Domů > Magazín > Blog

Síň slávy účastníků kurzu Jarní očista 2018

Šestitýdenní kurz Jarní Očista nám pomalu končí. Každý pracoval na svých cílech a téměř každý se někam posunul. Je jedno jak jste pojali svůj půst a jaké pokroky jste udělali. Všichni máte právo vstoupit do síně slávy a o svůj úspěch se podělit! V síni slávy se můžete pochválit a pochlubit, je to prostor pro vás. Každý pokrok se počítá! Právě ji otevíráme.

Šest týdnů je za námi

Nastal čas bilancování a my se opět radujeme z toho, že jsou mezi námi další spokojené ženské a dokonce i něco málo mužů, kterým se podařilo ozdravit svůj jídelníček, něco zhubnout nebo změnit nějaký zlozvyk. Moc nás baví číst vaše komentáře o tom, jak už vám některé věci nechutnají, jak se k vám přidávají další členové domácnosti nebo se kolegyním v práci zdá vaše jídlo zajímavé.

Pokaždé nás rozesmějí vaše zkušenosti v sekci Zhřešila jsem. My obě dobře víme, jak je těžké na šest týdnů zcela změnit stravovací zvyky a začít vařit Jinak. Ale kdo se pokusil, vytrval a už pocítil, jak se může cítit lépe na jiné stravě, ten si teď užívá odlehčeného organismu, shozených kil a lepší nálady. Kdo se navíc pustil do úklidu a práce na sobě, má výsledky i v jiných oblastech, než jen v kuchyni a na váze.

Pochlubte se

Jak jste na tom vy? Zhubli jste? Uzdravilo se něco? Změnila se vaše psychika a nálada? Naučili jste se vařit nové potraviny? Přestali jste pít kávu? Začali jste cvičit, meditovat nebo nějaký jiný nový návyk? Pochlubte se, co se vám povedlo, co jste zvládli, jaké máte výsledky a co vám třeba dělalo problém. Zajímá nás to a zajímá to i ostatní!

Psát můžete pod svým nickem, pod kterým jste registrováni nebo se můžete i podepsat. To záleží na vás. Klidně zůstaňte zcela anonymní, chcete-li. Do síně slávy vstoupíte jednoduše tak, že pod tento článek napíšete do komentáře, jednu, dvě věty. Zajímá nás:

  • co vám očista dala a vzala (kila, centimetry, špatné návyky)
  • jaká byla vaše odměna, byla-li jaká

Odvážní připíší věk, aby ostatní viděli, že ani věk není problém. Jsme hrdé na skvělé ženské i pár mužů, co se s námi pustily do kurzu, i když už mají pět či více desítek let zkušeností se životem.

Vaše příběhy

Pokud dvě tři věty nestačí a máte ostatním co říct, napište nám svoje zážitky z půstu na email: helena@jimejinak.cz a do předmětu napište Síň slávy. Rády zajímavé příběhy zveřejníme.

Z již proběhlých očist jste tak mohli číst krásný příběh Evy, která si stanovila jako odměnu výlet do Říma nebo Aleny, která původně ani neplánovala držet půst na 100% a výsledky byla velmi překvapená. Dále se s námi o svůj příběh podělila Veronika, která má ze sebe díky očistě mnohem lepší pocit, ale také Hanka, která s očistou začala mnohem dřív a díky tomu zvládla dobře zimu a na jaře se nepotýkala s jarní únavou. Některé vaše proměny, uzdravení a poznání jsou úžasné! Pokud se rozhodnete nám napsat, piště, prosíme, s háčky a čárkami, nestíháme celé příběhy přepisovat.

Vaše komentáře a fotky

Těžko se vybírá pár komentářů, v kurzu a na FB jsou jich stovky. Vybíráme jen pár pro představu, jak různé zážitky, někdy i úsměv, může změna stravy přinést. Obrázky na této stránce jsou všechno dobroty, které během kurzu navařili účastníci kurzu.

Se začátkem Jarní očisty přišly i vaše závazky:

Annakrata:

Chtěla bych se podělit o zajímavý zážitek, a tuším že změna stravy by na tom mohla mít minimálně významný podíl. V sobotu ráno mě děti vzbudily zase v půl 6 a já místo obvyklého nevyspání únavy a frustrace jako obvykle cítila, že už jsem vyspalá a měla chuť vstávat a něco dělat. Než se vzbudil manžel, měla jsem už před 8 h umyté nádobí z večera, prádlo jelo v pračce, suché poskládané, chleba v troubě, děti nakrmené oblečené, zuby vyčištěné, ještě jsem si s nimi stihla chvíli stavět ledovou horu z Lega a ještě jsem měla chuť dělat něco dalšího. Ta energie mi vydržela i k když jsme dojeli na návštěvu k mamince a bez přemáhání jsem jí mohla nabídnout , že jí ráda pomůžu s úklidem domu (3 patrová bytovka), protože jsem na to tu sílu a energii a chuť prostě měla.To se mi za posledních 6 let na mateřské mockrát nestalo, jestli vůbec někdy. Snad to povzbudí ty, kteří na příliv energie teprve čekají. Byl to super pocit nemuset den přežít ale moct si ho užít. Společně s kilem a půl dole super motivace. ?

Co je velký rozdíl, je že pokud si dám k snídani polévku a k obědu kompletní talíř, nepotřebuju už mezitím nic sladkého zobat a přešly mě ty úděsné chutě „z nudy“. U chutí ze stresu je to jinak. ty naskočí ať jím jak chci. Také odpadly pocity tlaku v břiše. 

Nikol:

Nikdy bych nevěřila, že ta jídla jsou tak úžasná, a budu se těšit na další oběd, večeři. Moc děkuji za inspirace na skvělá jídla.

Neli: 

Poslední dobou mám potřebu o sebe dbát, dřív to byla hrůza ? dneska už to bylo na sukýnku, letní den, 19st.. 

Petra:

Miso polévku už snídá i manžel, těší se na ni a podle něj to je nejlepší životabudič po ránu ?!!!

Jiřina:

Jako úplný začátečník vařím již 5 den jinak a moc mě to baví a hlavně mi to všechno moc chutná!!

Radka:

Je toho tolik, chtěla bych vyzkoušet všechno a to člověk nemůže snad za celý život stihnout, takových dobrot ?

Všem moc děkujeme za všechny komentáře a postřehy. Být s Vámi v očistě bylo velmi inspirující i pro nás. Gratulujeme a děkujeme za milou společnost!

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Pavlína
17. 5. 2018

Dobrý den, do Jarní očisty jsem nešla za účelem zhubnout, vařím takhle asi rok. Zhubla jsem, co jsem chtěla, ba i víc, konečně zase spím, jako normální člověk, přineslo mi to spoustu dalších pozitivních věcí, prostě celkově se cítím skvěle na těle i na duchu ( já vím, Heleno, slíbila jsem článek, a určitě časem bude). Do Jarní očisty jsem šla proto, abych se něco nového naučila a hlavně kvůli sdílení se stejně směřujícími lidmi. A to se mi splnilo. A co mi to přineslo navíc a proč Vám to píšu? Mé změny si všimlo pár mých známých i mně neznámých lidí, hlavně tedy žen, a byla jsem požádána, abych jim pověděla, co je příčinou. A tak jsme se včera večer sešly v místní knihovně a já jsem jim asi dvě hodiny vyprávěla o Vašem webu, co na něm najdou, co pěkného jim změna jídelníčku může dát a co Váš web a Vaše práce daly mně. Taky jsem je nalákala na Váš nový kurz pro začátečníky a tak se všechny těšíme, až ho spustíte. K povídání jsem připravila něco malého na zub, všem prý chutnalo. Snad se mi povedlo ukázat jim, že zdravě a dobře znamená i chutně, a že stojí za to, zkusit to s jídlem jinak.

Dobrý večer,

ještě jsem se k tomu nedostala, nejsem tak úplně psavý člověk, tak činím nyní bilancování mé očisty, abyste měly zpětnou vazbu, že jsem dojela až do konce:-)). Jelikož se stravujeme dle JJ již nějakou dobu, tak mi nedělalo problém vynechání všech surovin. Nějaké chutě byly, ale daly se zvládnout. Co se týká jídelníčku, vše jsem držela poctivě, jen jeden úlet sorbet zmrzlina a kousek dortu na narozeninové oslavě. Na kg u mě žádný úbytek nenastal, ani jsem hubnout nechtěla, ale viditelně se mi ztratily faldy na břiše, takže jsem se ke konci očisty každé ráno zálibně dívala na svoji postavu v zrcadle. Bohužel se mi někam ztratily i s faldama na břiše prsa:-).
Co jsem tedy nezvládala byly úklidy. Ani se mi do nich nechtělo, asi i tím, že jsem hlubší úklid dělala před Vánoci a neměla potřebu jej znovu absolvovat. Ale pustila jsem se do věcí okolo domu a tam plno věcí skončilo v kontejneru.
Co mi očista dala nového? Určitě plno receptů, ke kterým bych se zřejmě nikdy nedokopala, protože jsem si vždy říkala, že jsou moc složité. Recepty byly výborné. Zamilovala jsem si vaše saláty na nejrůznější způsoby, konečně nejsem líná si vařit vývary a klíčit semínka.
Odměnou mi byla každý týden koupě kytice řezaných květů na stůl, ale defakto jsem ani žádnou odměnu nepotřebovala, necítila jsem, že bych nějak strádala.
Určitě jsem pocítila nutnost většího organizování co se týká vaření a nakupování, ale dalo se to zvládnout. Možná bych uvítala ve větším předstihu nákupní seznam, jsem z vesnice a hůře se některé suroviny sháněly.
Takže končím očistu a pokračuji dál v novém duchu.

Lucka

Ukázat další komentáře