Přidejte se taky! Je po svátcích a my bychom měli být odpočatí a plní energie. Jenže se nám do ničeho moc nechce, jsme unavení, rozmlsaní a nosíme s sebou menší či větší vánoční špíček. Jdeme to napravit!

promo-povanocni-restart-01Právě jsme otevřely vstup do online programu – 5 denní očista. Prozradíme vám postup, který se nám osvědčil. Během 5 dnů si vyčistíte chuťové buňky, vyprázdníte trávení a dostanete se zpátky do sedla. Těšíme se, až vás za pouhých 5 dnů udivíme v lepší kondici a náladě.

Loni startovalo kurz přes 7000 účastníků. Ne každý detox vydržel. Ale ti, co prošli všemi 5 dny, nevěřili svým očím a váze :-) Chopte se této výzvy. 5 dní na detoxikačním jídelníčku určitě zvládnete a výsledky budou stát za to!

Jak kurz funguje

Kurz si kdykoliv zapnete a postupujete vlastním tempem. Tento program je přísný, protože jeho cílem je během 5 dnů shodit povánoční špíčky a pročistit tělo. Zároveň v něm není prostor vysvětlit souvislosti. Stačí se ale držet jídelníčku a úspěch vás nemine.

Pro koho je vhodný

Pro všechny, kteří znají základní principy JJ, suroviny, umí si uvařit zdravě a potřebují se po Vánocích nastartovat a vrátit do normálu. Předepsaný jídelníček je velmi přísný a právě proto přináší rychlé výsledky – shození kil navíc a účinné pročištění těla.

Pro koho není vhodný

Pokud jste nepolíbený začátečník, který zatím nevzal vařečku do ruky, budete považovat navržený jídelníček za sci-fi. I tak můžete vyzkoušet uvařit některá jídla nebo projít programem pomalejším tempem a z jídelníčku si vybrat to, co chcete zkusit.

Tento program není moderovaný, neobsahuje online poradnu – bohužel, není v naši silách denně radit takovému množství lidí. Kurzem procházíte sami.

A když jsem začátečník?

Pro začátečníky máme vedený, moderovaný kurz s poradnou Jarní Očista. Ta je vedená v pomalejším tempu, kdy se krok za krokem postupně upravuje jídelníček směrem ke zdravějšímu, vhodném pro začínající. V jarní Očistě máme prostor pro vysvětlení souvislostí a začátečnických otázek. Jarní očista začne v únoru, dáme vám vědět.

100% Zdarma

Celý online kurz od nás máte úplně zdarma. Tak už na nic nečekejte a přihlaste se.

 

Chci do kurzu

Je to 100% zdarma.

Pozvěte také kamarádky, nebudete na to sama!

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

 1. Dobrý den, připojila jsem se do kurzu a jsem tak trochu nováček. Mám malý problém jak správně načasovat poslední jídlo, pracuji na směny a v noci budu muset něco sníst a po noční zase dopoledne spát a vše tak trochu posunout. A alergii na kukuřici, je možné ji nahradit. Děkuji za odpověď Gábi

  • Gabi, když se dělá na směny, musejí se dělat kompromisy. Ideální by bylo se doma na večeřet, v noci najíst a ráno podnikat, pokud by jste to dobře snášela. Jinak holt svačinu s sebou a počítat s tím, že to není ideál, protože v noci na trávení odpočívat a čistit se, ne pracovat ?

 2. Tak já začínám povánoční restart zítra znovu. Začala jsem minulý týden ve středu, ale nedošlo mi, že v sobotu jedeme k manželovým rodičům na jejich pravoslavné Vánoce. Taky mi dělal problém rýžový den. Rýži jsem si namočila a uvařila, snídani jsem ještě zvládla, ale oběd už ne :-(. Musím si to lépe naplánovat, když musím dělat jídlo ještě pro 1,5 letého syna. Nemáte nějakou radu, jak tohle vyřešit? Taky mne teď ještě napadlo, že když jsem si dala rýžový den asi před několika měsíci, byla jsem druhý den úplně bez energie. Ještě pořád dost kojím, tak nevím, jestli si to nemám udělat volnější. Moc děkuji za rady :-)

  • Lucko jestli kojíte a cítila jste se druhý den slabá, tak bych to zase tolik nehrotila. Stačí když si dáte volnější půst. A synovi vařte stejně jako sobě, rýži se zeleninou a přidejte mu k tomu třeba tofu nebo tempeh, aby měl kompletní talíř a vy jste to vydržela nedat si s ním.

  • Jasně, my jsme se takhle začaly stravovat zrovna, když jsme kojily naše první děti :-)

 3. …tak holky..nachystáno, nakrájeno, namočeno a zítra začínám. Sice už je dávno po Vánocích :-), ale to nevadí pořád se nějak nemohu chytnout. Nevím jestli je to tou zimou ale zvládám jídelníček podle JJ asi tak na 70% a kila jdou pomalu ale jistě nahoru. Tak než se sundá kabát ať je všechno hezky dole……doufám, že se podaří :-)

  • Dobré rozhodnutí, Moni, nikdy není pozdě :-) Zima za 14 dní končí, teda alespoň ta bilogická, pak půjde i hubnutí snáz, protože se energie opět rozproudí a tělo, které dostane příležitost v podobě dobré životosprávy rádo pustí již nepotřebné zimní zásoby a vyčistí se na novou sezónu.

 4. 5denní lednová očista byla super. Dobře jsem se najedla a celý týden to vydržela bez problému. Cítím se výborně. Děkuji p. Evě a p. Heleně, jste super ženské. :)

 5. Taky se připojím, už jsem to jednou psala, ale dotaz se nezobrazil.Zajímalo by mě, jaký máte názor na 3měsíční drsnou dietu, kdy manžel smí jen zeleninu, rýži a zeleninové polévky a dopoledne ovoce.Prý už po měsíci by měl být efekt.Zatím to drží týden, samozřejmě rychle hubne a akorát má tak sílu se projít po bytě.Zkráceně-dá se to takhle dlouho přežít?

  • Jani, nevím kdo a proč mu to předepsal. Tři měsíce se to snad vydržet dá, pokud mu to má pomoci, ale je jasné, že to bude silně detoxikační dietka :-) Mě osobně to přijde příliš redukční a chybí mi tam bílkoviny. Ale možná ten, kdo mi to předepsal, má rozumný důvod, proč to tak je. To my nemůžeme posoudit.

   • Evi, řekla mu to paní, co se zabývá celostním pohledem na člověka, že prý má přetíženou lymfu, že nestačí odvádět škodliviny, proto ta dieta.A bolest v levém podžebří jsou prý slinivkovody a druhý den diety měl od bolesti po letech pokoj.No teď mi došlo, že tu otravuju s dotazama, co sem ani nepatří.Omlouvám se a přeju krásný zbytek večera:-)

    • Jen se ptej, Jani, to je v pohode. Jde jen o to, ze nemuzeme dat univerzalni rade a reakci na tuhle dietu pro vsechny. Tvuj muz ji zrejme potrebuje, ale kojici maminka, ktera by si precetla, ze to schvalujeme, a sla by do toho, by asi zkolabovala unavou. Proto urcite dobre vyzpovidej tu celostni pani, co a jak a proc ma tvuj muz dodrzovat, ona ho videla a zrejme mu to prospeje :-)

     • No to smozřejmě chápu, muž šel marodit, protože už se mu o zas horšilo, tak aspoň vklidu může ležet, ale měla jsem strach, jestli ho to noslabí ještě víc, třeba tolik, aby nezačal omdlívat nebo něco…na březen je objednán na magnet. rezonanci, jestli tam nic nezjistí, tak snad půjde konečně na to odblokování, pořád se tomu nějak brání.Evi díky za ochotu:-)

 6. Snažím se nějakou chvíli jíst jinak a tak se mi lednová očista hodila.
  Bohužel mi při jídle jinak odcházej hlavně svaly (speciální váha to potvrdila) a vypadá to ošklivě – břicho hubenější, ale hnusně povolené.
  Poradíte co s tím? Uvažuji o vrácení k masu a mléku, protože to jsem byla tlustší, ale o dost pevnější.

  • Bugino, doporučujeme nastudovat materiály, které jsme na téma svaly, eliminace a hubnutí publikovaly na těchto stránkách. Je to proto, že se tělo čistí a odchází toxické látky, které jsou uloženy v tucích, v těžším případě i ve svalech. Lajcky řečeno. Když se tělo vypucuje, udělají se nové svaly ze zdravějšího základu. Doporučení je vytrvat, přiměřeně sportovat a pohlídat si dostatek tuku (olej, semínka), aby kůže nebyla vyschlá. Varianta vrátit se k masu a mléku je možná, ale pak se tělo nemůže zregenerovat a dál bude ukládat odpad. Bude to možná vypadat přitažlivě pevně, ale za cenu uložení odpadu.

  • Jím „jinak“ 6 měsíců, zhubla jsem 8 kg a vyrovnala se s velkou únavou na začátku, ale svaly mě trápí taky, ani ne tak úbytek (také dle spec. váhy) ale dlouhá bolestivost a pomalá regenerace po cvičení.
   Jestli má někdo zkušenost a poradí i s tímto, budu moc ráda.

   • Martino, je otázka, zda necvičíte moc a nepřepínáte síly. Pokud jste prošla stavem unavenosti, možná se vaše tělo teprve regeneruje a možná dostává moc velkou zátěž. Bolest by mohla poukazovat na ukládání kyseliny mléčné při přetížení svalů. Při dobrém zdravotním stavu a vyváženém jídelníčku to totiž funguje právě naopak – při sportu netrpíme na bolest svalů a regenerace je bezproblémová i na začátku sezóny, kdy se teprve dostává tělo do formy.

  • Ještě doplním Evu, že je to spíš vizuální efekt, stejně jako v obličeji, když se výrazně sníží tuk v těle, tak také více vyniknou vrásky a člověk vypadá starší a povadlejší. Mám sama za sebou podobnou zkušenost, kdy díky životním trablům jsem velmi rychle zhubla a kůže na břiše také zůstala povolenější. Jakmile jsem si začala zase hlídat dostatek živin, dodržovala kompletní talíř a vrátila se ke cvičení, kůže se krásně zpevnila a i při nízké váze vypadalo břicho pevné. Takže máte na výběr, buď břicho zase vycpat masem a mlékem nebo to vzít jako výzvu a zpevnit ho vyváženou stravou a pohybem.

 7. a jsem zpět u vás…vloni se s JJ krááásně zadařilo povánoční kila shodit a také projít jarní očistou společně s přítelem…takže v roce 2017 se těšíme opět na nové tipy a re/start…chci začít dnes s úplňkem odlehčit jídelníček, kdy mi přijde na email od vás 5-ti denní jídelníček na lednovou očistu a seriál biologická zima a ledviny? dnes jsem se přihlašovala již podruhé a vyhlížím poštu…?děkuji a těšííím se!

 8. Ahoj holky,chtěla bych si o víkend ušít pytlíčky se solí na prohřátí ledvin.Z jaké látky je máte ušité,aby ohřívání v troubě zvládaly?Na jak dlouho a při jaké teplotě je ohříváte?Děkuju za odpověď.Míša

  • Pytlíky mám ušité ze 100%ní bavlny. Ohřívám na 150°C asi tak 20minut a když zapomenu tak i dýl a to pak řádně rozpálený. Látka vpohodě drží.

   • Já je ušila ze starých bílých klasických prostěradel a ohřívám plus mínus velmi podobně jako mapavča.

 9. Chtela bych se zeptat na napoj z lneneho seminka. Je to dobre pit kazde rano, nebo jen jako kura na par dni? A je lepsi ho pit rano nebo muzu i pres den? Zaujalo me, ze je to dobre na vycisteni streva. Pred tim jsem to mela zafixovane jako napoj vhodny pred porodem.

 10. Taky se přidávám :-) Holky ví, kdy kurz zařadit :-)). Loni jsem ho nevydržela,ale letos ho dám !!. Začínám dnes a den o rýži připadne zrovna na úplněk, no není to skvělé? Špeky třeste se :-)))).

 11. Jako na zavolanou, očekávám nedočkavě Jarní očistu :-)… Aspoň se něco naučím. Chodím sem k vám na čumendu už 2 roky, ale teprve nedávno jsem začala….. Už jsem přihlášena a čekám na email.
  Tak očistě zdar :-D

   • Zítra dokoupím pár věcí a ve čtvrtek začínáme. Uvidíme jestli se přidá manžel. ..
    Taky ještě kojím roční holčičku, ale vzhledem k tomu co jsem ji posílala doposavad, tak myslím, že to horší být nemůže :-/

 12. Rada bych se zucastnila, ale nevim, zdali je to pro me vhodne. V podstate plne kojim syn 11m o jidlo zatim nejevi vubec zajem, tak abych mu skrz mleko neposlala neco nevhodneho. JJ jim jiz nekolik let, i kdyz nejenom, s chuti si dam maso, vejce, mlecne vyrobky (koza ovce). Diky za info, zdali do toho muzu jit s vami.

  • Pokud je syn plně kojený, není ještě úplně nejvhodnější doba, aby jste šla naplno do restatartu. Jestli mohu doporučit, zúčastněte se ho, ale udělejte si ho volnější. Stačí když úplně vynecháte živočišné produkty a budete se inspirovat zdravým jídelníčkem.

 13. Zobrazit všech 30 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekStromy se na nás dívají
Další článekDřevo v lidské kultuře