Domů > Magazín > Těhotenství a porod

Je možné projít kurzem hubneme do plavek, když jsem těhotná?

Lze v těhotenství hubnout nebo přecházet na zdravou stravu? Na co se zaměřit v jídelníčku a co dodržovat? Jak velké jíst porce? Lze se přihlásit do hubnoucího kurzu dle JJ, i když jsem těhotná?

Těhotenství a hubnutí – jde to dohromady?

V těhotenství není cílem hubnout, ale zdravě přibírat, abyste vy i vaše budoucí miminko měly dostatek živin. Náš vyvážený jídelníček v kurzu Hubnutí do plavek je samozřejmě i bezvadná strava pro těhotnou maminku, protože obsahuje dostatek všech důležitých živin. Navíc v tomto období je obzvlášť důležité, jak se stravujete. Samy ale dobře víme, jak je těžké v těhotenství udržet chutě na uzdě. Právě proto si myslíme, že tento kurz by byl pro vás vhodný i jako pro těhotnou, ale je potřeba dodržet několik důležitých pravidel. 

  • Jestli nejste zvyklá jíst jinak, jděte na to raději postupně.
  • Náš jídelníček neberte jako denní jídelníček na 14 dní, ale rozdělte si ho klidně na 60 dní.
  • Do svého běžného jídelníčku zařazujte doporučená jídla s tím, že se je naučíte a ty co vám budou chutnat, si budete vařit častěji.
  • Je důležité, aby přechod ve vašem jídelníčku nebyl příliš prudký, ale šla jste na to pomalu a s rozumem. Recepty v letošním programu jsou stejné jako vloni, ale přidaly jsme navíc šest videoreceptů z našeho kurzu, kde se můžete kromě jednoduchého vaření i inspirovat v mnoha dalších ohledech.

Jak velké porce?

Co se týče porcí, ty si můžete dopřát klidně větší. Jezte prostě tolik, abyste se cítila dobře. Pokud budete mít mezi jídly hlad, doporučujeme svačit. Půsty pro tentokrát vynechte a v tyto dny si uvařte jakékoliv jídlo z našeho webu. Vyzkoušejte to, uvidíte, že se váš jídelníček příjemně rozšíří o nové chutě.

Přečtěte si:
Těhotenství a eliminací – těhulky, které jí jinak
– Pokud jste s námi v klubu JJ, další důležité informace najdete tady a tady.

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

32
6

Jahody: 10 faktů, které vás o tomto ovoci překvapí

Napadlo by vás někdy, že toto první letní ovoce patří do rodiny růží? A víte, kolik semínek obsahuje jedna jahoda? Těchto 10 zajímavých faktů o jahodách js...
67
24

Chcete lepší postavu? Zkuste tento letní jídelníček

Biologické léto je tu! Co máme jíst a pít? Čemu se raději vyhnout a co v této sezóně přidat? Vylaďte jídelníček na letní, spravte si postavu do plavek a zl...