I ten, komu biologické jaro nic neříká, si nemohl nevšimnout, jak už to kolem kvete, ptáci se překřikují a lidé se sem tam i usmějí. Sluníčko vytáhlo lidi ven, u nás ve městě to velmi ožilo. A nový život je vidět i na každém kousku zelené plochy. Kdo se trochu vyzná, má super čerstvou zeleninu denně na talíři. A vlastně je i bio, protože jistě nebude hnojená. Tedy záleží, kde sbíráte, já tady kolem v lese.

Nové sedmikrásky a drobounký čerstvý žabinec ptačinec se mnou putují z každé procházky pěkně v dlani domů. Dělá mi obrovskou radost něco si venku najít a donést domů. Tohle je dnešní várka. Vyfotila jsem vám ji pro radost. Přišlo mi to náramně jarní 🙂jaro na dlani

Může se vám toho zdát málo, ale jedlo nás pět a bylo dost na polévku, salát a zbylo i na večeři. Tedy, abychom si rozuměli, ne že bychom jedli jen toto 🙂 Planou zeleninou jsme si jídlo samosebou pouze ozdobili, proto se mi dnes ještě vešla do ruky. Ale našly jsme s holkami venku i mladé kopřivy, takže zítra už bereme košíčky a bude špenát nebo polévka.

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

  1. já si vždycky říkám, kde žijete, že vám tohle roste. tady takhle brzo není nic. a to nejsme na horách!

  2. Já jsem včera při první jarní vyjížďce na kole narazila na první bršlici. Hned jsem ji škubala jako divá a dnes jsem si na ní pochutnala v rámci půstu. Mňam! Na kopřivy už se taky moc těším!

  3. Dnešek byl parádní. Ráno jsem si tedy udělala echt vařící – polévka, snídaňová kaše, zeleninový krém pro batole do batůžku na svačinu, jídlo na oběd hezky do termosky. A vyrazily jsme na chalupu. Taková paráda, když mrně baštilo svačinu, ptáčkové zpívali, nikde človíčka, sluničko svítilo… Pak jsme zavítaly na místní hřiště a tam hezky na kolotoči vyložily oběd. Mrně mi běhalo pro sedmikrásky, které mi házela do mého talíře (sama je nechce), do toho střídavě se běhala klouzat na klouzačce a střídavě bagrovala svoji část oběda. To bylo tak luxusní! Doma mi posypky často (skoro vždy) chybí, ale venku je to snadné:)

  4. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekOřechový nepečený jahelník
Další článekZ komunistické aktivistky makrobiotickou lektorkou