Domů > Magazín > Blog

Horečku si musíte dovolit

Na horečky jsem netrpěla a byla na to pyšná, protože jsem si myslela, že je to tak dobře. Jenže to jsem ještě neznala všechny souvislosti a reakce těla na nemoci. Když už jsem náhodou horečku při nemoci měla, tak maximálně 37,8°C a u toho pocit, že umírám. Jenže za ty roky, co jsem jedla jinak, se změnil i můj přístup k nemocem.

Můj organismus se dal postupně do pořádku a horečka se začala pomalu vracet. Nejdřív se vyšplhala někam ke 38’C, ale časem i mnohem výš. Nemoci, pokud nějaké byly, byly intenzivnější, ale s horečkou mnohem rychlejší a ve výsledku očistnější.

Na horečku nemám čas

Po dlouhé době mi onemocněly postupně obě děti chřipkou a tak jsem vařila čaje, kuzu, dělala zábaly, obklady, měřila teploty, řešila homeopatika a starala se o všechny jejich další požadavky. Když děti byly z nejhoršího venku, ale do školy a školky to ještě nebylo, cítila jsem, jak chřipka leze i na mě. Bylo mi každou hodinu hůř a hůř, bolely mě všechny klouby, hlava, dutiny a k tomu všechny zuby, teklo mi z nosu. Cítila jsem zimnici, ale horečka pořád nepřicházela. Přitom jsem jasně cítila, že se tělo o horečku pokouší a že se mi značně uleví, až se pořádně zahřeji. Jenže s povinnostmi kolem dvou nemocných dětí, na které jsem sama, nebyla opravdu šance si ani sednout, natož lehnout. Přiznám se, že jsem se nemohla dočkat, až bude večer a děti půjdou spát a já si konečně lehnu.

Horečku si musíte dovolit

Když jsem děti uložila, bylo mi opravdu už strašně. Vlezla jsem si hned do postele a cítila, jak horečka konečně přichází. Stačila hodina v klidu a rázem jsem měla 38°C a pomalu to lezlo stále výš. S touto teplotou mi bylo už mnohem lépe. Přestala zimnice, cítila jsem, jak se celá prohřívám a jak organismus má konečně tu správnou teplotu na léčbu nemoci. Na druhý den jsem si domluvila hlídání a během tří dnů už mi nebylo skoro nic.

Vytvořit horečku je pro naše tělo docela náročný úkol a proto na ní potřebuje spoustu energii a hlavně klid. S poletováním kolem dětí či rodiny nebo při přecházení nemoci často už ani na teplotu nezbývá energie. A nemoc se pak vleče, neproběhne tak jak má, vrací se a my se cítíme mizerně i několik týdnů.

Horečka je součástí imunity

Horečka při akutních nemocech svědčí o dobré obranyschopnosti našeho organismu. Je součástí naší imunity a je pro nás velmi pozitivním příznakem, který nám v našem boji s nemocí významně pomáhá. Je skvělé, když si naše tělo umí horečku vytvořit. Proto je velmi důležité při nemoci si co nejdříve lehnout, dodržovat klid a horečku a marodění si dovolit. Často stačí i dva, tři dny v klidu v posteli a z nejhoršího jste venku.

Horečku potřebujeme

Je velká škoda horečku srážet a nevyužít její léčebné účinky, které pro naše tělo má. Pokud horečku běžně snižujeme léky, později se již přestává dostavovat. Tím se velmi zhorší celková obranyschopnost těla. Člověk se sice cítí nemocný, má kašel, rýmu, bolí ho klouby, ale horečka už se nedostaví. Bez horečky neumožníme imunitním buňkám, aby se aktivovaly, našly a odstranily vetřelce. Toxiny po virových a bakteriálních zátěžích pak zůstávají v organismu, kde se hromadí a usazují tam, kde máme slabé místo.

Opakované snižování teploty vede k poškození celého imunitního systému. Když opakovaně nemá šanci se plně rozvinout a rozběhnout, časem přestane účinně pracovat. Kromě léků na snižování horečky se také často zbytečně používají antibiotika, které nám následně zhorší střevní imunitu. Dostáváme se pak do začarovaného kruhu, kdy se díky lékům stáváme velmi citliví a brzy znovu onemocníme. A celý proces se opakuje. My se pak divíme, jak je možné, že jsme často nemocní, když se poctivě léčíme léky, které nám byly předepsány.

Vytvořit horečku je pro naše tělo docela náročný úkol a proto na ní potřebuje spoustu energii a klid. S poletováním kolem dětí či rodiny nebo při přecházení nemoci často už ani na teplotu nezbývá energie. A nemoc se pak vleče, neproběhne tak jak má, vrací se a my se cítíme mizerně i několik týdnů. Dopřejte si proto horečku a hlavně si ji dovolte.

 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

I na mě skočila chřipka po strašně dlouhé době. Vědoma si očistných účinků horečky, nechala jsem působit na sebe teptolu 38.4 dlouhých 12 hodin, ale nad ránem jsem už vyčerpaná a bolavá sáhla po paralenu. :( Holky, Vy to opravdu dáváte úplně bez jakéhokoliv léku??? To obdivuju. Třeba se k tomu časem propracuji i já, i když cestu k doktorovi kvůli neschopence bych bez paralenu jistoj istě nezvládla. I tak jsem měla co dělat…

Tak jsme taky marodili, bylo to hrozný, děti si to předávaly a mě chytal splín.
Už jsme skoro dobrý, ale děti ještě pokašlávaj a jeden má v krku mírně nadlimitní množství streptokoka.
Co dát, aby se doléčili bez antibiotik?

Ukázat další komentáře