Domů > Magazín > Zdraví

4 potraviny, které vás zbaví kruhů pod očima (+ tip na rychlou pomoc)

S tzv. pytly či váčky pod očima jsme se asi někdy setkali všichni. Pokud je ale máme dlouhodobě, pak mohou signalizovat problém. Tyto potraviny obsahují látky, které pomáhají s kruhy pod očima bojovat a pomáhat jim předcházet.

Pohanka

Příčinou kruhů pod očima mohou být také oslabené cévní stěny v oblasti očí. S tím skvěle pomáhá pohanka obsahující rutin. Nemusíte ji jíst pouze jako přílohu namísto rýže, ale je výborná i v polévce nebo ve formě pohankových palačinek či lívanců. Pusťte si pohanku do kuchyně a inspirujte se třeba těmito 20 skvělými recepty z pohanky.

Mořské řasy

Mořské řasy jako je kombu, arame, wakame, nori, hiziki a jiné obsahují omega3 mastné kyseliny. Jejich konzumace zlepšuje kvalitu spánku, bojuje proti nočním můrám, náměsíčnosti, pomočování aj. Doporučujeme je konzumovat v miso polévce, sushi, pomazánkách, salátech, obilovinách (např. polentové kostky), vyrobte si z nich zdravé ochucovadlo jídel aj.

Ostropestřec mariánský

Celá rostlina obsahuje léčivé složky, které podporují regeneraci jater, posilují imunitu a působí jako silný antioxidant. Pro nejefektivnější účinek se doporučuje semena ostropestřce rozemlít a jíst nalačno 45 minut před jídlem. Můžete si je ale také zamíchat například do ranní kaše. Jejich chuť je mírně oříšková.

Okurka

Okurka obsahuje vysoký podíl vody, která hydratuje jemnou pokožku okolo očí. Obsah vitamínu K působí protizánětlivě a vyrovnává barevné nerovnosti pleti. Stačí si položit plátky okurek na oči a dát si chvíli relax.

Rychlá pomoc na odstranění kruhů pod očima

Pokud se rychle potřebujete zbavit tzv. pytlů pod očima, zkuste některý z těchto tipů:

  • šťáva z brambor – nastrouhejte syrovou bramboru a vymačkejte z ní šťávu. V té namočte vatový tampónek a přiložte na kruhy pod očima. Nechejte 15 minut působit a opláchněte.
  • černý či zelený čaj – sáček s čajem spařte horkou vodou, nechejte vychladit a přiložte na kruhy pod očima na minimálně 15 minut.
  • máta – lístky máty nadrťte a potírejte kruhy pod očima nebo lístky spařte horkou vodou a do vychladlého nálevu namočte vatový tampónek a na 15 minut přiložte na kruhy pod očima.
  • kokosový olej – jemně jej vmasírujte do okolí očí.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

7 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář