínáme, že dnešní půlnoc je zároveň koncem možnosti přidat se do letošního jarního detoxu. A opravdu už potom nikoho nenecháme vstoupit, protože byste si nestihli program projít celý.

Už to tu zaznělo mockrát, ale pořád se na to někdo ptá všemi možnými kanály, na které nestíháme odpovídat, proto tedy základní shrnutí zde:

Beze změny se změna nestane

Být pořád unavený, bez energie, zažívat bolesti a nevolnosti, to je šílená otrava. Ale pokud pořád děláme to samé, tak se toho asi nezbavíme. Jak řekl Albert Einstein: Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky. Jestli se chcete cítit dobře, být spokojený sám se sebou, se svým zdraví, váhou, životem, tak proto pojďte něco udělat. Jestli vás tohle láká, tak už neváhejte a pojďte se taky s námi s dobrým, chutným a zdravým jídlem pročistit a získat dobrou náladu.

Připravte se na šortky a plavky

Ti, kdo začali hned při otevření programu, už kurzem prošli, a mají skvělé výsledky, jak si můžete níže přečíst. Protože je program přístupný až do konce května, stihne si kurzem projít ještě každý, kdo se do zítřka přidá. Bude mít tento týden na přípravu a pak 6 týdnů aktivních změn s připravenými jídelníčky, nákupními seznamy, video recepty a naší podporou. Následně pak týden závěrečný, kdy už jen vyhodnocujeme, co se povedlo. A bude tu květen a vy připravení do šortek a posléze do plavek ;-)

Co vám může očista dát

Dáte si do pořádku trávení, pokud máte přebytečné zimní faldíky, tak je odhodíte s chutí a plným bříškem. Jak se upraví strava, tak se začne zlepšovat zdraví a přibývat energie. S lepší energií přijde lepší nálada. Lidé lépe spí, jsou méně vystresovaní. Kromě jídelníčku je k dispozici i plán na detox domácnosti a našich myšlenek. Řada lidí díky Jarní očistě udělala doma pořádek, udělala si jasno v prioritách a udělala kroky ke splnění svých snů. Máme na to totiž skvělý a osvědčený návod. To jsou ty každoroční zázraky, které se v Jarní očistě dějí. Pracovat na něčem 8 týdnů prostě přináší výsledky.
Pro někoho je to intenzivní kuchařský kurz, zejména pokud doposud se zdravým vařením neměl žádné zkušenosti. Pro někoho je to začátek nového životního stylu. Někdo s námi začne cvičit a zbaví se bolesti zad. Někdo se zbaví závislosti na cukru. Každý podle toho, co potřebuje letos vylepšit. Program je na to zařízený, i jídelníček je připravený zvlášť pro nováčky a zvlášť pro zkušené.

To se musí zažít

Nemá cenu tu stále dokola popisovat, co v kurzu všechno je a jak kurz funguje. Je to tak specifické místo a tak speciální program, že je potřeba to prostě vidět. Kdo se bojí, může být v klidu, protože i na Jarní očistu je záruka vrácení peněz. Nejčastější otázky kolem programu jsme vypsali v tomto článku Chci do programu Jarní očista, ale…

Přidejte se.

Zkušenosti účastníků

Marie: Já se tak bála! A tak zbytečně!!! Jak tu psala Dagmar, je to laskavé vedení, žádný stres, naprostá pohoda, chutná jídla, podpora a pomoc… a mě to naprosto vyhovuje. Levou zadní jsem skoncovala s cukrem, naprosto mi vyhovují sladká jídla navržená v jídelníčku. Cukr už nepotřebuju a je to znát. Mizí mi ekzém, lépe spím a hlavně už nejsem uzívaná, nechodím si po obědě lehnout. Mám konečně chuť a sílu pustit se do zahrádky a do dalších projektů, na které jsem roky neměla. Nefotila jsem se, protože jsem nevěřila, že shodím, ale na váze mám už o 9 kg méně než na začátku programu. Z toho mám úplně největší radost!

Petra: Nechce se mi věřit, že máme za sebou 8 týdnů. Uteklo to jako voda a jen díky online deníčku vidím, co jsem všechno za tu dobu dokázala. Ale to jen díky vám, sama bych tak velké změny nezvládla. Naučila jsem se zdravě snídat, děláme si skvělé večeře, manžel se naučil dělat kvašenou zeleninu, děti v pohodě přešly na vaše svačinky, máme společné zdravé snídaně a večeře. A to jsem původně počítala, že budeme jíst každý po svém. Ale ono jim to prostě chutná, z čehož jsem velmi mile překvapená. Manžel dokonce měl strach, že se po konci programu vrátím ke klasice :-))) Ale to nehrozí, jedeme dál, jídelníček jsme celý ještě ani neprovařili, takže si budeme dál vařit dobrůtky. Jako bonus k upravené váze mé i manželově (dohromady jsme shodili 6 kg, přesně ty špeky přes břicho, co nám nešly vycvičit) se mě upravila krásně menstruace, nemám už migrény a v práci vydržím bez sladkostí celý den. Děti vůbec nemarodí, přitom každý rok na jaře trpěly na dutiny, kašle, občas jsme jeli na pohotovost s laryngitidou. Jako když utne. Nechce se mi věřit, že je to náhoda. Všichni kolem nás marodí a my ne! Covid kolem nás jen prošel, skoro jsme si nevšimli.

Jitka: Na začátku programu jsem myslela, že ho budu muset vzdát, protože nevydržím stát u linky a vařit si. Bolí mě kolena a kyčle. Ale jak psala Evička, když nemůžeš stát, tak si k tomu sedni, že. Takže jsem seděla a poslední dva týdny už vařím ve stoje, dokonce jsem začala s Ivonkou cvičit podle videa, protože mě to tělo přestává bolet! Nejsem ještě úplně zdravá, taky nejsem nejmladší. Ale týden po týdnu se cítím lépe a lépe. Zácpa zmizela, zatím jsem vůbec nepotřebovala projímadlo. Taková ta únava po covidu je taky pryč. Připadám si jako ty kytičky, co teď rozkvétají. Na stará kolena se začínám cítit lépe. Jsem velmi vděčná za tento program a všechny, kdo se mi věnovali a pomohli mi na začátku to nevzdat. Určitě budu pokračovat a přidám se do dalšího detoxu, protože je ještě hodně co zlepšovat.

Karel: Procházel jsem si programem v tichosti a bez komentářů, protože nebylo co řešit. Videa byla jasná, návody, recepty, vše naprosto blbuvzdorné. Super pro mě, chlapa, co neumí vařit. Nestíhal jsem všechno podle plánu, ale výsledky to má i tak. Přestal jsem se příšerně potit (budil jsem se v noci na propoceném prostěradle), žena říká, že i lépe voním :-))) Já sám se sebou se cítím lépe. Hubnout jsem nepotřeboval, dost fyzicky makám. Ale jsem jakoby vyrýsovanější a celkově spokojenější. Večer mě nebolí kolena a záda, přestal jsem mít po jídle problémy, kdy mě pálila žáha a říhal jsem. Jsem mnohem veselejší a mám do práce chuť, což mi už dlouho chybělo. Chytli jsme se i rad na úklid a společně naprosto nekompromisně protřídili věci v celém domě. Ženu to tak nadchlo, že zařídila malíře a ušila nové závěsy. Máme to doma takové milejší, hezčí, lépe se nám žije. A velká změna se stala i v našem vztahu. Jako bychom se znovu začali poznávat, začali si víc naslouchat, víc si rozumět a víc si užívat toho, že se máme. Teď se chystáme společně udělat ten poslední krok, jarní rituál z posledního týdne. Je to skvěle načasované. V téhle době přesně tohle potřebujeme. Dík

Více informací o Jarní očistě

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Ahoj Evi, rozhoduji se q poslední chvíli. Byla jsem podzimním detoxu a bylo to fajn, říkám si, ze bych se zas nechala nakopnout, koukám, že témata jsou stejná, je tam prosím jiný jidelnicek než na podzim? Zaměřený na jaro? Dekuji moc za odpověď.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

2
6

Vánoční povídka

Chtěla jsem pro vás všechny napsat povídku, krásnou, vtipnou vánočně laděnou s nějakou hlubokomyslnou myšlenkou. Dost dlouho bylo na papíře (resp. ve wordu...

Muškožroutka aneb I naše tělo může rozkvést

Miluji kytky, čímž ale neříkám, že se o ně umím starat. A tak nám doma díky mé (ne)péči přežijí jen tlustice a ještě teda rýmovníky. To je vůbec takový vdě...
6
28

Dopis svému mladšímu já

Asi se všichni shodneme na tom, že minulost nezměníme. Jenomže jsme taky jenom lidé, co dělají chyby, a tak nás někdy vědomě (ale většinou nevědomě), drží ...