Domů > Magazín > Blog

Houbařská sezóna v plném proudu

Vyrazit na procházku bez košíčku je v těchto dnech prostě chyba. Dokonce i tady u nás, kde to s houbami poslední roky moc slavné nebylo, je konečně pořádná houbařská sezóna. Tohle jsem našla během pár minut, takže nové houbové recepty k obědu a večeři následovaly. A jak je to s houbami u vás? Rostou? Chodíte je sbírat?

Maso chudých

Aspoň tak se o houbách mluvilo v naší rodině. Ale nikterak negativně. Na houby jsme chodily už jako děti, houby byly naše oblíbené jídlo, ať už byly sušené do polévky nebo smažené či obalované. A od té doby, co jíme jinak, máme skutečně houby místo masa :-)

Konečně hříbky

V našem okolí jsme poslední dva roky měli štěstí hlavně na babky, bedly, píchavky, holubinky a špičky. Bohužel spoustu dobrých a jedlých hub neznáme, čímž se náš košíček o to pomaleji plní. Třeba sousedka se nebojí sbírat i šiškovník a další podivné houby. Ovšem letos se zadařilo a za pěknými, pevnými, hnědými hříbky nemusíme nikam daleko. Rostou i tady u nás. S každou procházkou si neseme domů pár neplánovaných kousků, které pak nosíme v mikinách, protože jsme si nevzali košík.

Nové recepty

Doma s hříbky experimentuji a pokouším se upravit klasické recepty, které mi chutnaly, na zdravější. Například jsem vždycky milovala noky s hříbky ve smetanové omáčce. Ovšem vždycky mi bylo po téhle kombinaci těžko. No, jeden pokus a výborná omáčka je tu. A ještě jsem zužitkovala cuketu, kterých mám vždy koncem léta poměrně hodně. Recept dodám co nejdříve, abyste stihli využít sezónu.

Chodíte na houby?

A co u vás, rostou? Chodíte na houby? V mnoha rodinách už se do lesa na houby nechodí. V mnoha zemích se houby vůbec nesbírají, lidé je pouze kupují. A tak nás zajímá, jak to máte s houbami vy.

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Nemáte někdo nápad, jat zavařit houby dle zásad JJ ?

Tak tohle mi VAZNE chybi, Evi a Heli…. houbareni, to je moje!!! :) Vzdycky mi prijde lito, ze musim houby koupit, ze je nemam kde najit. Na druhem konci sbiraji houby nejvic na stromech, asi se to budu muset naucit ;) (ale pri tom Vam budu vzdycky tise zavidet, protoze houbareni “na zemi”, to je proste NEJVIC!!! :) ).

Ukázat další komentáře