Domů > Nepřehlédněte

Intenzivní víkendový kurz vaření s Paní Dýní – září 2022

Zveme vás na intenzivní kurz vaření vyvážené stravy na základě principů Jíme Jinak, kde vám Lenka Rojíková (Paní Dýně) předá svoje znalosti a kuchařské zkušenosti ze svojí dvacetileté praxe. A pro Klubáky opět se slevou!

  Cílem tohoto kurzu je získat základní přehled o vyvážené stravě, sezónních potravinách, vhodných a nevhodných způsobech výběru a úpravy surovin, o zásadotvornosti a energiích potravin (jin a jang).

  Kurz bude probíhat v malém kolektivu do 12 osob.

  Kdy

  • 9. – 11. září 2022
  • Pobyt začíná v pátek večeří a končí v neděli obědem. 

  Lektorka

  Lenka Rojíková (Paní Dýně)

  Ubytování

  • Ubytováni budete v podkroví zámku Spálené Poříčí, v bývalých prostorách internátu střední školy. Jedná se o jednoduché ubytování penzionového typu v dvoulůžkových, třílůžkových nebo čtyřlůžkových pokojích se společným sociální zázemím na patře. Všechny pokoje jsou nekuřácké, se základním vybavením (lůžkoviny, povlečení, šatní skříň a noční stolek). Kurz vaření probíhá v kuchyni v objektu zámku.

  Co si z kurzu odnesete?

  • Dozvíte se o základních principech vyvážené stravy.
  • Tématicky se zaměříte na obiloviny, luštěniny, zeleninu a dezerty bez cukru.
  • Naučíte se připravovat zeleninové vývary a správně uvařit miso polévku.
  • Dozvíte se, jak správně používat základní mořské řasy, sůl, sójovou omáčku, umeocet a miso pastu.
  • Naučíte se vyrábět speciální dochucovadlo “gomasio”, které je nenahraditelné při dosolování hotových pokrmů.
  • Naučíte se dělat chutné ranní obilné kaše i kompletní vyvážená jídla.
  • Budete u všech denních jídel (snídaně, oběd, dezert, večeře), která budete společně připravovat, to znamená, že uvidíte i to, co se v knihách nedočtete.
  • Dostanete vytištěné informace a recepty.
  • Naučíte se vařit s radostí a lehkostí a zároveň efektivně využívat čas strávený v kuchyni. Protože život není jen o vaření a nádobí, ale velmi důležité je, abychom si uměli udělat i čas na sebe, naše zájmy a rodinu ;-)

  Strava

  Strava zahrnuje plnou penzi včetně dezertu a pitného režimu.

  Cena kurzu

  • Cena kurzu je 4.700 Kč. V ceně je zahrnuto: 2x ubytování, 2x plná penze, kurz vaření (16 hodin). Pobyt začíná v pátek večeří a končí v neděli obědem. Vezměte s sebou rodinu nebo partnery! Spálené Poříčí a okolí nabízí spoustu krásných míst k pěším i cyklo-výletům. Cena pobytu bez kurzu: 1.700 Kč.

  Rezervace a více informací

  Mgr. Lenka Rojíková, DiS.
  tel. 776 815 273
  e-mail: info@pani-dyne.cz

  • Více informací zde.
  • Informace o ubytování a zajímavostech v okolí zde.

  Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

  Členové Klubu mají na kurz slevu 200,- Kč.

  [přihlaste se] Slevu je možné uplatnit opakovaně na pobytech a kurzech vaření o minimální délce 2 dnů (rozuměj 2 noci). Sleva se vztahuje pouze na člena Klubu, ne další příbuzné a doprovod, nelze ji ani předat dalším příbuzným nebo je poslat se slevou na kurz, na který člen Klubu sám nejede. 

   

  Další termíny kurzů Paní Dýně

  I na další kurzy a akce Paní Dýně můžete využít slevu. Další kurzy vaření proběhnou v těchto termínech:

   

  PS: Stále na sebe nemáte čas?

  Co se postarat konečně i o sebe? Startujeme podzimní detox. Spravíme si jídelníčkem postavu, odstresujeme se a nabijeme energií. Budeme o vás 8 týdnů pečovat a podporovat vás na cestě k lepšímu zdraví.
  Chci trochu péče a porozumění.

  1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

  Komentáře

  Paní Dýně
  13. 9. 2022

  Víkendový kurz máme úspěšně za sebou. Říjnový kurz je již plně obsazený, další volná místa jsou na kurzu v prosinci https://pani-dyne.cz/catering/pripravovane-akce/intenzivni-vikendovy-kurz-vareni-zakladni-1/140/

  Ukázat další komentáře

  Vyzkoušejte také

  4

  Letní dovolená se zdravou stravou v Brdech 18.-25.7.2021

  Pojeďte si odpočinout na týdenní pobyt v krásném prostředí městečka Spálené Poříčí, které se nachází na úpatí brdských lesů. Pobyt v jedné z nejčistších čá...
  3

  Podzimní víkend se zdravou stravou v Brdech 24. – 28. 9. 2021

  Pojeďte si užít báječný prodloužený víkend v krásném prostředí městečka Spálené Poříčí, které se nachází na úpatí brdských lesů! Brdské lesy na podzim mají...
  7

  Stálá sleva na kurzy vaření a pobyty Paní Dýně

  Zveme Vás na víkendové kurzy vaření a pobyty v krásném prostředí městečka Spálené Poříčí. Pobyt v jedné z nejčistších částí Čech se krásně doplňuje se zdra...

  Lyžovačka v Jeseníkách – ušetřete 3 tisíce za rodinu!

  Využijte pololetní prázdniny v lednu 2020 a vydejte se na týden na hory se zdravou stravou. Ubytování je přímo u lanovky, na běžecké trase, program pro dět...
  2
  6

  Novinky od Kojibakers se slevou 25%

  S nabídkou Kojibakers jsme vás již seznámili a jejich produkty si u mnohých z vás našly velikou oblibu. Kromě skvělých miso past a komekoji mají i úžasné r...
  46

  Kojibakers se slevou až 30%

  S Kojibakers pokračujeme a máme pro vás ještě větší slevu než vloni! 30% na miso pasty, 25% na polévky a 10% na rodinná balení a další produkty.