Domů > Magazín > Blog

Jaro se blíží, čas na detox je tady!

Cítíte už taky jaro? Shodly jsme se, že ho vnímáme už dobře týden. V dobré i špatném slova smyslu. Zimní hříchy se hlásí o slovo a citlivější je žlučník a játra, což se projeví mimo jiné na pokožce. Je potřeba upravit jídelníček, přichází ideální doba pro jarní očistu – detoxikaci organismu. Na všechno jsme připravené – máme pro vás zdarma jarní seriál se vzorovým jídelníčkem a startujeme prodej Jarní očisty, ve které letos přibylo 6x online vaření. A pozor – prvních 100 ušetří tisícovku!

Leze na nás jaro

Tak jsme si včera říkaly s kamarádkou, jak už obě asi týden vnímáme, že jaro je za dveřmi. Já cítím narůstající energii, chuť do nových projektů až euforii a chuť si zacvičit. Opouští mě zimní lenost a mám chuť si zaběhat nebo nějak víc se začít hýbat. Do rozcvičky se už nebudu muset nutit jako teď posledních pár týdnů v zimě, kdy bych raději spala než cvičila. Při krájení zeleniny mám chuť si dát do pusy kolečko syrové mrkve, což mě během zimy ani nenapadlo. V obchodě už jsem pokukovala po salátech a jen cena ledového salátu 49,90 Kč mi připomněla, že jaro začne až za týden a to ještě to biologické, tedy že saláty hned tak ze země nevylezou. Ale moje touha po něčem čerstvém a šťavnatém se doma už projevila tak jako tak. V misce už klíčí vojtěška a na vatě raší řeřicha. V duchu už plánuji zasadit semínka a těším se, jak zase rozšířím svoji zahrádku o další bylinky a zeleninu. Sním si o pařníku, skleníku a novém kompostu. Minulý týden jsem začala třídit semínka a vynesla ven některé květináče kytek a bylin, co jsem je přes zimu umořila. Měla jsem chuť pustit se do práce na zahradě, ale zem byla ještě zmrzlá a nebylo tak říkajíc do čeho píchnout. Tak jsem alespoň přenesla pár věcí z místa na místo, dala květináče na hromadu a našla truhlíky.

Příroda se probouzí

O víkendu se jaro ukázalo ještě víc. Udělalo se krásné počasí, vzduch voněl po jaru. Jsou mnohem více slyšet ptáci, sýkorky vyloženě křičí a v lese jsme potkali první viditelné hmyzáky. Manžel se až podivil, že snad už létají komáři nebo co. Les skutečně ožil. Sice je ještě pod sněhem, ale už pracuje. Vše, co spalo, se probouzí k životu a proud energie začíná stoupat.

Jarní únava, játra a žlučník

Kamarádka připustila, že cítí změnu i v negativním slova smyslu. Že je unavenější, vylezl jí ekzém a svědí jí kůže. No jo! Tím se vysvětluje, proč jsem se tuhle u jednoho festivalového filmu pořád drbala na krku, hrudníku a zádech. Svědilo mě celé tělo. Nastává období jater a žlučníku, budeme se čistit přes kůži. Někoho svědí, někomu se loupe, někomu vylezou pupínky, někomu ekzém. Mě se pod okem také udělal takový malý červený flíček. Už to zkrátka leze ven. Velká část národa pocítí jarní únavu. Zimní přejídačky, málo pohybu, vánoční mlsání, jídlo pozdě večer,…to vše si na jaře vybere svoji daň. Je čas dát se zase do pořádku a přivítat novou sezónu v plné parádě a při síle.

Jarní seriál zdarma

Kdo neví, o čem mluvím, a netuší, jak souvisí svědění a ekzémy s játry a žlučníky, ten ať si stáhne materiály na téma jaro, které jsme pro vás připravily zcela zdarma.

Proč se drží jarní půsty

V rádiu jsem tuhle zaslechla nějakého odborníka, jak říká, že všechny ty lednové detoxy jsou nesmysl a že vůbec není potřeba se nějak cíleně čistit. Že stačí tedy jíst tak nějak všechno a střídmě. To jsem se zasmála. I my, co jíme jinak, na české poměry naprosto luxusně, cítíme, že je potřeba tělu ulevit a jídelníček upravit. Třeba tahle moje kamarádka Šárka, ta jí tak dobře a nemlsá nikdy nic mimo rámec zdravých doporučení, že jí říkám, že je ve stravě úplně svatá. A hele, i ona cítí, že játra a žlučník se potřebují zregenerovat.

Jarní jídelníček

Koneckonců naši předci to dělali rok co rok. Postili se od Masopustu do Velikonoc, a to jistě nesnědli takového balastu jako běžný český konzument třeba jen během krátkých vánočních svátků. Jestliže naši předci měli důvod jídelníček na jaře upravit, pak my ho máme rozhodně také. Jak by měl takový jarní, postní jídelníček vypadat se můžete podívat do vzorového, který je také součástí jarního seriálu.

Jarní očista se blíží

A kdo to chce vzít pěkně od podlahy, dát si tělo do pořádku, a nebýt na to sám, může se přidat do jarního programu – šesittýdenní očisty. V partě odhodlaných nadšenců dáme do pořádku jídelníček, krok za krokem nahradíme ty méně vhodné potraviny zdravějšími a vyčistíme tělo od nahromaděného odpadu. Tím se zbavíme zimních pneumatik a ulevíme játrům a žlučníku, které se během biologického jara dostanou na vrchol a které mají samozřejmě velký vliv na to, jak se cítíme psychicky. A protože víme, že to není jen o jídle, budeme se v jarním programu zabývat také péčí o sebe a náš domov. Každý podle svých možností a svých schopností budeme pracovat na tom, co zrovna potřebujeme vylepšit.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu Jíme jinak s ročním předplatným se mohou k Jarní očistě přidat jen za 490 Kč!

Tato cena se vám automaticky nabídne, pokud jste na naše stránky přihlášeni pod svým klubáckým emailem a heslem.

Pro zájemce o Klub i Jarní očistu jsme připravily výhodný balíček.

[/jjf]

Novinky v letošním jarním programu

Letos (2017) jsme do Jarní očisty přidaly k jídelníčku na každý den ještě 6x online vaření! Kdo si není jistý v kuchyni a jiném vaření, může vařit s námi podle videa. Pozveme vás do naší kuchyně a ukážeme si, jak připravit kompletní oběd nebo večeři. V každém týdnu Jarní očisty si uvaříme jedno kompletní jídlo z aktuálního jídelníčku od začátku až do konce. uvidíte naše postupy, tipy a zkratky. S námi to zvládnete také!

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

14 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

jak prosím klíčíte mungo? mohl byste někdo prosím napsat postup? děkuji

Děkuji za odpověď, do vašeho Jarního kurzu se určitě chystám, tak se těším co se o detoxikaci dozvím dál.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

104
23

Jaro je tu: Jak začít jíst zdravě

Ve 13 minutách zjistíte, jak zas získat energii, shodit zimní kila, co jíst a co vynechat. Biologické jaro už klepe na dveře, pozvěte ho do kuchyně! Určitě...
2
28

Novinky v Jarní očistě 2021

Co vás letos čeká? Kromě osvědčeného jídelníčku s recepty na 6 týdnů od snídaní až po večeře, nákupních seznamů, informačních a motivačních videí, programu...
11
9

Podpůrné bylinky pro jarní očistu

Jaro je ideální čas pro očistu našeho těla, detoxikaci, po dlouhém zimním období, kdy jsme více uvnitř svých domovů, máme málo pohybu a jíme těžší pokrmy.
79
12

Jak podpořit své zdraví v březnu

Začátek jara a probíhající změny v přírodě mnoha lidem malují úsměv na tváři. Co s tím, když na nás v tomto období přichází spíše únava? Co dělat pro to, a...
53
4

Jak podpořit své zdraví v dubnu

Na jaře je všude okolo cítit nádech nové energie. Co když v tomto období pociťujeme únavu, těžké trávení nebo i hromadící se pocity vzteku a netrpělivosti?...
38
13

Zázračná kopřiva

Zlobíme se, když nás popálí, ale neuvědomujeme si, kolik léčivé moci v sobě skrývá. Kopřiva čistí krev, podporuje tvorbu mléka při kojení, léčí záněty močo...