Domů > Nepřehlédněte

9 způsobů, jak v kuchyni použít nori vločky

Máte doma pytlíček nori vloček a nevíte co s nimi? Mrkněte na naše tipy, jak se dají různě vločky z nori řas využít.

Posyp hlavního jídla

Nori vločky se hodí jako ozdoba a posyp těstovin, nudlí, rýže, různých obilovin, zapečených jídel, rizot, luštěninových jídel a dalších hlavních jídel.

Do těsta

Přidejte nori vločky do těsta na placky, karbanátky, polentové kostky, pečivo. Jejich chuť se tam zcela ztratí.

Rybí chuť

Díky nori vločkám můžete vykouzlit rybí prsty nebo třeba rybí pomazánku. Stačí je přimíchat tam, kde potřebujete dodat rybí chuť.

Ozdoba polévky

Nori vločky krásně dozdobí a nutričně obohatí polévky – jak snídaňové (miso), tak krémové či zeleninové obědové. Do krémových je můžete rozmixovat a nikdo nepozná, že tam jsou.

Saláty

Ať už máte obilninový, těstovinový, luštěninový nebo zeleninový salát, nori vločky ho posunou o úroveň výš.

Koření

Nori vločky můžete přidat do vlastních kořenících a bylinkových směsí, do gomasia, tekka a dalších druhů koření.

Ozdoba pomazánek

Nori vločkami můžete ozdobit nejen polévku a hlavní jídlo, ale také pomazánky. Buď je můžete do pomazánky zamíchat pro rybí chuť nebo jimi jen pomazánku dozdobit.

Kondiment

Namočte nori do vody a smíchejte se sojovou omáčkou a šťávou ze zázvoru. Tuto omáčku můžete použít třeba k rýžovým nudlím.

Smoothies

Pokud máte rádi zeleninové či ovocné smoothie, můžete si je dozdobit nebo v nich rovnou rozmixovat nori vločky pro ještě větší nálož živin.

PS: V pondělí 13.2. startujeme Jarní očistu!

Pokud zažíváte stres, únavu, necítíte se dobře nebo máte pár kil navíc, pojďte s tím zatočit. Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku. Už za pár týdnů uvidíte výsledky - ověřeno na lidech! 😊

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Mohlo by se vám líbit

144
70

Videopřání Jíme Jinak 2022 – Uspořádejme si myšlenky

Vyzkoušejte také

8

Železo – jeden z nejčastěji chybějících minerálů

Cítíte se unavení, bez života a máte bledou pokožku? Ze všech důležitých minerálů nám nejčastěji chybí právě železo. Jeho nedostatkem jsou nejvíce ohroženy...
Blog
klub
35
4

Vaříme v elementu VODY (zima) – prohříváme tělo

Zima je ve znamení elementu vody. Které potraviny jsou v zimě vhodné a které orgány je třeba posilovat? Co tyto orgány podporuje a co je naopak oslabuje?

Bezlepkové kuskusové gnocchi s krémem

Sametový jemný krém, který perfektně kontrastuje s křupavými gnocchi. Vše bez lepku, bez mléka či smetany, bez vajec a poměrně rychlé. Stačí vyzkoušet.

Balíček od moře (fotopostup)

Tento jednoduchý recept bez vážení potravin, je typický pro letní sezónu. Barevná zelenina, bylinky a vůně řasy vás zavedou k moři.

Co je to Paleo aneb strava z doby kamenné

I když už nejsme v pravěku, tato strava se k němu vrací. A jak se stravoval pravěký člověk? Lovem a sběrem. Dneska se podíváme, co je za Paleo stravou, pro...

Natural tempeh: jak ho upravit, aby chutnal

Patříte také k těm, kteří se natural (přírodnímu) tempehu vyhýbají jako čert kříži, protože nevíte co s ním? Anebo ještě hůře, už s ním máte negativní zkuš...