Domů > Magazín > Blog

Tváře změny – první film zdarma již zítra

Filmový festival začíná! Zítra, v úterý 17.1., si můžete přehrát z pohodlí domova v čase, kdy se vám to hodí, první film v rámci festivalu Země na talíři. Pokud se chcete inspirovat novodobými hrdiny, kteří odmítají praktiky konvenčního zemědělství, pak se zítra dívejte s námi!

Tváře změny 

První film, který můžete v rámci festivalu ekologických filmů na Jíme Jinak vidět, přichází z Belgie a je z roku 2015. Natočili ho Jean-Christophe Lamy a Paul-Jean Vranken.

Olga, André, Remi, a Guisseppe jsou vášniví, vizionářští a inspirativní hrdinové prvního filmu, kteří se nadobro rozloučili s praktikami konvenčního zemědělství a prosazují radikálně odlišnou vizi tohoto klíčového řemesla. Snímek Tváře změny sleduje jejich příběh od Evropy až po Afriku a nabízí podívanou plnou pozitivních emocí, udržitelných zemědělských postupů a netradičních alternativ. Hrdinové filmu zkracují distribuční řetězec, zpřetrhávají závislost na dodavatelích i na dotacích, pracují odpovědně vůči přírodě, a přesto produkují ve velkém. Všichni čtyři pevně věří, že jejich způsob výroby dokáže uspokojit rostoucí poptávku po jídle a zajistit potravinovou bezpečnost.

Myslíte, že je to naivní ideál nebo začátek zelené revoluce? Svoje komentáře přidávejte přímo u filmu.

Film budeme promítat v původním znění s českými titulky. Trvá 82 min. a vy si jej můžete zastavit nebo posunout podle potřeby kdykoli mezi 8:00 ráno a půlnocí zítra 17.1. Pokud jej zítra nestihnete, můžete jej shlédnout ještě v repríze v sobotu 21.1.

Jak film přehraji

Vysílání spustíte jednoduše tak, že přijdete na festivalové stránky a kliknete na tlačítko “Přehrát film” u daného filmu.

Film je možné vidět v den premiéry a reprízy. Nezapomeňte si rezervovat vstupenku. Pokud na promítací stránce uvidíte pod náhledem filmu formulář pro rezervaci, znamená to, že vstupenku nemáte. Vyplňte formulář a vraťte se na promítací stránku.

Podpořte dobrou myšlenku a sdílejte

Čím více lidí bude vědět, jaká je skutečnost a jakou moc my spotřebitelé máme, tím lépe se všem bude na této planetě žít. Je potřeba rozšířit lidem obzory a případně je také povzbudit k činům. To přesně tyto filmy dokážou. Proto vás prosíme, pošlete informaci o možnosti shlédnout filmy zdarma doma přátelům, které by to mohlo oslovit. Můžete jednoduše sdílet kliknutím na sdílecí tlačítko na jakékoliv stránce festivalu nebo kliknutím na tento odkaz –  Sdílejte na Facebooku.

Užijte si první film v rámci festivalu ekologických filmů, sledujte a komentujte přímo u filmu!

 

Chci vstupenku ZDARMA

 

Festivalová videopozvánka

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Díky za zprávu, Stáňo, jsme rády, že Vás film oslovil. Také si myslíme, že takové filmy by měl vidět každý, proto jsme se pustily do festivalu a jsme šťastné, že se podařilo získat licence pro online vysílání. V kinech by to nemělo význam, na tom festivalu to bylo malinké kino a zdaleka nebylo plné.

Nepodařilo se mi vložit komentář přímo u filmu.
Byl to opravdu velký zážitek a ráda bych vám poděkovala, že jsem měla možnost se na něj díky nabídce Vašich stránek podívat. Není mi vůbec jasné, proč takový film není běžně k dispozici ke shlédnutí. Ne každý se dostane na filmový festival, ne každý se dostane určitý den do kina, kde ho promítnou (pravděpodobně spíš výjimečně, protože o zisku při takovém promítání asi nemůže být řeč). Vím, že jeho natočení něco stojí, ale kladu si otázku, jestli se opravdu dostane k lidem, kteří by ho rádi viděli …

Ukázat další komentáře